CollegeSwimming.com

Middle Atlantic Senior LC Championship

  • Completed
  • Jul. 12–15, 2017
  • LCM
  • Lewisburg, PA

800 Free Relay Women

Timed Finals LCM
Rank Name Team Time
1 Jersey Wahoos (A) Jersey Wahoos
  1. Erin Cavanagh
  2. Margot Kaczorowski
  3. Andrea Fong
  4. Grace Yoon
8:40.24
 
2 Delaware Swim Team Delaware Swim Team
  1. Emma Brinton
  2. Olivia Paoletti
  3. Heidi Dickson
  4. Isabella Paoletti
8:42.84
 
3 Suburban Seahawks Club (A) Suburban Seahawks Club
  1. Summer Martin
  2. Caroline Famous
  3. Syd Paglia
  4. Madison Kolessar
8:42.90
 
4 Jersey Wahoos (B) Jersey Wahoos
  1. Ann Foley
  2. Abbey Neveling
  3. KAELYN DOUGHERTY
  4. Emily Wisniewski
8:46.53
 
5 Central Bucks Swim Team (A) Central Bucks Swim Team
  1. Ella Gross
  2. Haley Scholer
  3. Morgan Scott
  4. Carly Zlotnikoff
8:46.68
 
6 Radnor Aquatic Club Radnor Aquatic Club
  1. MADISON LEDWITH
  2. Hanna Blewett
  3. Grace Myers
  4. Anna Kalandadze
8:52.57
 
7 Burlington County YMCA Burlington County YMCA
  1. Holly Robinson
  2. Adrienne Bilello
  3. Alex Nachodsky
  4. Mackenzie O'Connor
9:01.87
 
8 Westtown Aquatics Program (A) Westtown Aquatics Program
  1. Ashley Chompre
  2. Katherine Fronczak
  3. Rebecca Choi
  4. Bella Warner
9:03.31
 
9 North Penn Aquatic Club North Penn Aquatic Club
  1. Parker Schulz
  2. Megan Zartman
  3. Claudia Thamm
  4. Victoria Zang
9:04.23
 
10 Parkland Aquatic Club Parkland Aquatic Club
  1. Sarah Grace Bobeck
  2. ALISON LIN
  3. RILEIGH ELLIS
  4. Annie Walls
9:06.07
 
11 Susquehanna-PA Susquehanna-PA
  1. Caitlin Foley
  2. Lauren Michaels
  3. Abigail Doss
  4. Lizzy Bason
9:07.22
 
12 Suburban Seahawks Club (B) Suburban Seahawks Club
  1. Chelsey Liu
  2. Amy Townend
  3. Lucy Townend
  4. Samantha Paglia
9:13.37
 
13 Plymouth Whitemarsh Aquatics Plymouth Whitemarsh Aquatics
  1. Riley Gobora
  2. Alana Andress
  3. Karis Kim
  4. Hannah McGee
9:15.99
 
14 Central Bucks Swim Team (B) Central Bucks Swim Team
  1. Julia Goroshko
  2. Heidi Scholer
  3. Sayde Shiroff
  4. Eleanor Brandbergh
9:24.47
 
15 Friends Central Aquatics Friends Central Aquatics
  1. Elisabeth Forsyth
  2. Madeleine Anderson
  3. Kathryn Raphaely
  4. Ailish Dougherty
9:25.17
 
16 Blue Dolphin Aquatics Blue Dolphin Aquatics
  1. Haley Thier
  2. Lauren Schofield
  3. ALISON PRUSHINSKI
  4. Olivia Turner
9:31.85
 
17 Westtown Aquatics Program (B) Westtown Aquatics Program
  1. Logan Wilson
  2. Maire Wilson
  3. Erin Koczur
  4. Caroline Maki
9:42.16
 
18 Central Bucks Swim Team (C) Central Bucks Swim Team
  1. Anna Beno
  2. Stephanie Curtis
  3. Bella Kellner
  4. Rebecca Patti
9:45.99
 
West Shore YMCA West Shore YMCA NS