Site logo

Pacific Northwest Swimming Senior Long Course Championships

  • Completed
  • Jul. 26–28, 2018
  • LCM
  • Federal Way, WA

200 Free Relay Men

Timed Finals LCM
Name Time
1 Bellevue Club (A) logoBellevue Club (A)
  1. Matthew King
  2. Nathan Shao
  3. Alex Elizarov
  4. Andrew Boden
1:33.90
2 King Aquatic Club (A) logoKing Aquatic Club (A)
  1. Roman Rybin
  2. Gabe Nickels
  3. Miguel Jacome
  4. Thomas Anderson
1:35.77
3 Bellevue Club (B) logoBellevue Club (B)
  1. James Richardson
  2. Kyle Millis
  3. Nick kenny
  4. Brandon Leu
1:36.69
4 Seattle Metropolitan Aquatic C (A) logoSeattle Metropolitan Aquatic C (A)
  1. Tyler Lu
  2. Vlad Elizarov
  3. Nathan Hayes
  4. Emmett Wayte
1:37.10
5 King Aquatic Club (B) logoKing Aquatic Club (B)
  1. Leland Baltazar
  2. Joey Fitzsimmons
  3. Timothy Yen
  4. Michael Chwaluk
1:38.47
6 Seattle Metropolitan Aquatic C (B) logoSeattle Metropolitan Aquatic C (B)
  1. Tyler Goodspeed
  2. Aidan Wagner
  3. Nick Elizarov
  4. Jarod Schahrer
1:38.76
7 West Coast Aquatics (WA) (A) logoWest Coast Aquatics (WA) (A)
  1. Maxwell Fang
  2. Justin Limberg
  3. Alejandro Flores
  4. Jonathan Cook
1:38.99
8 Issaquah Swim Team logoIssaquah Swim Team
  1. William O'Daffer
  2. Brandon Yue
  3. Warren Briggs
  4. Jacob Leahy
1:39.08
9 Bellevue Club (C) logoBellevue Club (C)
  1. Jeremy Kim
  2. William Zhou
  3. Jackson Dudley
  4. Killian Riley
1:39.10
10 Bellevue Club (D) logoBellevue Club (D)
  1. Nate Robinson
  2. Erik Feldmann
  3. Dane Williams
  4. Colin Huynh
1:39.75
11 valley aquatics swim team logovalley aquatics swim team
  1. Bryce Soriano
  2. Nikolas Schwendeman
  3. Evan Chard
  4. Brendan Man
1:40.55
12 Olympic Cascade Aquatics (A) logoOlympic Cascade Aquatics (A)
  1. Max Baker
  2. Ethan Schwartz
  3. Caleb Apodaca
  4. Nolan Van Nortwick
1:40.63
13 StingRay Swimming (A) logoStingRay Swimming (A)
  1. Zach Cermak
  2. James Boggeri
  3. Daniel Eno
  4. Ethan Ahrendt
1:41.01
14 Bainbridge Island Swim Club logoBainbridge Island Swim Club
  1. Jude Wenker
  2. Andrew Witty
  3. James Sanchez
  4. Makai Ingalls
1:41.55
15 Seattle Metropolitan Aquatic C (C) logoSeattle Metropolitan Aquatic C (C)
  1. Kevin kyi
  2. Alex Edwards
  3. Parker Wichelmann
  4. Leo Zhang
1:42.52
16 Mighty Marlins Swim Club logoMighty Marlins Swim Club
  1. Isaac Giordano
  2. Gideon Marlatt
  3. John Snider
  4. Andrew Winquist
1:43.29
17 Seattle Metropolitan Aquatic C (D) logoSeattle Metropolitan Aquatic C (D)
  1. Jonathon McGrath
  2. Kyle Bailey
  3. Axel Johnson
  4. Alexander Richardson
1:43.97
18 Olympic Cascade Aquatics (B) logoOlympic Cascade Aquatics (B)
  1. Danny Gutzwiler
  2. Adam Hansen
  3. Collin Ralston
  4. Karl Yount
1:44.65
19 West Coast Aquatics (WA) (B) logoWest Coast Aquatics (WA) (B)
  1. Carter Walles
  2. Ryan Price
  3. Keagan Gale
  4. Calvin Kremer
1:44.79
20 Pro Swimming (A) logoPro Swimming (A)
  1. Ethan Zhu
  2. Alexander Karulin
  3. Raymond Wang
  4. James Zheng
1:45.16
21 StingRay Swimming (B) logoStingRay Swimming (B)
  1. Jensen Elsemore
  2. Benjamin Howard
  3. Sean Nguyenle
  4. Max Khaperman
1:45.46
22 King Aquatic Club (C) logoKing Aquatic Club (C)
  1. Liam Casey-Minnick
  2. Erick Johns
  3. Jack Springer
  4. Aaron Nguyen
1:45.50
23 Seattle Metropolitan Aquatic C (E) logoSeattle Metropolitan Aquatic C (E)
  1. Christopher Harig
  2. Sam Berde
  3. Carter Whipple
  4. Yatin Kukreja
1:46.31
24 King Aquatic Club (D) logoKing Aquatic Club (D)
  1. Andrew Johnson
  2. Lewis Wentler
  3. Jack Budinich
  4. Sean Park
1:46.32
25 Wave Aquatics (A) logoWave Aquatics (A)
  1. Connor Lotzkar
  2. Jake Rinehart
  3. Peter Fitch
  4. Nicholas Fynaardt
1:46.41
26 StingRay Swimming (C) logoStingRay Swimming (C)
  1. Yuteng Wang
  2. Ben Yeung
  3. Jeff Plum
  4. Nathan Miller
1:46.51
27 Eastside Aquatic Swim Team logoEastside Aquatic Swim Team
  1. Jeffery Liu
  2. James Javier
  3. Benjamin Liu
  4. Zuriahn Yun
1:46.53
28 Olympic Cascade Aquatics (C) logoOlympic Cascade Aquatics (C)
  1. Joshua Denenholz
  2. Tyler Alderman
  3. Kieran Watson
  4. Reece Shrimpton
1:46.60
29 University Place logoUniversity Place
  1. Matt Dingess
  2. Aaron Samms
  3. Patrick Keough
  4. Benjamin Chubb
1:46.67
30 Chinook Aquatic Club logoChinook Aquatic Club
  1. Connor Donahue
  2. Minh Pham
  3. Ethan Fox
  4. Nolan Cleary
1:48.20
31 Pro Swimming (B) logoPro Swimming (B)
  1. Max Wu
  2. will Reeves
  3. Noah Eilers
  4. Jason Shen
1:48.23
32 Gold's Aquatics Club logoGold's Aquatics Club
  1. Radu Magdas
  2. Cameron Birrell
  3. Jamie Gassman
  4. Hunter Fosler
1:48.87
Wave Aquatics (B) logoWave Aquatics (B)
  1. Noah Laird
  2. Nicholas Imig
  3. Aidan Laird
  4. Grant Gallagher
NS
Metro Aquatics logoMetro Aquatics
  1. Matthew Cole
  2. Nathan Herde
  3. Cuauhtemoc Garcia
  4. Arman Afsoun
NS