Site logo

Speedo Sectionals - Eastern - Chambersburg (Region 2)

500 Free Women

A Final SCY
Name Team Time FINA Imp
1 Maggie Wallace Egg Harbor Twp S logoEgg Harbor Twp S 4:49.56
779 -0.5%
2 Anna Kalandadze Radnor Aquatic Club logoRadnor Aquatic Club 4:51.10
767 -1.0%
3 Amanda Nunan Egg Harbor Twp S logoEgg Harbor Twp S 4:52.52
756 -1.5%
4 Lauren Kelly Egg Harbor Twp S logoEgg Harbor Twp S 4:59.11
707 +0.5% PB
5 Shannon Campbell NCAP logoNCAP 5:02.07
686 -0.4%
6 Maddy ANDREWS Upper St Clair S logoUpper St Clair S 5:05.00
667 -1.9%
7 Laura Hodge H2okie Aquatics logoH2okie Aquatics 5:05.59
663
8 Kelly Kolanowski Rockville Montgomery Swim Club logoRockville Montgomery Swim Club 5:06.51
657 -2.0%
9 BAILEY BONNETT Killer Whales Sw logoKiller Whales Sw 5:08.22
646
10 Alexa Kozlina Killer Whales Sw logoKiller Whales Sw 5:09.86
636 -2.2%
B Final SCY
Name Team Time FINA Imp
11 Ana Lesho Retriever Aquatic Club logoRetriever Aquatic Club 5:04.14
672 +0.8% PB
12 Courtney Marlin Golden Ram Aquatics logoGolden Ram Aquatics 5:05.80
662 -0.4%
13 SOPHIA GAGUZIS Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 5:05.99
660 -0.1%
14 Heidi Dickson Delaware Swim Team logoDelaware Swim Team 5:06.06
660 +0.5% SB
15 Isabella Kimbel Coast Guard Blue Dolphins logoCoast Guard Blue Dolphins 5:06.78
655 PB
16 MADISON NALLS Diplomat Aquatic Club logoDiplomat Aquatic Club 5:09.31
639 -3.9%
17 Rachel Laciny Retriever Aquatic Club logoRetriever Aquatic Club 5:10.32
633 -1.0%
18 Emma Menzer Delaware Swim Team logoDelaware Swim Team 5:11.34
627 -0.9%
19 Carley Castura Golden Ram Aquatics logoGolden Ram Aquatics 5:11.84
624 -1.5%
20 Sisi Baker NCAP logoNCAP 5:13.43
614 -2.0%
C Final SCY
Name Team Time FINA Imp
21 Sammie Grant NCAP logoNCAP 5:09.19
640 +0.2% PB
22 Moshelle Borjigin Rockville Montgomery Swim Club logoRockville Montgomery Swim Club 5:10.66
631 +0.7% PB
23 CATERI CHRISTINIS JCC Sailfish (Jewish Community Ctr) logoJCC Sailfish (Jewish Community Ctr) 5:12.01
623 -0.8%
24 Kylie Johnson 757 Swim logo757 Swim 5:12.57
620 -1.8%
25 Katherine Ellett Rockville Montgomery Swim Club logoRockville Montgomery Swim Club 5:12.93
617 -0.9%
26 Erica King Pine Richland Aq logoPine Richland Aq 5:13.18
616 -2.0%
27 Leenah Sarhan Egg Harbor Twp S logoEgg Harbor Twp S 5:13.57
614 PB
28 McKenna Witlin Machine Aquatics logoMachine Aquatics 5:15.22
604 -2.2%
29 Maria McGovern Potomac Marlins logoPotomac Marlins 5:18.75
584 -3.4%
30 Gabby Thompson unattached 5:19.28
581 -2.0%
Preliminaries SCY
Name Team Time FINA Imp
1 Maggie Wallace Egg Harbor Twp S logoEgg Harbor Twp S 4:52.58
755 -1.5%
2 Anna Kalandadze Radnor Aquatic Club logoRadnor Aquatic Club 4:55.32
735 -2.4%
3 Amanda Nunan Egg Harbor Twp S logoEgg Harbor Twp S 4:57.04
722 -3.1%
4 Alexa Kozlina Killer Whales Sw logoKiller Whales Sw 5:00.02
701 +1.1% PB
5 BAILEY BONNETT Killer Whales Sw logoKiller Whales Sw 5:01.03
694
6 Shannon Campbell NCAP logoNCAP 5:01.08
693 -0.1%
7 Lauren Kelly Egg Harbor Twp S logoEgg Harbor Twp S 5:01.38
691 -0.3%
8 Kelly Kolanowski Rockville Montgomery Swim Club logoRockville Montgomery Swim Club 5:03.01
680 -0.8%
9 Maddy ANDREWS Upper St Clair S logoUpper St Clair S 5:03.67
676 -1.5%
10 Lia Campbell NCAP logoNCAP 5:06.31
658 -1.9%
11 Laura Hodge H2okie Aquatics logoH2okie Aquatics 5:07.20
653
12 Isabella Kimbel Coast Guard Blue Dolphins logoCoast Guard Blue Dolphins 5:07.74
649 PB
13 Heidi Dickson Delaware Swim Team logoDelaware Swim Team 5:08.11
647 -0.2%
14 Ana Lesho Retriever Aquatic Club logoRetriever Aquatic Club 5:08.19
646 -0.5%
15 Courtney Marlin Golden Ram Aquatics logoGolden Ram Aquatics 5:09.64
637 -1.6%
16 MADISON NALLS Diplomat Aquatic Club logoDiplomat Aquatic Club 5:10.85
630 -4.4%
17 Rachel Laciny Retriever Aquatic Club logoRetriever Aquatic Club 5:11.00
629 -1.2%
18 Emma Menzer Delaware Swim Team logoDelaware Swim Team 5:11.47
626 -1.0%
19 SOPHIA GAGUZIS Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 5:11.71
625 -2.0%
20 Carley Castura Golden Ram Aquatics logoGolden Ram Aquatics 5:11.80
624 -1.5%
21 Pilar Paras Arlington Aquatic Club (Virginia) logoArlington Aquatic Club (Virginia) 5:12.09
622 -1.0%
22 Sisi Baker NCAP logoNCAP 5:12.25
621 -1.7%
23 Katherine Ellett Rockville Montgomery Swim Club logoRockville Montgomery Swim Club 5:12.48
620 -0.7%
24 Sammie Grant NCAP logoNCAP 5:12.59
619 -0.9%
25 Kylie Johnson 757 Swim logo757 Swim 5:13.83
612 -2.2%
26 Gabby Thompson unattached 5:14.03
611 -0.3%
27 Hannah Jirsa H2okie Aquatics logoH2okie Aquatics 5:14.27
610 -2.1%
28 CATERI CHRISTINIS JCC Sailfish (Jewish Community Ctr) logoJCC Sailfish (Jewish Community Ctr) 5:14.60
608 -1.6%
29 Maria McGovern Potomac Marlins logoPotomac Marlins 5:15.03
605 -2.2%
30 Theresa Cotter Columbia Aquatics Association logoColumbia Aquatics Association 5:15.32
603 -2.4%
31 Allison MacMillan NCAP logoNCAP 5:15.48
603 -4.8%
32 Moshelle Borjigin Rockville Montgomery Swim Club logoRockville Montgomery Swim Club 5:15.63
602 -0.8%
33 Leenah Sarhan Egg Harbor Twp S logoEgg Harbor Twp S 5:15.89
600 PB
34 GRACE SHARKEY Greater Baltimore logoGreater Baltimore 5:17.29
592 -1.5%
34 Erica King Pine Richland Aq logoPine Richland Aq 5:17.29
592 -3.3%
36 MOLLY KAVANAUGH Monocacy Aquatic Club logoMonocacy Aquatic Club 5:17.66
590 -2.2%
37 McKenna Witlin Machine Aquatics logoMachine Aquatics 5:20.01
577 -3.7%
38 Kaelyn McClain Norwin Aqua Club logoNorwin Aqua Club 5:20.29
576 -2.1%
39 Ellie Smith Tidewater Aquatic Club logoTidewater Aquatic Club 5:22.05
566 -4.9%
40 Bridgette Kim Rockville Montgomery Swim Club logoRockville Montgomery Swim Club 5:23.47
559
41 Rachel Olson Diplomat Aquatic Club logoDiplomat Aquatic Club 5:27.68
538
42 Marley Howell M.L.A.C., Inc. logoM.L.A.C., Inc. 5:31.27
520 PB
SARAH MAUTINO JCC Sailfish (Jewish Community Ctr) logoJCC Sailfish (Jewish Community Ctr) NS
OLIVIA SHAFFER Upper St Clair S logoUpper St Clair S NS