Site logo

Pacific Northwest Swimming Senior Long Course Championships

  • Completed
  • Jul. 26–28, 2018
  • LCM
  • Federal Way, WA

400 Medley Relay Men

Timed Finals LCM
Name Time
1 King Aquatic Club (A) logoKing Aquatic Club (A)
  1. Thomas Anderson
  2. Timothy Yen
  3. Roman Rybin
  4. Gabe Nickels
3:52.68
2 Bellevue Club (A) logoBellevue Club (A)
  1. Kyle Millis
  2. Ivan Graham
  3. Jackson Dudley
  4. Matthew King
3:53.70
3 Bellevue Club (B) logoBellevue Club (B)
  1. James Richardson
  2. Charlie Arnold
  3. Alex Elizarov
  4. Andrew Boden
3:55.49
4 West Coast Aquatics (WA) (A) logoWest Coast Aquatics (WA) (A)
  1. Calvin Kremer
  2. Alejandro Flores
  3. Maxwell Fang
  4. Jonathan Cook
3:57.23
5 Seattle Metropolitan Aquatic C (A) logoSeattle Metropolitan Aquatic C (A)
  1. Nathan Hayes
  2. Tyler Lu
  3. Vlad Elizarov
  4. Emmett Wayte
3:58.09
6 West Coast Aquatics (WA) (B) logoWest Coast Aquatics (WA) (B)
  1. Brandon Stride
  2. Justin Limberg
  3. Ryan Price
  4. Carter Walles
4:02.75
7 Issaquah Swim Team logoIssaquah Swim Team
  1. William O'Daffer
  2. Brandon Yue
  3. Jacob Leahy
  4. Warren Briggs
4:03.01
8 Seattle Metropolitan Aquatic C (B) logoSeattle Metropolitan Aquatic C (B)
  1. Kevin kyi
  2. Axel Johnson
  3. Nick Elizarov
  4. Tyler Goodspeed
4:03.58
9 Bellevue Club (C) logoBellevue Club (C)
  1. Nathan Lee
  2. Brian Kim
  3. William Zhou
  4. Brandon Leu
4:04.69
10 valley aquatics swim team logovalley aquatics swim team
  1. Evan Chard
  2. Bryce Soriano
  3. Brendan Man
  4. Nikolas Schwendeman
4:04.81
11 King Aquatic Club (B) logoKing Aquatic Club (B)
  1. Leland Baltazar
  2. Erick Johns
  3. Joey Fitzsimmons
  4. Michael Chwaluk
4:06.16
12 Olympic Cascade Aquatics (A) logoOlympic Cascade Aquatics (A)
  1. Kieran Watson
  2. Nolan Van Nortwick
  3. Caleb Apodaca
  4. Max Baker
4:06.42
13 Olympic Cascade Aquatics (B) logoOlympic Cascade Aquatics (B)
  1. Reece Shrimpton
  2. Collin Ralston
  3. Alexander Baker
  4. Ethan Schwartz
4:06.88
13 Bainbridge Island Swim Club logoBainbridge Island Swim Club
  1. Andrew Witty
  2. Kevin Houseman
  3. Makai Ingalls
  4. Jude Wenker
4:06.88
15 Seattle Metropolitan Aquatic C (C) logoSeattle Metropolitan Aquatic C (C) 4:09.97
16 StingRay Swimming (A) logoStingRay Swimming (A)
  1. Jeff Plum
  2. Daniel Eno
  3. Zach Cermak
  4. Ethan Ahrendt
4:12.12
17 Bellevue Club (D) logoBellevue Club (D)
  1. Jeremy Kim
  2. Joey Vacura
  3. Gordon Kenny
  4. Dane Williams
4:12.62
18 King Aquatic Club (C) logoKing Aquatic Club (C)
  1. Sean Park
  2. Sechae Park
  3. Aaron Nguyen
  4. Miguel Jacome
4:13.42
19 Wave Aquatics (A) logoWave Aquatics (A)
  1. Peter Fitch
  2. Nicholas Fynaardt
  3. Connor Lotzkar
  4. Jake Rinehart
4:15.84
20 King Aquatic Club (D) logoKing Aquatic Club (D)
  1. Jack Budinich
  2. Niko Bird
  3. Liam Casey-Minnick
  4. Andrew Johnson
4:18.52
21 Pro Swimming (A) logoPro Swimming (A)
  1. Alexander Karulin
  2. Thane Suen
  3. James Zheng
  4. Raymond Wang
4:20.22
22 StingRay Swimming (B) logoStingRay Swimming (B)
  1. Benjamin Howard
  2. Sean Nguyenle
  3. Yuteng Wang
  4. James Boggeri
4:21.03
23 Gold's Aquatics Club logoGold's Aquatics Club
  1. Jamie Gassman
  2. Cameron Birrell
  3. Radu Magdas
  4. Hunter Fosler
4:21.54
24 Seattle Metropolitan Aquatic C (D) logoSeattle Metropolitan Aquatic C (D) 4:22.70
25 Pro Swimming (B) logoPro Swimming (B)
  1. will Reeves
  2. Noah Eilers
  3. Alexander Tanimoto
  4. Ethan Zhu
4:22.83
26 Chinook Aquatic Club (A) logoChinook Aquatic Club (A)
  1. Ethan Fox
  2. Justin Ung
  3. Nolan Cleary
  4. Connor Donahue
4:24.32
27 Olympic Cascade Aquatics (C) logoOlympic Cascade Aquatics (C)
  1. Karl Yount
  2. Emmett Ralston
  3. Joshua Denenholz
  4. Adam Hansen
4:26.80
28 University Place logoUniversity Place
  1. Kody Feyedelem
  2. Andy Lin
  3. Aaron Samms
  4. Matt Dingess
4:27.00
29 Mighty Marlins Swim Club logoMighty Marlins Swim Club
  1. Andrew Winquist
  2. Isaac Giordano
  3. John Snider
  4. Gideon Marlatt
4:28.12
30 Chinook Aquatic Club (B) logoChinook Aquatic Club (B)
  1. Austin McKinney
  2. Nicolas Celebrado
  3. Colton Natwick
  4. Minh Pham
4:34.86
Seattle Metropolitan Aquatic C (E) logoSeattle Metropolitan Aquatic C (E) DQ
Wave Aquatics (B) logoWave Aquatics (B)
  1. Aidan Greenmun
  2. Aidan Laird
  3. Suhas Kannam
  4. Noah Laird
NS