Site logo

2015 Speedo Champions Series - Jenks, OK

  • Completed
  • Mar. 05–08, 2015
  • SCY
  • Jenks, OK

800 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Kansas City Blazers (A) Kansas City Blazers
  1. Liam Bresette
  2. Ryan Sweat
  3. PJ Musser
  4. AJ Iseman
6:45.46
 
2 Flyers Aquatic Swim Team (A) Flyers Aquatic Swim Team
  1. Kevin Douglas
  2. JT Thayer
  3. Samuel Heveroh
  4. Nick Alexander
6:46.96
 
3 Swim Omaha Swim Omaha
  1. Sean Tate
  2. Ryan Tate
  3. Brandon Abboud
  4. Christian Pospisil
6:54.92
 
4 Arkansas Dolphins - Lasers Swi Arkansas Dolphins - Lasers Swi
  1. Thomas Heye
  2. Minki Kang
  3. Blair Bish
  4. Chase Petersen
6:59.47
 
5 Tsunami Swim Team of KC (A) Tsunami Swim Team of KC
  1. Alex Gach
  2. Noah Reid
  3. Mitchell Sevier
  4. Dan Maynard
6:59.51
 
6 Rockwood Swim Club (A) Rockwood Swim Club
  1. Tommy Lombardo
  2. Michael Murphy
  3. Justin King
  4. Phillip Willett
7:02.76
 
7 King Marlin Swim (A) King Marlin Swim
  1. Craig Tompkins
  2. Kade Knoch
  3. Francisco Ochoa
  4. Conner St. John
7:02.77
 
8 CSP Tideriders (A) CSP Tideriders
  1. Justin Andrews
  2. Marcus Duval
  3. Jeffrey Martin
  4. Max Goldenberg
7:03.55
 
9 Razorback Aquatic Club Aquahawgs Razorback Aquatic Club Aquahawgs
  1. Antonio Thomas
  2. John Parmer
  3. Jared Crosby
  4. Jason Hunt
7:05.31
 
10 GOAL GOAL
  1. Michael Mollak
  2. Jacob Hedrick
  3. Leo Garofalo
  4. Luke Hemmingsen
7:05.48
 
11 Ad Astra Area Aquatics Ad Astra Area Aquatics
  1. Cobe Garcia
  2. Stephen Johnson
  3. Evan Eskilson
  4. Daniel Christie
7:05.89
 
12 Berzerker Swimming Berzerker Swimming
  1. Nathan Schultz
  2. Chris Martucci
  3. Jake Schultz
  4. Liam Holt
7:08.46
 
13 Wichita Swim Club Wichita Swim Club
  1. Preston Barley
  2. David Vu
  3. Tristan Ward
  4. Kody Kostboth
7:10.03
 
14 Flyers Aquatic Swim Team (B) Flyers Aquatic Swim Team
  1. Austin Mayer
  2. Justin Mars
  3. TJ Halliburton
7:10.20
 
15 Phillips 66 Splash Club Phillips 66 Splash Club
  1. Aaron Stanek
  2. PEYTON STAMBECK
  3. Kyle Ward
  4. Mason Mccauley
7:10.28
 
16 Flyers Aquatic Swim Team (C) Flyers Aquatic Swim Team
  1. Clayton Foster
  2. Michael Franz
  3. Griffin Bailey
  4. Cole Junker
7:12.35
 
17 Omaha Swim Federation (A) Omaha Swim Federation
  1. Austin Monette-Waters
  2. Nicholas Soltys
  3. River-Sage Tucker
  4. Jeremy Rodgers-Bader
7:13.42
 
18 Club North Club North
  1. Austin Wolfe
  2. Marcin Glebocki
  3. Jason Schlaud
  4. Evan Holt
7:14.16
 
19 Columbia Swim Club Columbia Swim Club
  1. Zachary Lorson
  2. Ryan Gilbert
  3. Paul Cover
  4. Christian Farris
7:14.24
 
20 Rockwood Swim Club (B) Rockwood Swim Club
  1. Jack Dolan
  2. Jake Haefner
  3. Samuel Marlow
  4. Arthur Hidalgo
7:15.13
 
21 Lincoln Select Swimming Lincoln Select Swimming
  1. Joshua Roh
  2. Brennan Balogh
  3. Michael Ayars
  4. Josh Pales
7:16.05
 
22 American Energy American Energy
  1. Jonathan Ye
  2. ALAN TRAN
  3. Grant Denison
  4. Joe Short
7:16.72
 
23 Kansas City Blazers (B) Kansas City Blazers
  1. Ryan Downing
  2. Yousef Eldakak
  3. Andrew Stublen
  4. Andy Maginn
7:17.01
 
24 Council Bluffs Swim Club Council Bluffs Swim Club
  1. Seth Jones
  2. Tyler Penney
  3. Jackson Allmon
  4. Ryan Price
7:18.66
 
25 Lawrence Aquahawks Lawrence Aquahawks
  1. Joshua Terrell
  2. Alexander Heckman
  3. Evan Yoder
  4. Jordan Portela
7:19.13
 
26 Parkway Swim Club Parkway Swim Club
  1. Luke Christensen
  2. Graham Wells
  3. Alex Gelman
  4. Kian Quigley
7:19.66
 
27 Kansas City Swim Academy Kansas City Swim Academy
  1. Dylan Walters
  2. William Vance
  3. Ian Longan
  4. Chase Graham
7:20.82
 
28 Omaha Swim Federation (A) Omaha Swim Federation
  1. Will Ditter
  2. Jacob Ryan
  3. Eric Smits
  4. Lance Culjat
7:21.10
 
29 Northland United Swim Team Northland United Swim Team
  1. Jered Weger
  2. Daniel Jones
  3. Austin Bell
  4. Barry Chang
7:21.79
 
30 King Marlin Swim (B) King Marlin Swim
  1. Alexander Lawrence
  2. Anthony Dack
  3. Tyler St. John
  4. Even Wagner
7:22.27
 
31 CSP Tideriders (B) CSP Tideriders
  1. Christopher Reichert
  2. Collin Schott
  3. Matthew Hillmer
  4. Vaios Kouvelis
7:22.56
 
32 Heartland Aquatics (NE) Heartland Aquatics (NE)
  1. Chase Searcy
  2. Brandon LaPointe
  3. Jordan Brozek
  4. Austin Baker
7:24.60
 
33 KC Blue Wave Swim Team KC Blue Wave Swim Team
  1. Ian Morgan
  2. Joe Saitta
  3. Brandon Heredia
  4. Christopher Davison
7:25.26
 
34 Wichita Northwest YMCA Neptunes Wichita Northwest YMCA Neptunes
  1. Jacob Evraets
  2. Brett Young
  3. Christian Taylor
  4. John Mccullough
7:30.74
 
35 CSP Tideriders (C) CSP Tideriders 7:31.83
 
36 Tsunami Swim Team of KC (B) Tsunami Swim Team of KC
  1. Noah Witzki
  2. Phillip O'Larte
  3. Cameron Murphy
  4. Jeffrey O'Larte
7:34.06
 
37 Rec Plex Sharks Rec Plex Sharks
  1. Noah Scheuermann
  2. Blake Rhodes
  3. Joel Talley
  4. Adam Grimm
7:34.70
 
38 Extreme Aquatic Team Extreme Aquatic Team
  1. Wilton Sun
  2. Dustin Bielich
  3. Jared Tennison
  4. Justin Myers
7:34.86
 
39 SwimTulsa SwimTulsa
  1. Aaron Keesling
  2. Jerod Dyke
  3. Noah Nelson
  4. Nathan Anderson
7:36.16