CollegeSwimming.com

2015 Speedo Champions Series - Jenks, OK

  • Completed
  • Mar. 05–08, 2015
  • SCY
  • Jenks, OK

400 Free Relay Women

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Rockwood Swim Club (A) Rockwood Swim Club
  1. Jordan Stout
  2. Franceska Petrosino
  3. LeiLani Mansy
  4. Anna Miller
3:25.51
 
2 CSP Tideriders (A) CSP Tideriders
  1. Melissa Melnick
  2. Gabby Vieira
  3. Mikayla Kempf
  4. Helen Wojdylo
3:27.69
 
3 Ad Astra Area Aquatics (A) Ad Astra Area Aquatics
  1. Courtney Caldwell
  2. Alvena Walpole
  3. Claire Campbell
  4. Cierra Campbell
3:28.33
 
4 Flyers Aquatic Swim Team (A) Flyers Aquatic Swim Team
  1. Evie Pfeifer
  2. Shelby Duessel
  3. Haley Rey
  4. Karisa Franz
3:28.62
 
5 Razorback Aquatic Club Aquahawgs (A) Razorback Aquatic Club Aquahawgs
  1. Carly Holland
  2. Hayley Pike
  3. Taylor Pike
  4. Martina Thomas
3:30.37
 
6 Greater Nebraska Swim Team (A) Greater Nebraska Swim Team
  1. Olivia Calegan
  2. Karlie O'Connell
  3. Dannie Dilsaver
  4. Caroline Theil
3:30.49
 
7 Kansas City Blazers (A) Kansas City Blazers
  1. Lauren Peterson
  2. Crissie Blomquist
  3. Haley Hynes
  4. Katherine Sullivan
3:31.13
 
8 Rockwood Swim Club (B) Rockwood Swim Club
  1. Tennyson Henry
  2. Alyssa Lemon
  3. Katiana Porporis
  4. Lillian Vanbiljon
3:33.01
 
9 Wichita Swim Club Wichita Swim Club
  1. Kendall Kilgore
  2. Maggie Hatfield
  3. Astrid Dirkzwager
  4. Margaret Plank
3:33.60
 
10 CSP Tideriders (B) CSP Tideriders
  1. Sophia Marusic
  2. Sarah Finlay
  3. Lydia Welty
  4. Evie Mauze
3:34.65
 
11 GOAL (A) GOAL
  1. Brianna McCullough
  2. Dana Posthuma
  3. Kami Fox
  4. Jessi Ferguson
3:35.20
 
12 Kansas City Blazers (B) Kansas City Blazers
  1. Taylor Acheson
  2. Aubrey Torkelson
  3. Bentley Hulshof
  4. Joely Merriman
3:35.95
 
13 SwimTulsa SwimTulsa
  1. Josie Uerling
  2. Breonna Barker
  3. Liberty Howell
  4. HANNAH DICKINSON
3:36.77
 
14 CSP Tideriders (C) CSP Tideriders
  1. Brigid Andrews
  2. Rebecca Corzine
  3. Ashley Daniels
  4. Alexis Daniels
3:37.60
 
15 King Marlin Swim (A) King Marlin Swim
  1. Rylee Linhardt
  2. Kellie Fischer
  3. Katie Callahan
  4. Kiley Kersgieter
3:37.74
 
16 Parkway Swim Club (A) Parkway Swim Club
  1. Kristen Petersen
  2. Jenna Wilkes
  3. Madison Brown
  4. Julia Saunders
3:38.04
 
17 Club North (A) Club North
  1. Allee Armitage
  2. Hannah Palmeter
  3. Audrey Schank
  4. Paige Riekhof
3:38.85
 
18 Millard Aquatic Club Millard Aquatic Club
  1. Lindsey Stalheim
  2. Abigail Meyer
  3. Holly Hopson
  4. Tara Goss
3:39.22
 
19 Lincoln Select Swimming (A) Lincoln Select Swimming
  1. Berkeley Livingston
  2. Liv Appleget
  3. Jessica Storer
  4. Alana Palmer
3:39.27
 
20 Flyers Aquatic Swim Team (B) Flyers Aquatic Swim Team
  1. Maddie Pearl
  2. Ellie Shell
  3. Cheyenna Rhine
  4. Eleanora Junker
3:39.57
 
21 Lawrence Aquahawks Lawrence Aquahawks
  1. Eliza Anderson
  2. Anna McCurdy
  3. Emily Guo
  4. Tori Beeler
3:39.64
 
22 Heartland Aquatics (NE) Heartland Aquatics (NE)
  1. Johanna Schubert
  2. Clara Walstad
  3. Eileen Walstad
  4. Shelby Mullendore
3:40.28
 
23 Phillips 66 Splash Club Phillips 66 Splash Club
  1. Allison Biddinger
  2. Kate Steward
  3. Haley Downey
  4. Delaney Shipman
3:40.82
 
24 Rec Plex Sharks Rec Plex Sharks
  1. Courtney Harris
  2. Emily Schroeder
  3. Erin McGuire
  4. Emma Brabham
3:41.24
 
25 Rockwood Swim Club (C) Rockwood Swim Club
  1. Shannon Roberts
  2. Alli Hanlon
  3. Anna Luckenbach
  4. Claire vanBiljon
3:41.72
 
26 Razorback Aquatic Club Aquahawgs (B) Razorback Aquatic Club Aquahawgs
  1. Eun Sol Chon
  2. Corinne Despain
  3. Loren Hedgecock
  4. Caroline Stelte
3:41.73
 
27 GOAL (B) GOAL
  1. Jordan McCullough
  2. Brynn Robertson
  3. Anna Capoun
  4. Anya Lindholm
3:42.34
 
28 Arkansas Dolphins - Lasers Swi (A) Arkansas Dolphins - Lasers Swi
  1. Katie Jacoby
  2. Caytee Wright
  3. Allison Taylor
  4. Ande Harris
3:42.50
 
29 CSP Tideriders (D) CSP Tideriders
  1. Erin Kelly
  2. Audrey Kelly
  3. Maggie Cox
  4. Nicole Shearing
3:42.71
 
30 Club North (B) Club North
  1. Georgia Clark
  2. Morgan Bonderer
  3. Anna Riekhof
  4. Margaret Hickey
3:43.14
 
31 Columbia Swim Club Columbia Swim Club
  1. Althea Felton
  2. Katherine Lydon
  3. Brooke Beahan
  4. Ellie Zweifel
3:43.30
 
32 Swim Omaha Swim Omaha
  1. Emma Walz
  2. Ashley Black
  3. Savannah Nichols
  4. Sarah Sutej
3:43.63
 
33 Greater Nebraska Swim Team (B) Greater Nebraska Swim Team
  1. Linzie Kreizel
  2. Emma Vertin
  3. Olivia Theil
  4. Kaitlyn Witt
3:44.22
 
34 KC Blue Wave Swim Team KC Blue Wave Swim Team
  1. Allison Garrett
  2. Courtney Myers
  3. Lauren Earnest
  4. Nani Welsh
3:44.38
 
35 Parkway Swim Club (B) Parkway Swim Club
  1. Madison Nguyen
  2. Lauren Massot
  3. Kirstie Crook
  4. Paige Mitchell
3:44.50
 
36 Wichita Northwest YMCA Neptunes Wichita Northwest YMCA Neptunes
  1. Maci McCullough
  2. Ashton Pearson
  3. Sydney Schmidt
  4. Mia Gibson
3:44.70
 
37 Rockwood Swim Club (D) Rockwood Swim Club
  1. Izzi Clark
  2. Raquel Porporis
  3. Sarah Pipes
  4. Lily Harrell
3:45.10
 
38 Arkansas Dolphins - Lasers Swi (B) Arkansas Dolphins - Lasers Swi
  1. Allie Rogers
  2. Emerson Graham
  3. Kayla McGee
  4. Jordan Sweet
3:45.22
 
39 Kansas City Blazers (C) Kansas City Blazers
  1. Meaghan Bower
  2. Liv Davison
  3. Cayla Prophater
  4. Maddie Prettyman
3:45.35
 
40 Ad Astra Area Aquatics (B) Ad Astra Area Aquatics
  1. Sydney Sirimongkhon-Dyck
  2. Sarah Walpole
  3. Grace Caldwell
  4. Mary Reed-Weston
3:45.62
 
41 King Marlin Swim (B) King Marlin Swim
  1. Chloe Case
  2. Kelsey Kersgieter
  3. Michaela Seely
  4. Kate Janzen
3:45.87
 
42 American Energy American Energy
  1. Megen Oliphant
  2. Hanna Newby
  3. Sarah Helton
  4. Avery Niemann
3:46.03
 
43 Jenks Trojan Swim Club Jenks Trojan Swim Club
  1. Isabelle Packard
  2. Hannah Ledford
  3. Charee Graham
  4. Nicole Molina
3:46.09
 
44 Rockwood Swim Club (E) Rockwood Swim Club
  1. Paige Daws
  2. Amanda Dreyer
  3. Kendall Hansen
  4. Emma Cox
3:46.48
 
45 Topeka Swim Association Topeka Swim Association
  1. Camille Parman
  2. Hanna McGowan
  3. Kristen Wolf
  4. Gabrielle Vosburgh
3:46.71
 
46 Kansas City Swim Academy (B) Kansas City Swim Academy
  1. Cassie Grunhard
3:46.74
 
47 Lincoln Select Swimming (B) Lincoln Select Swimming
  1. Samantha Gowen
  2. Ashley Pales
  3. Katie Stonehocker
  4. Logan Lee
3:46.90
 
48 CSP Tideriders (F) CSP Tideriders
  1. Katie Jackson
  2. Bridget Sheridan
  3. Megan Ross
  4. Taylor Korte
3:46.95
 
49 CSP Tideriders (E) CSP Tideriders
  1. Alyssa Juris
  2. Katie Knapp
  3. Peri George
  4. Riley Deutsch
3:47.37
 
50 Northland United Swim Team Northland United Swim Team
  1. Rebecca Shaw
  2. Francesk Hernandez-Nietling
  3. Nerissa Wagner
  4. Makayla Swigert
3:47.77
 
51 Kansas City Swim Academy (A) Kansas City Swim Academy
  1. Shaedyn Read
  2. Cailey Grunhard
  3. Laila Carter
  4. Emma Linscott
3:47.96
 
52 Extreme Aquatic Team Extreme Aquatic Team
  1. Alexandra Robertson
  2. Kaitlyn Melchert
  3. Sydney Wright
  4. Natalie Vorel
3:49.02
 
53 HEAT Swimming (MO) HEAT Swimming (MO)
  1. Autumn Looney
  2. Gretchen Allman
  3. Megan Schauwecker
  4. Jessi Nichols
3:49.43
 
GOAL (C) GOAL NS