Site logo

Speedo Champions Series (Brown Deer)

100 Breast Men

A Final LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Conner McHugh Unattached-Gulf Swimming (LSC) logoUnattached-Gulf Swimming (LSC) 1:01.83
972 +0.1% PB
2 Nick or Nicholas Staver Piranhas Swim Club (IA) logoPiranhas Swim Club (IA) 1:04.97
861 -0.6%
3 Brenner Hohenstein Minnetonka Swim Club logoMinnetonka Swim Club 1:05.02
859 PB
4 Chris Wills Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 1:05.32
849 -1.0%
5 Shane Blinkman St. Croix Swim Club logoSt. Croix Swim Club 1:06.96
902 +3.2% PB
6 Maxwell Boehnlein Fox Valley Wave Swim Team logoFox Valley Wave Swim Team 1:07.30
800 -0.4%
7 Harrison Fudge Bloomington Normal Swim Club logoBloomington Normal Swim Club 1:07.35
844 +0.8% PB
8 Collin O'Brien Peoria Area Water Wizards logoPeoria Area Water Wizards 1:07.99
758
B Final LCM
Name Team Time Pts Imp
9 Trystan Lundgren WEST Swim Club logoWEST Swim Club 1:07.47
885 +2.1% PB
10 Q Steffen Riptide logoRiptide 1:07.81
828 +0.6% PB
11 Tiernan Foster-Smith Edina Swim Club logoEdina Swim Club 1:07.96
759
12 James Kaku Delta Aquatics logoDelta Aquatics 1:08.29
748 PB
13 Phillip Sajaev Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 1:08.56
758 -1.8%
14 Dylan Comiskey WEST Swim Club logoWEST Swim Club 1:09.05
742 +3.5% PB
15 Collin Siverhus Schroeder YMCA Swim Team logoSchroeder YMCA Swim Team 1:09.65
722 PB
16 Brandon Niemiec Lake Country Swim Team logoLake Country Swim Team 1:10.32
681 +0.7% PB
C Final LCM
Name Team Time Pts Imp
17 Keegan Hawkins St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 1:08.34
856 +2.3% PB
18 Henry Miller Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 1:08.88
838
19 Michael Walsh WEST Swim Club logoWEST Swim Club 1:09.11
830
20 Bebe Wang Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 1:09.20
737
21 Benjamin Martinez Northwestern Uni logoNorthwestern Uni 1:09.24
716 PB
22 Benjamin Hayes Ozaukee Aquatics logoOzaukee Aquatics 1:09.91
759
23 Emileo Xiao Iowa City Eels Swim Club logoIowa City Eels Swim Club 1:10.09
753 +1.5% SB
24 Cale Blinkman St. Croix Swim Club logoSt. Croix Swim Club 1:10.90
772
D Final LCM
Name Team Time Pts Imp
25 Joel Bottarini Academy Bullets Swim Club logoAcademy Bullets Swim Club 1:10.35
699 +3.0% PB
26 Jared Simpson Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 1:10.60
736 PB
27 Jimmy Dooley Patriot (IL) logoPatriot (IL) 1:10.73
668 PB
28 Joseph Song Patriot (IL) logoPatriot (IL) 1:11.15
813 PB
29 Jared Nickodem Ozaukee Aquatics logoOzaukee Aquatics 1:11.20
672
29 Ryan Ramminger Madison Aquatic Club logoMadison Aquatic Club 1:11.20
672
31 Max Gersten Barrington Swim Club logoBarrington Swim Club 1:12.62
627 +0.2% PB
Will Myhre St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team DQ
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Conner McHugh Unattached-Gulf Swimming (LSC) logoUnattached-Gulf Swimming (LSC) 1:02.08
963 -0.3%
2 Brenner Hohenstein Minnetonka Swim Club logoMinnetonka Swim Club 1:05.58
840 PB
3 Nick or Nicholas Staver Piranhas Swim Club (IA) logoPiranhas Swim Club (IA) 1:05.60
839 -1.6%
4 Chris Wills Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 1:06.01
825 -2.0%
5 Harrison Fudge Bloomington Normal Swim Club logoBloomington Normal Swim Club 1:06.18
883 +2.5% PB
6 Chance McQuigg Peoria Area Water Wizards logoPeoria Area Water Wizards 1:06.19
819
7 Shane Blinkman St. Croix Swim Club logoSt. Croix Swim Club 1:07.00
901 +3.1% PB
8 Collin O'Brien Peoria Area Water Wizards logoPeoria Area Water Wizards 1:07.10
788 PB
9 Maxwell Boehnlein Fox Valley Wave Swim Team logoFox Valley Wave Swim Team 1:07.45
795 -0.7%
10 Tiernan Foster-Smith Edina Swim Club logoEdina Swim Club 1:08.00
758
11 Jon Salomon Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 1:08.03
757 PB
12 Q Steffen Riptide logoRiptide 1:08.09
819 +0.2% PB
13 Phillip Sajaev Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 1:08.55
758 -1.8%
14 Griffin Back Aquajets Swim Team logoAquajets Swim Team 1:08.61
737 +0.8% PB
15 Trystan Lundgren WEST Swim Club logoWEST Swim Club 1:08.75
842 +0.3% PB
16 Dylan Comiskey WEST Swim Club logoWEST Swim Club 1:09.08
741 +3.5% PB
17 Collin Siverhus Schroeder YMCA Swim Team logoSchroeder YMCA Swim Team 1:09.16
738 PB
18 James Kaku Delta Aquatics logoDelta Aquatics 1:09.29
715 PB
19 Brandon Niemiec Lake Country Swim Team logoLake Country Swim Team 1:09.30
714 +2.2% PB
20 Michael Walsh WEST Swim Club logoWEST Swim Club 1:09.31
824
21 Henry Miller Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 1:09.72
811
22 Keegan Hawkins St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 1:09.76
809 +0.3% PB
23 Bebe Wang Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 1:09.78
718
24 Emileo Xiao Iowa City Eels Swim Club logoIowa City Eels Swim Club 1:10.20
749 +1.4% SB
25 Jackson Madonia Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 1:10.33
745
26 Kevin Van Cleave Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 1:10.44
677
27 Benjamin Hayes Ozaukee Aquatics logoOzaukee Aquatics 1:10.53
739
28 Benjamin Martinez Northwestern Uni logoNorthwestern Uni 1:10.57
673 PB
29 Cale Blinkman St. Croix Swim Club logoSt. Croix Swim Club 1:10.63
781
31 Jimmy Dooley Patriot (IL) logoPatriot (IL) 1:10.74
668 PB
30 Jared Simpson Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 1:10.74
732 PB
32 Will Myhre St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 1:11.06
767 -5.6%
33 Joel Bottarini Academy Bullets Swim Club logoAcademy Bullets Swim Club 1:11.08
676 +2.0% PB
34 Ryan Ramminger Madison Aquatic Club logoMadison Aquatic Club 1:11.15
673
35 Joseph Song Patriot (IL) logoPatriot (IL) 1:11.78
793 PB
36 Jared Nickodem Ozaukee Aquatics logoOzaukee Aquatics 1:11.98
647
37 Max Gersten Barrington Swim Club logoBarrington Swim Club 1:12.51
630 +0.4% PB
38 Zach Hammond Shorewood Swim Club logoShorewood Swim Club 1:12.55
610
39 Janssen Gamilla Maverick Swim Club logoMaverick Swim Club 1:12.59
673
40 Cooper Hawkins St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 1:12.95
597 -3.0%
41 Humphrey Pruett Edina Swim Club logoEdina Swim Club 1:13.12
592
42 AJ Quinn Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 1:14.07
563 PB
43 Mitch Milosch St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 1:14.53
613 -1.8%
Jakob Kaminsky Northwestern Uni logoNorthwestern Uni DQ
Ben Andrew Arlington Alligators Inc logoArlington Alligators Inc NS
Sumner Latta Fox Cities YMCA logoFox Cities YMCA NS
Samuel Kult Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club NS