Site logo

Pacific Northwest Swimming Senior Long Course Championships

  • Completed
  • Jul. 26–28, 2018
  • LCM
  • Federal Way, WA

800 Free Relay Men

Timed Finals LCM
Name Time
1 Bellevue Club (A) logoBellevue Club (A)
  1. James Richardson
  2. Jackson Dudley
  3. Matthew King
  4. Andrew Boden
7:49.00
2 Seattle Metropolitan Aquatic C (A) logoSeattle Metropolitan Aquatic C (A)
  1. Tyler Lu
  2. Emmett Wayte
  3. Vlad Elizarov
  4. Nathan Hayes
7:49.54
3 King Aquatic Club (A) logoKing Aquatic Club (A)
  1. Gabe Nickels
  2. Miguel Jacome
  3. Leland Baltazar
  4. Michael Chwaluk
7:54.62
4 West Coast Aquatics (WA) (A) logoWest Coast Aquatics (WA) (A)
  1. Carter Walles
  2. Maxwell Fang
  3. Ryan Price
  4. Jonathan Cook
7:55.49
5 Bellevue Club (B) logoBellevue Club (B)
  1. Killian Riley
  2. Kyle Millis
  3. Jake Headrick
  4. Alex Elizarov
8:02.50
6 Issaquah Swim Team (A) logoIssaquah Swim Team (A)
  1. Brandon Yue
  2. William O'Daffer
  3. Jacob Leahy
  4. Warren Briggs
8:04.40
7 Seattle Metropolitan Aquatic C (B) logoSeattle Metropolitan Aquatic C (B)
  1. Alex Edwards
  2. Tyler Goodspeed
  3. Nick Elizarov
  4. Parker Wichelmann
8:07.40
8 Bellevue Club (C) logoBellevue Club (C)
  1. Kyle Falkner
  2. Alex Klinck
  3. Gordon Kenny
  4. Jimmy Butler
8:13.50
9 King Aquatic Club (B) logoKing Aquatic Club (B)
  1. Jack Budinich
  2. Liam Casey-Minnick
  3. Andrew Johnson
  4. Joey Fitzsimmons
8:15.46
10 Olympic Cascade Aquatics (A) logoOlympic Cascade Aquatics (A)
  1. Caleb Apodaca
  2. Ethan Schwartz
  3. Kieran Watson
  4. Collin Ralston
8:19.88
11 Wave Aquatics logoWave Aquatics
  1. Aidan Laird
  2. Alex Omusoru
  3. Connor Lotzkar
  4. Noah Laird
8:20.47
12 West Coast Aquatics (WA) (B) logoWest Coast Aquatics (WA) (B)
  1. Alejandro Flores
  2. Brandon Stride
  3. Justin Limberg
  4. Keagan Gale
8:21.57
13 Bellevue Club (D) logoBellevue Club (D)
  1. Tristan Haeger
  2. Finn Heneghan
  3. Christopher Leu
  4. Nate Robinson
8:22.23
14 Seattle Metropolitan Aquatic C (C) logoSeattle Metropolitan Aquatic C (C)
  1. Kevin kyi
  2. Jarod Schahrer
  3. Kyle Bailey
  4. Christopher Harig
8:29.03
15 valley aquatics swim team logovalley aquatics swim team
  1. Bryce Soriano
  2. Aidan Davis
  3. Evan Chard
  4. Brendan Man
8:32.00
16 Pro Swimming logoPro Swimming
  1. Ethan Zhu
  2. Raymond Wang
  3. Alexander Tanimoto
  4. James Zheng
8:39.49
17 Olympic Cascade Aquatics (B) logoOlympic Cascade Aquatics (B)
  1. Tyler Alderman
  2. Alexander Baker
  3. Reece Shrimpton
  4. Danny Gutzwiler
8:40.24
18 Seattle Metropolitan Aquatic C (D) logoSeattle Metropolitan Aquatic C (D) 8:41.77
19 StingRay Swimming logoStingRay Swimming
  1. Nathan Miller
  2. Sean Nguyenle
  3. Jeff Plum
  4. Ethan Ahrendt
8:43.23
20 King Aquatic Club (C) logoKing Aquatic Club (C)
  1. Timothy Yen
  2. Lewis Wentler
  3. Sechae Park
  4. Jack Springer
8:44.96
21 Mighty Marlins Swim Club logoMighty Marlins Swim Club
  1. Isaac Giordano
  2. Gideon Marlatt
  3. John Snider
  4. Andrew Winquist
8:46.13
22 Gold's Aquatics Club logoGold's Aquatics Club
  1. Radu Magdas
  2. Jamie Gassman
  3. Hunter Fosler
  4. Jeffrey Numrych
8:49.98
23 Issaquah Swim Team (B) logoIssaquah Swim Team (B)
  1. Allen She
  2. Alexander Tang
  3. Justin Tran
  4. Owen Zablocki
9:02.92