Site logo

Speedo Champions Series - Brown Deer

200 Breast Men

A Final LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Chris Wills Wisconsin Aquatics logo 2:20.79
887 +0.2% PB
2 Brenner Hohenstein Minnetonka Swim Club logo 2:22.07
868 PB
3 Benjamin Attenberger Elmbrook Swim Club logo 2:24.69
835 +1.9% SB
4 Shane Blinkman St. Croix Swim Club logo 2:24.79
881 +9.8% PB
5 Q Steffen Riptide logo 2:25.36
865 +0.2% PB
6 Andrew Cooper Green Bay Swim Club logo 2:26.36
805 PB
7 Jakob Kaminsky Northwestern Uni logo 2:27.03
841 PB
8 Harrison Fudge Bloomington Normal Swim Club logo 2:27.12
840 +1.9% PB
B Final LCM
Name Team Time Pts Imp
9 Jared Simpson Fox Valley Swim Team logo 2:27.56
833 PB
10 Maxwell Boehnlein Fox Valley Wave Swim Team logo 2:27.66
793 PB
11 Benjamin Hayes Ozaukee Aquatics logo 2:28.09
826
12 Keegan Hawkins St Charles Swim Team logo 2:28.56
827 +2.4% PB
13 Trystan Lundgren WEST Swim Club logo 2:29.44
815 +4.2% PB
14 Collin O'Brien Peoria Area Water Wizards logo 2:30.56
745 PB
15 Collin Siverhus Schroeder YMCA Swim Team logo 2:31.24
742 PB
16 Bebe Wang Fox Valley Swim Team logo 2:31.68
736 PB
C Final LCM
Name Team Time Pts Imp
17 Chance McQuigg Peoria Area Water Wizards logo 2:29.66
758
18 Henry Miller Badger Aquatic Club (WI) logo 2:29.94
808
19 Samuel Kult Elmbrook Swim Club logo 2:31.12
783 +5.8% PB
20 Benjamin Martinez Northwestern Uni logo 2:31.80
728
21 Griffin Back Aquajets Swim Team logo 2:31.94
726 -3.8%
22 Jimmy Dooley Patriot (IL) logo 2:33.32
707 PB
23 Jared Nickodem Ozaukee Aquatics logo 2:34.26
700
24 Tiernan Foster-Smith Edina Swim Club logo 2:36.70
660
D Final LCM
Name Team Time Pts Imp
25 Cooper Hawkins St Charles Swim Team logo 2:30.19
751 +1.4% PB
26 Kevin Stratton Academy Bullets Swim Club logo 2:31.08
738 PB
27 Charlie Webb Edina Swim Club logo 2:31.35
788
28 Michael Walsh WEST Swim Club logo 2:31.93
780
29 Craig Robrock South Metro Storm logo 2:34.13
695 PB
30 Joel Bottarini Academy Bullets Swim Club logo 2:35.03
689 +2.1% PB
31 Emileo Xiao Iowa City Eels Swim Club logo 2:35.85
718 +1.8% PB
32 Will Myhre St Charles Swim Team logo 2:36.49
717
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Chris Wills Wisconsin Aquatics logo 2:22.25
865 -0.9%
2 Benjamin Attenberger Elmbrook Swim Club logo 2:24.49
838 +2.0% SB
3 Brenner Hohenstein Minnetonka Swim Club logo 2:24.80
828 PB
4 Shane Blinkman St. Croix Swim Club logo 2:26.16
861 +9.0% PB
5 Q Steffen Riptide logo 2:26.80
844 -0.8%
6 Harrison Fudge Bloomington Normal Swim Club logo 2:27.25
838 +1.8% PB
7 Andrew Cooper Green Bay Swim Club logo 2:27.94
783 PB
8 Jakob Kaminsky Northwestern Uni logo 2:28.69
817 PB
9 Jared Simpson Fox Valley Swim Team logo 2:29.58
805 PB
10 Maxwell Boehnlein Fox Valley Wave Swim Team logo 2:29.74
763
11 Benjamin Hayes Ozaukee Aquatics logo 2:29.90
800
12 Trystan Lundgren WEST Swim Club logo 2:29.92
808 +3.9% PB
13 Collin O'Brien Peoria Area Water Wizards logo 2:30.06
753 PB
13 Keegan Hawkins St Charles Swim Team logo 2:30.06
806 +1.4% PB
15 Collin Siverhus Schroeder YMCA Swim Team logo 2:30.09
758 PB
16 Bebe Wang Fox Valley Swim Team logo 2:30.87
747 PB
17 Jared Nickodem Ozaukee Aquatics logo 2:31.81
734 PB
18 Benjamin Martinez Northwestern Uni logo 2:31.87
727
19 Henry Miller Badger Aquatic Club (WI) logo 2:32.35
774
20 Chance McQuigg Peoria Area Water Wizards logo 2:32.68
716
21 Griffin Back Aquajets Swim Team logo 2:32.78
714 -4.4%
22 Jimmy Dooley Patriot (IL) logo 2:32.98
711 PB
22 Tiernan Foster-Smith Edina Swim Club logo 2:32.98
711
24 Samuel Kult Elmbrook Swim Club logo 2:33.01
757 +4.6% PB
25 I. I. Qiao Academy Bullets Swim Club logo 2:33.13
755
26 Will Myhre St Charles Swim Team logo 2:33.24
761
27 Joel Bottarini Academy Bullets Swim Club logo 2:33.48
710 +3.1% PB
28 Charlie Webb Edina Swim Club logo 2:33.55
757
29 Craig Robrock South Metro Storm logo 2:33.76
700 PB
30 Michael Walsh WEST Swim Club logo 2:33.88
753
31 Humphrey Pruett Edina Swim Club logo 2:34.22
694
32 Kevin Stratton Academy Bullets Swim Club logo 2:34.74
687
33 Cooper Hawkins St Charles Swim Team logo 2:35.24
680 -1.9%
34 Emileo Xiao Iowa City Eels Swim Club logo 2:35.74
719 +1.8% PB
35 Isaac Jiardini Schroeder YMCA Swim Team logo 2:35.84
718
36 Brandon Niemiec Lake Country Swim Team logo 2:36.82
658 PB
37 Phillip Sajaev Fox Valley Swim Team logo 2:37.14
660 +0.0% SB
38 AJ Quinn Fox Valley Swim Team logo 2:37.70
646 PB
39 Janssen Gamilla Maverick Swim Club logo 2:37.72
692 PB
40 Jeddrick Gamilla Maverick Swim Club logo 2:37.80
850
41 Drew Hellickson Med-City Aquatics logo 2:38.22
645
42 Max Gersten Barrington Swim Club logo 2:38.67
639 -1.5%
43 Sumner Latta Fox Cities YMCA logo 2:39.39
623
44 Ryan Ramminger Madison Aquatic Club logo 2:40.48
614
45 Truman teDuits Badger Aquatic Club (WI) logo 2:44.60
677
46 Ben Andrew Arlington Alligators Inc logo 2:46.60
527 -9.5%
Zach Hammond Shorewood Swim Club logo DQ