CollegeSwimming.com

Middle Atlantic Senior LC Championship

  • Completed
  • Jul. 12–15, 2017
  • LCM
  • Lewisburg, PA

400 Medley Relay Women

Timed Finals LCM
Rank Name Team Time
1 Suburban Seahawks Club (A) Suburban Seahawks Club
  1. Alex Sumner
  2. Madeleine Cooke
  3. Syd Paglia
  4. Summer Martin
4:20.44
 
2 Jersey Wahoos (A) Jersey Wahoos
  1. KAELYN DOUGHERTY
  2. Nora Woods
  3. Margot Kaczorowski
  4. Ann Foley
4:24.55
 
3 Delaware Swim Team (A) Delaware Swim Team
  1. Emma Brinton
  2. Rabea Pfaff
  3. Olivia Paoletti
  4. MORGAN CURL
4:25.69
 
4 Suburban Seahawks Club (B) Suburban Seahawks Club
  1. Madison Kolessar
  2. Samantha Paglia
  3. Liz Olszewski
  4. Caroline Famous
4:29.78
 
5 Radnor Aquatic Club Radnor Aquatic Club
  1. Annika Edwards
  2. Anna Kalandadze
  3. MADISON LEDWITH
  4. Hanna Blewett
4:30.04
 
6 Delaware Swim Team (B) Delaware Swim Team
  1. Marie Dickson
  2. Emma Menzer
  3. Alexis Deionno
  4. Isabella Paoletti
4:30.70
 
7 Burlington County YMCA Burlington County YMCA
  1. Mackenzie O'Connor
  2. Annie Wixted
  3. Holly Robinson
  4. Alex Nachodsky
4:31.05
 
8 Central Bucks Swim Team (A) Central Bucks Swim Team
  1. Morgan Scott
  2. Eleanor Brandbergh
  3. STEPH SZEKELY
  4. Carly Zlotnikoff
4:31.55
 
9 Susquehanna-PA (A) Susquehanna-PA
  1. Abigail Doss
  2. OLIVIA FRAVEL
  3. Gabrielle Doss
  4. Sarah Fravel
4:32.71
 
10 Parkland Aquatic Club Parkland Aquatic Club
  1. Katie Champagne
  2. ALISON LIN
  3. Annie Walls
  4. Caitlin Daday
4:32.84
 
11 Jersey Wahoos (B) Jersey Wahoos
  1. Erin Cavanagh
  2. Grace Yoon
  3. Kayla Gagnon
  4. Abbey Neveling
4:33.54
 
12 Central Bucks Swim Team (B) Central Bucks Swim Team
  1. Haley Scholer
  2. Stephanie Curtis
  3. Ella Gross
  4. Julia Goroshko
4:35.83
 
13 Penn Charter Aquatic Club Penn Charter Aquatic Club
  1. Annika Murray
  2. Marissa Lopez-Ona
  3. Gabriella Lopez-Ona
  4. Camille Weiss
4:36.48
 
14 North Penn Aquatic Club North Penn Aquatic Club
  1. Megan Zartman
  2. Claudia Thamm
  3. Victoria Zang
  4. Parker Schulz
4:36.97
 
15 Westtown Aquatics Program Westtown Aquatics Program
  1. Rebecca Choi
  2. Maire Wilson
  3. Ashley Chompre
  4. Bella Warner
4:38.10
 
16 Plymouth Whitemarsh Aquatics Plymouth Whitemarsh Aquatics
  1. Mia Abruzzo
  2. Karis Kim
  3. Hannah McGee
  4. Alana Andress
4:40.06
 
17 Blue Dolphin Aquatics Blue Dolphin Aquatics
  1. ALISON PRUSHINSKI
  2. Haley Thier
  3. Lauren Schofield
  4. Olivia Turner
4:44.84
 
18 Bloomsburg Area YMCA (BAY) Bloomsburg Area YMCA (BAY)
  1. Sarah McHenry
  2. Abigail Ferguson
  3. Gwendolyn Empie
  4. Hanna Everhart
4:46.06
 
19 Central Bucks Swim Team (C) Central Bucks Swim Team
  1. Sayde Shiroff
  2. Heidi Scholer
  3. Anna Beno
  4. Kirsten Brasch
4:46.41
 
20 Susquehanna-PA (B) Susquehanna-PA
  1. Lizzy Bason
  2. Gabrielle Humphrey
  3. Elizabeth Ross
  4. Lauren Michaels
4:47.70
 
21 West Shore YMCA West Shore YMCA
  1. Elisabeth Jackson
  2. Sarah Wyant
  3. Mimi Chase
  4. Alexis Majka
4:48.80
 
22 Upper Dublin Aquatic Club Upper Dublin Aquatic Club
  1. Emma Boratto
  2. Laura Pendleton
  3. Rebecca Pendleton
  4. Samie Hubbard
4:49.92
 
23 Friends Central Aquatics Friends Central Aquatics
  1. Elisabeth Forsyth
  2. Kathryn Raphaely
  3. Madeleine Anderson
  4. Ailish Dougherty
4:53.02