CollegeSwimming.com

2015 Speedo Champions Series - Jenks, OK

  • Completed
  • Mar. 05–08, 2015
  • SCY
  • Jenks, OK

800 Free Relay Women

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Rockwood Swim Club (A) Rockwood Swim Club
  1. Jordan Stout
  2. Franceska Petrosino
  3. Alyssa Lemon
  4. Tennyson Henry
7:27.65
 
2 Kansas City Blazers (A) Kansas City Blazers
  1. Crissie Blomquist
  2. Lauren Peterson
  3. Bentley Hulshof
  4. Haley Hynes
7:28.44
 
3 Razorback Aquatic Club Aquahawgs (A) Razorback Aquatic Club Aquahawgs
  1. Hayley Pike
  2. Taylor Pike
  3. Luciana Thomas
  4. Martina Thomas
7:32.16
 
4 CSP Tideriders (A) CSP Tideriders
  1. Helen Wojdylo
  2. Gabby Vieira
  3. Brigid Andrews
  4. Sarah Finlay
7:32.26
 
5 GOAL (A) GOAL
  1. Elizabeth Amato-Hanner
  2. Brianna McCullough
  3. Jordan McCullough
  4. Dana Posthuma
7:39.78
 
6 CSP Tideriders (B) CSP Tideriders
  1. Alexis Daniels
  2. Evie Mauze
  3. Mikayla Kempf
  4. Lydia Welty
7:41.32
 
7 Ad Astra Area Aquatics (A) Ad Astra Area Aquatics
  1. Alvena Walpole
  2. Claire Campbell
  3. Cierra Campbell
  4. Courtney Caldwell
7:41.50
 
8 Flyers Aquatic Swim Team (A) Flyers Aquatic Swim Team
  1. Evie Pfeifer
  2. Karisa Franz
  3. Shelby Duessel
  4. Eleanora Junker
7:42.44
 
9 Lincoln Select Swimming (A) Lincoln Select Swimming
  1. Liv Appleget
  2. Jessica Storer
  3. Berkeley Livingston
  4. Alana Palmer
7:43.71
 
10 King Marlin Swim (A) King Marlin Swim
  1. Rylee Linhardt
  2. Kellie Fischer
  3. Hanna Forbat
  4. Katie Callahan
7:43.75
 
11 Kansas City Blazers (B) Kansas City Blazers
  1. Taylor Acheson
  2. Aubrey Torkelson
  3. Joely Merriman
  4. Katherine Sullivan
7:45.66
 
12 Rockwood Swim Club (B) Rockwood Swim Club
  1. Anna Luckenbach
  2. Katiana Porporis
  3. Shannon Roberts
  4. Raquel Porporis
7:46.36
 
13 Parkway Swim Club (A) Parkway Swim Club
  1. Jenna Wilkes
  2. Paige Mitchell
  3. Madison Brown
  4. Kristen Petersen
7:46.54
 
14 Wichita Swim Club Wichita Swim Club
  1. Brooke Dreiling
  2. Margaret Plank
  3. Astrid Dirkzwager
  4. Maggie Hatfield
7:46.95
 
15 Rockwood Swim Club (C) Rockwood Swim Club
  1. Lillian Vanbiljon
  2. Catherine Behl
  3. LeiLani Mansy
  4. Anna Miller
7:48.53
 
16 Millard Aquatic Club Millard Aquatic Club
  1. Holly Hopson
  2. Abigail Meyer
  3. Lindsey Stalheim
  4. Tara Goss
7:49.34
 
17 SwimTulsa SwimTulsa
  1. Josie Uerling
  2. Breonna Barker
  3. Liberty Howell
  4. Juliet Basden
7:50.00
 
18 CSP Tideriders (C) CSP Tideriders
  1. Melissa Melnick
  2. Sophia Marusic
  3. Erin Kelly
  4. Maggie Cox
7:50.45
 
19 Phillips 66 Splash Club Phillips 66 Splash Club
  1. Delaney Shipman
  2. Kate Steward
  3. Haley Downey
  4. Emily Giovannetti
7:51.35
 
20 Arkansas Dolphins - Lasers Swi Arkansas Dolphins - Lasers Swi
  1. Caytee Wright
  2. Claire Bristow
  3. Katie Jacoby
  4. Allison Taylor
7:51.92
 
21 Club North Club North
  1. Hannah Palmeter
  2. Allee Armitage
  3. Paige Riekhof
  4. Rachel Janiak
7:53.42
 
22 GOAL (B) GOAL
  1. Jessi Ferguson
  2. Kami Fox
  3. Anna Capoun
  4. Ashlee Wigness-Lindaman
7:56.96
 
23 Razorback Aquatic Club Aquahawgs (B) Razorback Aquatic Club Aquahawgs
  1. Carly Holland
  2. Eun Sol Chon
  3. Caroline Stelte
  4. Loren Hedgecock
7:57.47
 
24 Lawrence Aquahawks Lawrence Aquahawks
  1. Eliza Anderson
  2. Anna McCurdy
  3. Emily Guo
  4. Tori Beeler
8:02.97
 
25 Flyers Aquatic Swim Team (B) Flyers Aquatic Swim Team
  1. Maddie Pearl
  2. Elizabeth Dorsey
  3. Haley Rey
  4. Maddie Mather
8:03.44
 
26 Lincoln Select Swimming (B) Lincoln Select Swimming
  1. Samantha Gowen
  2. Katie Stonehocker
  3. Logan Lee
  4. Ashley Pales
8:04.32
 
27 Columbia Swim Club Columbia Swim Club
  1. Katherine Lydon
  2. Brooke Beahan
  3. Sarah Vogt
  4. Ellie Zweifel
8:04.45
 
28 American Energy American Energy
  1. Megen Oliphant
  2. Hanna Newby
  3. Sarah Helton
  4. Avery Niemann
8:05.11
 
29 King Marlin Swim (B) King Marlin Swim
  1. Chloe Case
  2. Kiley Kersgieter
  3. Michaela Seely
  4. Kelsey Kersgieter
8:05.55
 
30 Wichita Northwest YMCA Neptunes Wichita Northwest YMCA Neptunes
  1. Maci McCullough
  2. Ashton Pearson
  3. Sydney Schmidt
  4. Mia Gibson
8:05.73
 
31 CSP Tideriders (E) CSP Tideriders
  1. Katie Knapp
  2. Riley Deutsch
  3. Bridget Sheridan
  4. Caroline Liekweg
8:06.49
 
32 Rec Plex Sharks Rec Plex Sharks
  1. Courtney Harris
  2. Grace Armit
  3. Emily Schroeder
  4. Emma Brabham
8:07.36
 
33 CSP Tideriders (D) CSP Tideriders
  1. Rebecca Corzine
  2. Peri George
  3. Audrey Kelly
  4. Claire Brouillet
8:07.77
 
34 Heartland Aquatics (NE) Heartland Aquatics (NE)
  1. Eileen Walstad
  2. Johanna Schubert
  3. Hannah Zuercher
  4. Shelby Mullendore
8:08.56
 
35 Parkway Swim Club (B) Parkway Swim Club
  1. Kirstie Crook
  2. Lauren Massot
  3. Madison Nguyen
  4. Shelby Ripp
8:10.37
 
36 Ad Astra Area Aquatics (B) Ad Astra Area Aquatics
  1. Mary Reed-Weston
  2. Sarah Walpole
  3. Ava Cormaney
  4. Ainsley Krug
8:12.12
 
37 Northland United Swim Team Northland United Swim Team
  1. Rebecca Shaw
  2. Francesk Hernandez-Nietling
  3. Nerissa Wagner
  4. Makayla Swigert
8:12.48
 
38 CSP Tideriders (F) CSP Tideriders
  1. Megan Ross
  2. Alyssa Juris
  3. Payton Dunn
  4. Nicole Shearing
8:15.63
 
39 Swim Omaha Swim Omaha
  1. Sarah Sutej
  2. Savannah Nichols
  3. Ashley Black
  4. Monica Blake
8:16.97
 
40 Rockwood Swim Club (D) Rockwood Swim Club
  1. Amanda Dreyer
  2. Sarah Pipes
  3. Emily OConnell
  4. Claire vanBiljon
8:18.92
 
41 Extreme Aquatic Team Extreme Aquatic Team
  1. Natalie Vorel
  2. Emily Fry
  3. Maya Ferrell
  4. Sydney Wright
8:29.26