Site logo

2015 Speedo Champions Series - Jenks, OK

  • Completed
  • Mar. 05–08, 2015
  • SCY
  • Jenks, OK

400 Medley Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Arkansas Dolphins - Lasers Swi Arkansas Dolphins - Lasers Swi
  1. Chase Petersen
  2. Blair Bish
  3. Minki Kang
  4. Thomas Heye
3:24.26
 
2 Flyers Aquatic Swim Team (A) Flyers Aquatic Swim Team
  1. TJ Halliburton
  2. Samuel Heveroh
  3. Nick Alexander
  4. Kevin Douglas
3:26.12
 
3 Rockwood Swim Club (A) Rockwood Swim Club
  1. Samuel Marlow
  2. Phillip Willett
  3. Conner Ripp
  4. Tommy Lombardo
3:26.34
 
4 Kansas City Blazers (A) Kansas City Blazers
  1. AJ Iseman
  2. PJ Musser
  3. Ryan Sweat
  4. Liam Bresette
3:27.83
 
5 GOAL (A) GOAL
  1. Caleb Piti
  2. Michael Mollak
  3. Leo Garofalo
  4. Luke Hemmingsen
3:29.68
 
6 Unattached-Oklahoma Unattached-Oklahoma
  1. Kristijan Stunkovic
  2. Kenan Gopffarth
  3. Andrew Halliburton
  4. Chad Brandon
3:30.18
 
7 CSP Tideriders (A) CSP Tideriders
  1. Christopher Reichert
  2. Eunseok Jo
  3. Max Goldenberg
  4. Colin Burke
3:31.04
 
8 Berzerker Swimming (A) Berzerker Swimming
  1. Jake Schultz
  2. Liam Holt
  3. Chris Martucci
  4. Nathan Schultz
3:31.14
 
9 Swim Omaha Swim Omaha
  1. Brandon Abboud
  2. Sean Tate
  3. Ryan Tate
  4. Christian Pospisil
3:31.18
 
10 Club North (A) Club North
  1. Jason Schlaud
  2. Elliott Eisele-Miller
  3. Travis Colpitts
  4. Marcin Glebocki
3:32.25
 
11 Flyers Aquatic Swim Team (B) Flyers Aquatic Swim Team
  1. Justin Mars
  2. Austin Mayer
  3. JT Thayer
3:32.73
 
12 Tsunami Swim Team of KC (A) Tsunami Swim Team of KC
  1. Daniel Maynard
  2. Max Stoneking
  3. Noah Reid
  4. Alex Gach
3:34.22
 
13 King Marlin Swim (A) King Marlin Swim
  1. Kade Knoch
  2. Conner St. John
  3. Jacob Barber
  4. Francisco Ochoa
3:34.70
 
14 Razorback Aquatic Club Aquahawgs Razorback Aquatic Club Aquahawgs
  1. Antonio Thomas
  2. Jared Crosby
  3. John Hedgecock
  4. John Parmer
3:34.77
 
15 Wichita Swim Club (A) Wichita Swim Club
  1. Ben Patton
  2. Jack Quah
  3. Preston Barley
  4. Kody Kostboth
3:35.99
 
16 Parkway Swim Club Parkway Swim Club
  1. Graham Wells
  2. James Flavin
  3. Seunghoon Oh
  4. Kian Quigley
3:36.03
 
17 Topeka Swim Association Topeka Swim Association
  1. Michael Prekopy
  2. Tarrin Fisher
  3. Matthew Ricks
  4. John-martin Schmidt
3:36.22
 
18 Phillips 66 Splash Club Phillips 66 Splash Club
  1. Mason Mccauley
  2. Thomas Downey
  3. Kyle Ward
  4. Aaron Stanek
3:36.85
 
19 Club North (B) Club North
  1. Grant Sloan
  2. Spencer Steward
  3. Michael Gardner
  4. Austin Wolfe
3:36.88
 
20 CSP Tideriders (B) CSP Tideriders
  1. Jeffrey Martin
  2. Benjamin Edwards
  3. Marcus Duval
  4. Justin Andrews
3:37.55
 
21 Sarpy County Swim Club Sarpy County Swim Club
  1. Ethan Shih
  2. Noah Barr
  3. Billy Salber
  4. Riley Olson
3:37.80
 
21 Columbia Swim Club Columbia Swim Club
  1. Ryan Gilbert
  2. Zachary Lorson
  3. Paul Cover
  4. Christian Farris
3:37.80
 
23 American Energy American Energy
  1. Joe Short
  2. Matthew Goldsmith
  3. ALAN TRAN
  4. Jonathan Ye
3:37.97
 
24 Kansas City Swim Academy Kansas City Swim Academy
  1. Ryan McMonigle
  2. Jacob Raines
  3. Ian Longan
  4. Dylan Walters
3:38.49
 
25 Lawrence Aquahawks Lawrence Aquahawks
  1. Alexander Heckman
  2. Joshua Terrell
  3. Jordan Portela
  4. Evan Yoder
3:38.63
 
26 Lincoln Select Swimming Lincoln Select Swimming
  1. Michael Ayars
  2. Jaret Hovorka
  3. Brennan Balogh
  4. Joshua Roh
3:39.14
 
27 Kansas City Blazers (B) Kansas City Blazers
  1. Andy Maginn
  2. Andy Huffman
  3. Joshua Littell
  4. Ryan Downing
3:39.33
 
28 Flyers Aquatic Swim Team (C) Flyers Aquatic Swim Team
  1. Cole Junker
  2. Jack Wever
  3. Clayton Foster
  4. Griffin Bailey
3:39.90
 
29 Greater Nebraska Swim Team Greater Nebraska Swim Team
  1. Vladislav Blazhievskiy
  2. Carter Lyons
  3. Chasten Larson
  4. Justin Coffey
3:40.71
 
30 Central Arkansas Swim Club Central Arkansas Swim Club
  1. Joseph Sullivan
  2. Joshua Sorvillo
  3. Lee Smothers
  4. Collin McDiarmid
3:41.21
 
31 GOAL (B) GOAL
  1. Alexander Frisbie
  2. James Warren
  3. William Tjaden
  4. Jacob Hedrick
3:41.46
 
32 King Marlin Swim (B) King Marlin Swim
  1. Anthony Dack
  2. Craig Tompkins
  3. Even Wagner
  4. Tyler St. John
3:41.52
 
33 Omaha Swim Federation (A) Omaha Swim Federation
  1. Will Ditter
  2. Lance Culjat
  3. Eric Smits
  4. Jacob Ryan
3:41.82
 
34 Omaha Swim Federation (A) Omaha Swim Federation
  1. Jacob Malashock
  2. Austin Monette-Waters
  3. Jeremy Rodgers-Bader
  4. River-Sage Tucker
3:41.94
 
35 Rockwood Swim Club (B) Rockwood Swim Club
  1. Jack Dolan
  2. Arthur Hidalgo
  3. Justin King
  4. Michael Murphy
3:42.41
 
36 Northland United Swim Team Northland United Swim Team
  1. Barry Chang
  2. Lex Hernandez Nietling
  3. Daniel Jones
  4. Jered Weger
3:42.55
 
37 Norfolk YMCA Aquajets Norfolk YMCA Aquajets
  1. Cameron Carney
  2. Spencer Olmer
  3. Kasten Walker
  4. Trevor McKeown
3:44.46
 
38 Ad Astra Area Aquatics Ad Astra Area Aquatics
  1. Evan Eskilson
  2. Cobe Garcia
  3. Daniel Christie
  4. Stephen Johnson
3:44.59
 
39 Rec Plex Sharks Rec Plex Sharks
  1. Adam Grimm
  2. Austin Martin
  3. Noah Scheuermann
  4. Blake Rhodes
3:45.31
 
40 Heartland Aquatics (NE) Heartland Aquatics (NE)
  1. Chase Searcy
  2. Brandon LaPointe
  3. Jordan Brozek
  4. Austin Baker
3:45.43
 
41 Rockwood Swim Club (C) Rockwood Swim Club
  1. Brenden Harris
  2. Joseph Lemon
  3. Cameron Kratky
  4. Jake Haefner
3:46.04
 
42 CSP Tideriders (C) CSP Tideriders
  1. Michael Nester
  2. Collin Schott
  3. Evan Parres
  4. Vaios Kouvelis
3:46.14
 
43 KC Blue Wave Swim Team KC Blue Wave Swim Team
  1. Jackson Garrett
  2. Brandon Heredia
  3. Christopher Davison
  4. Ian Morgan
3:46.30
 
44 Wichita Northwest YMCA Neptunes Wichita Northwest YMCA Neptunes
  1. Ryan Kuhl
  2. Christian Taylor
  3. Jacob Evraets
  4. John Mccullough
3:46.66
 
45 Berzerker Swimming (B) Berzerker Swimming
  1. Avery Oehlschlager
  2. Seth Jensen
  3. Jordon Steever
  4. Tyler Stansberry
3:46.76
 
46 Jenks Trojan Swim Club Jenks Trojan Swim Club
  1. BRYAN LEE
  2. Riley Bick
  3. Steven Mikels
  4. David Warner
3:47.07
 
47 Wichita Swim Club (B) Wichita Swim Club
  1. David Vu
  2. Sam Gartner
  3. Colin Hutton
  4. Tristan Ward
3:47.79
 
48 Tsunami Swim Team of KC (B) Tsunami Swim Team of KC
  1. Noah Witzki
  2. Phillip O'Larte
  3. Mitchell Sevier
  4. Jeffrey O'Larte
3:51.16
 
49 SwimTulsa SwimTulsa
  1. Nathan Anderson
  2. Noah Nelson
  3. Jerod Dyke
  4. Aaron Keesling
3:54.21
 
50 Cool Waves Swim Team (B) Cool Waves Swim Team
  1. Edward Schmid
  2. Luke Wardle
  3. Kyle Frank
  4. Ryan Gabrielson
3:55.48
 
Cool Waves Swim Team (A) Cool Waves Swim Team
  1. Ethan Bock
  2. Jordan Cowen
  3. Alex Thill
  4. Kyle Gabrielson
DQ
Extreme Aquatic Team Extreme Aquatic Team
  1. Ryan Dillow
  2. Wilton Sun
  3. Jared Tennison
  4. Justin Myers
DQ
River City Aquatics River City Aquatics NS