Site logo

Speedo Sectionals - Eastern - Chambersburg (Region 2)

  • Completed
  • Mar. 30, 2017 - Apr. 02, 2017
  • SCY
  • Christiansburg, VA

200 Medley Relay Women

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 757 Swim (A) 757 Swim
  1. Joelle Vereb
  2. Colby Hurt
  3. Sofia Long
  4. Abby Larson
1:42.67
 
2 Golden Ram Aquatics (A) Golden Ram Aquatics
  1. HOPE REYNOLDS
  2. Heather MacCausland
  3. Ann Carozza
  4. Camryn Carter
1:43.72
 
3 Nation's Capital Swim Club (A) Nation's Capital Swim Club
  1. Allie Puskar-beckett
  2. Olivia Masterson
  3. Emily Landeryou
  4. Lia Campbell
1:45.36
 
4 Delaware Swim Team (A) Delaware Swim Team
  1. Emma Brinton
  2. Olivia Paoletti
  3. Alexis Deionno
  4. MORGAN CURL
1:45.39
 
5 Killer Whales Sw Killer Whales Sw
  1. LINDSEY GRUNE
  2. BAILEY BONNETT
  3. Alexa Kozlina
  4. Joslyn Filo
1:45.70
 
6 Upper St Clair S Upper St Clair S
  1. Maeve Lersch
  2. Karen Siddoway
  3. Abby Matheny
  4. Maddy ANDREWS
1:46.67
 
7 Monocacy Aquatic Club (A) Monocacy Aquatic Club
  1. JACKIE GREEVES
  2. Lily McCoy
  3. Natalie Kucsan
  4. MEGHAN PATTISON
1:46.72
 
8 Radnor Aquatic Club Radnor Aquatic Club
  1. Annika Edwards
  2. Grace Wakiyama
  3. Anna Kalandadze
  4. MADISON LEDWITH
1:47.35
 
9 Egg Harbor Twp S (A) Egg Harbor Twp S
  1. Lauren Kelly
  2. Katie McClintock
  3. Grace Curry
  4. Erin Murphy
1:47.62
 
10 Nation's Capital Swim Club (B) Nation's Capital Swim Club
  1. Regan Holstein
  2. Natalie Cole
  3. Emma Klein
  4. Elizabeth Kuhlkin
1:47.83
 
11 Rockville Montgomery Swim Club (A) Rockville Montgomery Swim Club
  1. Moshelle Borjigin
  2. Celestine Zhao
  3. Olivia McGrath
  4. Hanan Bandak
1:47.86
 
12 M.L.A.C., Inc. M.L.A.C., Inc.
  1. Trinity Ward
  2. Maddie Dorish
  3. Marley Howell
  4. Emma Graham
1:47.92
 
13 JCC Sailfish (Jewish Community Ctr) JCC Sailfish (Jewish Community Ctr)
  1. SARAH MAUTINO
  2. Maya Groff
  3. CATERI CHRISTINIS
  4. Olivia Livingston
1:48.21
 
14 Machine Aquatics (A) Machine Aquatics
  1. Paige Hall
  2. Abby Zindler
  3. Rachel Pak
  4. Jordan Buechler
1:48.56
 
15 Golden Ram Aquatics (B) Golden Ram Aquatics
  1. Brenna Magness
  2. Katelyn Chick
  3. Caroline Mayk
  4. Bridget Foote
1:48.83
 
16 Egg Harbor Twp S (B) Egg Harbor Twp S
  1. Maggie Wallace
  2. Ava McDonough
  3. Leenah Sarhan
  4. Amanda Nunan
1:49.27
 
16 GBSA (A) GBSA
  1. GRACE SHARKEY
  2. AILEEN YU
  3. Claire O'Shaughnessy
  4. Isabella Whittaker
1:49.27
 
18 Retriever Aquatic Club Retriever Aquatic Club
  1. Rachel Laciny
  2. Rebecca Younts
  3. Morgan Liberto
  4. Katherine Beuchel
1:49.40
 
19 Delaware Swim Team (B) Delaware Swim Team
  1. Clare McGovern
  2. Rabea Pfaff
  3. Marie Dickson
  4. Serena Derderian
1:49.59
 
20 Columbia Aquatics Association (A) Columbia Aquatics Association
  1. Theresa Cotter
  2. Jane Bendel
  3. Ally Van Netta
  4. Sarah Daly
1:50.18
 
21 Rockville Montgomery Swim Club (B) Rockville Montgomery Swim Club
  1. Amanda Liu
  2. Deborah Kaufman
  3. Sarah Elliott
  4. Zoe Westrick
1:50.60
 
21 Machine Aquatics (B) Machine Aquatics
  1. Megan Jungers
  2. Shelby Ball
  3. Haley Bergthold
  4. Cate Wardinski
1:50.60
 
23 757 Swim (B) 757 Swim
  1. Faith Tyranski
  2. Shelby Watson
  3. Carter Catherine Roehrle
  4. Kaitlyn Pegram
1:51.48
 
24 Diplomat Aquatic Club Diplomat Aquatic Club
  1. Alaina Breitbach
  2. Rachel Olson
  3. Sophie Lear
  4. MADISON NALLS
1:51.62
 
25 Naval Academy Aquatic Club Naval Academy Aquatic Club
  1. Sydney Atkins
  2. Abby Andrews
  3. Kylie Mcmahon
  4. Jessie CLINE
1:51.90
 
26 Fox Swim Club Fox Swim Club 1:52.08
 
27 ARENA CLUB AQUATICS ARENA CLUB AQUATICS
  1. Megan Drumm
  2. SYDNEY JAMES
  3. MOLLY JORDAN
  4. Lauren Rutherford
1:52.28
 
28 York Swim Club (VA) York Swim Club (VA)
  1. Emily Brooks
  2. Erica Rice
  3. Carolina Zubler
  4. Caroline DeLuca
1:52.77
 
29 Pine Richland Aq Pine Richland Aq
  1. Erica King
  2. Kira Schwacha
  3. Brittney Carmazzi
  4. Emily Schaefer
1:52.86
 
30 Battlefield Area Star Swimmers Battlefield Area Star Swimmers 1:52.94
 
31 Columbia Aquatics Association (B) Columbia Aquatics Association
  1. Kayla May
  2. Jessica Rothrock
  3. Aleah Eschman
  4. Julia Looper
1:53.04
 
32 Arlington Aquatic Club (Virginia) Arlington Aquatic Club (Virginia)
  1. Emmy Gallion
  2. Charleston Couture
  3. Emily Andrews
  4. Pilar Paras
1:53.16
 
33 Moon Aqua Club Moon Aqua Club
  1. Jen DiVito
  2. Leah Baker
  3. Abby Beatty
  4. Emma Connors
1:53.30
 
34 Monocacy Aquatic Club (B) Monocacy Aquatic Club
  1. RAINNA TOMLIN
  2. Hannah Hargraves
  3. ERIN LILLIS
  4. Emily Terpening
1:53.33
 
35 GBSA (B) GBSA
  1. SHANNON CUCCHIARO
  2. Jenna Gwinn
  3. Anna Hall
  4. Tina Barrett
1:53.57
 
35 Bel Air Athletic Club (B) Bel Air Athletic Club
  1. Adeline Snyder
  2. Hannah Chan
  3. Amber Smith
  4. Olivia Van Dyke
1:53.57
 
35 Bel Air Athletic Club (A) Bel Air Athletic Club
  1. Natalie Beale
  2. Kelly Kim
  3. Kassidy Hare
  4. Amelia Bothwell
1:53.57
 
38 Sea Devil Swimming (A) Sea Devil Swimming
  1. Sophie Duncan
  2. Maya Fawaz
  3. Jill Berger
  4. Valerie Mello
1:54.11
 
39 Annapolis Swim Club Annapolis Swim Club
  1. Grace Burkhardt
  2. Fiona Schere
  3. Mary Vita
  4. Yvonne Schere
1:54.41
 
39 Lancaster Aquatic Club Lancaster Aquatic Club
  1. Carey Burkhardt
  2. Brooke Bollinger
  3. Ashley Parry
  4. Sarah Marston
1:54.41
 
41 Mariner Swim Club, Inc. Mariner Swim Club, Inc.
  1. ALEXA KOLODGIE
  2. Julia Luljak
  3. Ellen Brooks
  4. Katrina Brazhnikov
1:55.18
 
42 All Star Aquatics All Star Aquatics
  1. Katherine Zehner
  2. Gabi Meisel
  3. Rafaela Gutierrez
  4. Ashley Zonghetti
1:55.84
 
43 Sea Devil Swimming (B) Sea Devil Swimming
  1. Gwen Tsai
  2. Alexandra Bauman
  3. Shifra Eskin
  4. Helen Jentoft-Herr
2:03.05
 
Frederick Area Swim Team Frederick Area Swim Team
  1. Justine Wantz
  2. Zoe Star
  3. Kylie Kelly
  4. Shanna Chang
DQ