Site logo

Filters

2016 CA SCS/RAA Summer J.O. Championships

  • Completed
  • Jul. 27–31, 2016
  • LCM
  • Santa Clarita, CA

400 Free Relay Men 15 and Over

Timed Finals LCM
Rank Name Team Time
1 South Pasadena Sea Tigers (A) South Pasadena Sea Tigers
  1. Connor Lee
  2. Brandon Lam
  3. Tristan Lin
  4. Jacob Mullin
3:39.35
 
2 Los Angeles Swim Club (A) Los Angeles Swim Club
  1. Jameson McMullen
  2. Brennan Lee
  3. William Burford
  4. Christopher Sleutjes
3:40.67
 
3 CCAT Swimming (California) CCAT Swimming (California)
  1. Jason Afriat
  2. Luke Jancis
  3. Warren Wnuck
  4. Daniel Hayon
3:44.18
 
4 Class Aquatics (A) Class Aquatics
  1. Andre Laserna
  2. Nicholas Zhang
  3. Chris Syfacunda
  4. Cooper Fuchs
3:44.90
 
5 Canyons Aquatic Club (A) Canyons Aquatic Club
  1. Tim Lim
  2. Brandon Hwang
  3. Jonathan Quick
  4. Justin Morsch
3:45.05
 
6 Los Angeles Swim Club (B) Los Angeles Swim Club
  1. Paul Leclerc
  2. Dennis Vaynshteyn
  3. Marcus Tse
  4. Kevin Chandra
3:46.90
 
7 Burbank Los Angeles Swim Team Burbank Los Angeles Swim Team
  1. Joon Sik Kim
  2. Yong Kwan Kim
  3. Andrew Tran
  4. Michael Kang
3:47.69
 
8 La Mirada Armada La Mirada Armada
  1. William Schodorf
  2. Elliot Cha
  3. Jeremy Yang
  4. Kevin Greco
3:50.50
 
9 Lakewood Aquatics (A) Lakewood Aquatics
  1. Alex Rodriguez
  2. Gabriel Rios
  3. Elijah Magalong
  4. Bryan Perez
3:51.03
 
10 Rose Bowl Aquatics (A) Rose Bowl Aquatics
  1. Roman Rostomyan
  2. Brett Bell
  3. Taylor Hughes
  4. Brice Lau
3:52.37
 
11 Buenaventura Swim Club Buenaventura Swim Club
  1. Jason Talmage
  2. Derek Eidson
  3. Jurgen Covault
  4. Justin Lum
3:54.13
 
12 Canyons Aquatic Club (B) Canyons Aquatic Club
  1. Eric Sonheim
  2. Jency Loera
  3. Max Brown
  4. Joshua Lee
3:54.26
 
13 Rattler Swim Club Rattler Swim Club
  1. Miguel Martinez
  2. Nicholas Akins
  3. Jesse Lozano
  4. Ashkan Tabatabaee
3:55.31
 
X Los Angeles Swim Club (C) Los Angeles Swim Club
  1. Pranay Singh
  2. Matthew Lam
  3. Daniel Olshanskiy
  4. Jason Godelman
3:55.32
 
14 Class Aquatics (B) Class Aquatics
  1. Nicholas Sinopoli
  2. Joao Bruno Magalhaes Casaca
  3. Luke Thomas
  4. Richard Qiu
3:55.97
 
15 Santa Barbara Swim Club Santa Barbara Swim Club
  1. Miles Gaitan
  2. Oliver Grant-Chapman
  3. Sean Hopkins
  4. Tristan Depew
3:56.44
 
16 Lakewood Aquatics (B) Lakewood Aquatics
  1. William Arnsparger
  2. Marco Bauk
  3. Devin Gaude
  4. Cameron Castro
3:56.95
 
17 Rose Bowl Aquatics (B) Rose Bowl Aquatics
  1. Winston Chen
  2. Jeff Haegelin
  3. Andre Yarcan
  4. Michael Humphrey
3:57.38
 
18 San Gabriel Sea Gulls San Gabriel Sea Gulls
  1. Diego Hitomi
  2. Zachary Hesse
  3. Andre-philippe Sam
  4. Jakob Hesse
3:57.41
 
19 Conejo Simi Swim Club (A) Conejo Simi Swim Club
  1. Wyatt Howard
  2. Jeremy Marcin
  3. Dominic DeVetis
  4. Lucas Weynand
3:59.07
 
20 Conejo Simi Swim Club (B) Conejo Simi Swim Club
  1. Brandon Desilets
  2. Tobias Hynes
  3. Joshua Magpantay
  4. Garrett Berg
3:59.41
 
21 South Pasadena Sea Tigers (B) South Pasadena Sea Tigers
  1. Albert Bai
  2. Alexandre Sannibale
  3. Jaden Mullin
  4. Maxwell Lin
4:00.58
 
X Rose Bowl Aquatics (C) Rose Bowl Aquatics
  1. Ashot Gavurmadzhyan
  2. Devin Lee
  3. Adrian Huang
  4. Gabriel Azabache
4:05.45
 
Zenith Aquatic Program Zenith Aquatic Program
  1. Brennan Preyer
  2. Nicholas Chae
  3. Aaron O'Malley
  4. Bryce Snaguski
DQ