CollegeSwimming.com

2015 Speedo Champions Series - Jenks, OK

  • Completed
  • Mar. 05–08, 2015
  • SCY
  • Jenks, OK

400 Medley Relay Women

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 CSP Tideriders (A) CSP Tideriders
  1. Evie Mauze
  2. Ashley Daniels
  3. Gabby Vieira
  4. Melissa Melnick
3:46.89
 
2 Greater Nebraska Swim Team (A) Greater Nebraska Swim Team
  1. Emma Vertin
  2. Olivia Calegan
  3. Dannie Dilsaver
  4. Caroline Theil
3:49.61
 
3 Rockwood Swim Club (A) Rockwood Swim Club
  1. Lillian Vanbiljon
  2. Katiana Porporis
  3. Jordan Stout
  4. Anna Miller
3:49.73
 
4 Ad Astra Area Aquatics (A) Ad Astra Area Aquatics
  1. Courtney Caldwell
  2. Marian Frick
  3. Alvena Walpole
  4. Cierra Campbell
3:50.88
 
5 Razorback Aquatic Club Aquahawgs (A) Razorback Aquatic Club Aquahawgs
  1. Carly Holland
  2. Corinne Despain
  3. Taylor Pike
  4. Martina Thomas
3:50.95
 
6 GOAL (A) GOAL
  1. Brynn Robertson
  2. Elizabeth Amato-Hanner
  3. Dana Posthuma
  4. Brianna McCullough
3:53.18
 
7 Flyers Aquatic Swim Team (A) Flyers Aquatic Swim Team
  1. Cheyenna Rhine
  2. Evie Pfeifer
  3. Karisa Franz
  4. Shelby Duessel
3:53.74
 
8 Lincoln Select Swimming (A) Lincoln Select Swimming
  1. Liv Appleget
  2. Ashley Pales
  3. Berkeley Livingston
  4. Alana Palmer
3:55.13
 
9 CSP Tideriders (B) CSP Tideriders
  1. Sarah Finlay
  2. Helen Wojdylo
  3. Rebecca Corzine
  4. Mikayla Kempf
3:55.63
 
10 Arkansas Dolphins - Lasers Swi (A) Arkansas Dolphins - Lasers Swi
  1. Arianna Shojaee
  2. Ande Harris
  3. Allie Rogers
  4. Allison Taylor
3:56.60
 
11 Kansas City Blazers (A) Kansas City Blazers
  1. Haley Hynes
  2. Courtney Laird
  3. Katherine Sullivan
  4. Crissie Blomquist
3:56.83
 
12 Club North (A) Club North
  1. Audrey Schank
  2. Anna Riekhof
  3. Margaret Hickey
  4. Paige Riekhof
3:58.82
 
13 Phillips 66 Splash Club Phillips 66 Splash Club
  1. Delaney Shipman
  2. Kate Steward
  3. Greta Olsen
  4. Haley Downey
3:59.25
 
14 Wichita Swim Club (A) Wichita Swim Club
  1. Astrid Dirkzwager
  2. Aiden Chan
  3. Maggie Hatfield
  4. Kendall Kilgore
3:59.90
 
15 Millard Aquatic Club Millard Aquatic Club
  1. Lindsey Stalheim
  2. Holly Hopson
  3. Tara Goss
  4. Abigail Meyer
4:00.13
 
16 CSP Tideriders (C) CSP Tideriders
  1. Alyssa Juris
  2. Lydia Welty
  3. Peri George
  4. Sophia Marusic
4:00.18
 
17 Parkway Swim Club (A) Parkway Swim Club
  1. Madison Brown
  2. Shelby Ripp
  3. Jenna Wilkes
  4. Kristen Petersen
4:00.27
 
18 Kansas City Blazers (B) Kansas City Blazers
  1. Aubrey Torkelson
  2. Liv Davison
  3. Hailey Brull
  4. Isabelle Finzen
4:00.47
 
19 Rockwood Swim Club (B) Rockwood Swim Club
  1. Izzi Clark
  2. LeiLani Mansy
  3. Franceska Petrosino
  4. Alyssa Lemon
4:00.58
 
20 Razorback Aquatic Club Aquahawgs (B) Razorback Aquatic Club Aquahawgs
  1. Eun Sol Chon
  2. Caroline Stelte
  3. Luciana Thomas
  4. Hayley Pike
4:01.66
 
21 Kansas City Swim Academy (B) Kansas City Swim Academy
  1. Bonnie Longan
  2. Laila Carter
  3. Cassie Grunhard
  4. Grace Brimacombe
4:01.82
 
22 Club North (B) Club North
  1. Georgia Clark
  2. Kirsten Aken
  3. Morgan Bonderer
  4. Allee Armitage
4:02.27
 
23 King Marlin Swim (A) King Marlin Swim
  1. Deven Speed
  2. Rylee Linhardt
  3. Kellie Fischer
  4. Katie Callahan
4:02.58
 
24 Swim Omaha Swim Omaha
  1. Emma Walz
  2. Monica Blake
  3. Savannah Nichols
  4. Sarah Sutej
4:02.62
 
25 GOAL (B) GOAL
  1. Fiona Raynor
  2. Anya Lindholm
  3. Jessi Ferguson
  4. Kami Fox
4:02.81
 
26 Rockwood Swim Club (C) Rockwood Swim Club
  1. Kendall Hansen
  2. Paige Daws
  3. Emily OConnell
  4. Anna Luckenbach
4:03.25
 
27 Heartland Aquatics (NE) Heartland Aquatics (NE)
  1. Shelby Mullendore
  2. Johanna Schubert
  3. Clara Walstad
  4. Eileen Walstad
4:03.82
 
28 Flyers Aquatic Swim Team (B) Flyers Aquatic Swim Team
  1. Maddie Pearl
  2. Morgan Ribaudo
  3. Sydney Rey
  4. Haley Rey
4:04.92
 
29 American Energy American Energy
  1. Hanna Newby
  2. Sarah Helton
  3. Riley Powelson
  4. Avery Niemann
4:05.08
 
30 Lawrence Aquahawks Lawrence Aquahawks
  1. Tori Beeler
  2. Emily Guo
  3. Anna McCurdy
  4. Eliza Anderson
4:05.10
 
31 Parkway Swim Club (B) Parkway Swim Club
  1. Madison Nguyen
  2. Lauren Massot
  3. Paige Mitchell
  4. Julia Saunders
4:05.38
 
32 Columbia Swim Club Columbia Swim Club
  1. Cameron Holzum
  2. Ellie Zweifel
  3. Anna Willcoxon
  4. Katherine Lydon
4:06.30
 
33 Lincoln Select Swimming (B) Lincoln Select Swimming
  1. Samantha Gowen
  2. Katie Stonehocker
  3. Logan Lee
  4. Jessica Storer
4:06.43
 
34 CSP Tideriders (D) CSP Tideriders
  1. Katie Knapp
  2. Colleen Young
  3. Nicole Shearing
  4. Erin Kelly
4:07.17
 
35 Topeka Swim Association Topeka Swim Association
  1. Gabrielle Vosburgh
  2. Hanna McGowan
  3. Camille Parman
  4. Kristen Wolf
4:07.48
 
36 Norfolk YMCA Aquajets Norfolk YMCA Aquajets
  1. Lauren Jacobsen
  2. Breanna Harthoorn
  3. Kaitlin Harthoorn
  4. Brenna Anderson
4:07.65
 
37 Rec Plex Sharks Rec Plex Sharks
  1. Emma Brabham
  2. Alexis Liszewski
  3. Hannah Rovang
  4. Courtney Harris
4:07.83
 
38 Arkansas Dolphins - Lasers Swi (B) Arkansas Dolphins - Lasers Swi
  1. Jessie Baldwin
  2. Emerson Graham
  3. Jordan Sweet
  4. Caytee Wright
4:08.20
 
39 Ad Astra Area Aquatics (B) Ad Astra Area Aquatics
  1. Claire Campbell
  2. Mary Reed-Weston
  3. Grace Caldwell
  4. Sydney Sirimongkhon-Dyck
4:08.64
 
40 King Marlin Swim (B) King Marlin Swim 4:08.80
 
40 Jenks Trojan Swim Club Jenks Trojan Swim Club
  1. Charee Graham
  2. Hannah Ledford
  3. Isabelle Packard
  4. Nicole Molina
4:08.80
 
42 Wichita Swim Club (B) Wichita Swim Club
  1. Katerina Savvides
  2. Madison Martin
  3. Margaret Plank
  4. Brooke Dreiling
4:08.99
 
43 Wichita Northwest YMCA Neptunes Wichita Northwest YMCA Neptunes
  1. Mia Gibson
  2. Maci McCullough
  3. Ashton Pearson
  4. Sydney Schmidt
4:09.08
 
44 GOAL (C) GOAL
  1. Molly Miller
  2. Paige Skidmore
  3. Ashlee Wigness-Lindaman
  4. Jordan McCullough
4:09.82
 
45 CSP Tideriders (F) CSP Tideriders
  1. Taylor Korte
  2. Katie Jackson
  3. Alexis Daniels
4:10.01
 
46 KC Blue Wave Swim Team KC Blue Wave Swim Team
  1. Lauren Earnest
  2. Rachel Valentine
  3. Allison Garrett
  4. Nani Welsh
4:10.27
 
47 Omaha Swim Federation Omaha Swim Federation
  1. Summer Baldwin
  2. Amanda Malashock
  3. Katie Hollenbeck
  4. Madi White
4:10.41
 
48 CSP Tideriders (E) CSP Tideriders
  1. Brigid Andrews
  2. Maggie Cox
  3. Riley Deutsch
  4. Audrey Kelly
4:10.43
 
49 Greater Nebraska Swim Team (B) Greater Nebraska Swim Team
  1. Linzie Kreizel
  2. Kaitlyn Witt
  3. Karlie O'Connell
  4. Olivia Theil
4:11.04
 
50 Northland United Swim Team Northland United Swim Team
  1. Nerissa Wagner
  2. Francesk Hernandez-Nietling
  3. Makayla Swigert
  4. Rebecca Shaw
4:12.26
 
51 SwimTulsa SwimTulsa
  1. Vanessa Tracz
  2. Josie Uerling
  3. Liberty Howell
  4. Breonna Barker
4:12.72
 
52 Rockwood Swim Club (D) Rockwood Swim Club
  1. Shannon Roberts
  2. Anna Davis
  3. Catherine Behl
  4. Alli Hanlon
4:13.03
 
53 Kansas City Swim Academy (A) Kansas City Swim Academy
  1. Taylor Badowski
  2. Emma Linscott
  3. Cailey Grunhard
  4. Shaedyn Read
4:15.18
 
54 Extreme Aquatic Team Extreme Aquatic Team
  1. Sydney Wright
  2. Alexandra Robertson
  3. Natalie Vorel
  4. Erin Carter
4:17.19