Site logo

Illinois Swimming Senior Long Course Championships

  • Completed
  • Jul. 12–15, 2018
  • LCM
  • Pleasant Prairie, WI

800 Free Relay Men

Timed Finals LCM
Rank Name Team Time
1 Academy Bullets Swim Club (A) Academy Bullets Swim Club
  1. Austin Millard
  2. Spencer Walker
  3. I. I. Qiao
  4. Will Kamps
7:47.48
 
2 New Trier Aquatics (A) New Trier Aquatics
  1. Charlie Scheinfeld
  2. Patrick Gridley
  3. Ean Vandergraaf
  4. Ryan Gridley
7:50.37
 
3 Fox Valley Swim Team (A) Fox Valley Swim Team
  1. Michael Schwers
  2. Aayush Deshpande
  3. Kyri Chen
  4. Connor Boyle
8:01.03
 
4 New Trier Aquatics (B) New Trier Aquatics
  1. Nick Torre
  2. Danny McGowan
  3. Pierson Ohr
  4. Ben Dukes
8:02.38
 
5 Northwestern Uni (A) Northwestern Uni
  1. Everet Andrew
  2. Benjamin Martinez
  3. Joseph Park
  4. Luke Maurer
8:03.70
 
6 Academy Bullets Swim Club (B) Academy Bullets Swim Club
  1. Benjamin Kimmel
  2. Caleb Carlson
  3. Henry Bliss
  4. Tyler McLaren
8:08.50
 
7 Patriot Aquatic Club (IL) (A) Patriot Aquatic Club (IL)
  1. AJ Carollo
  2. Topher Stensby
  3. Max Ryaguzov
  4. Ethan Ross
8:10.28
 
8 Academy Bullets Swim Club (C) Academy Bullets Swim Club
  1. Goncalo Wanzeller
  2. Will Raidt
  3. JP Rotatori
  4. Benjamin Guerrero
8:10.43
 
9 St Charles Swim Team (A) St Charles Swim Team
  1. Sean Yetter
  2. Ricky Williams
  3. Nick Boryk
  4. Calvin Windle
8:10.67
 
10 Lyons Swim Club Lyons Swim Club
  1. Michael Flynn
  2. Henry Claesson
  3. David Rak
  4. Chris Phillips
8:11.28
 
11 Fox Valley Swim Team (B) Fox Valley Swim Team
  1. Evan Villeneuve
  2. Jack Hiss
  3. John Ruan
  4. Ryan Ruhde
8:13.45
 
12 West Chicago Sharks West Chicago Sharks
  1. Nick Vance
  2. Teegan Cook
  3. Patrick White
  4. Kyle Wolford
8:13.62
 
13 Swift Aquatics (A) Swift Aquatics
  1. Gabriel Andra
  2. Vincent Pi
  3. Xander Guerrero
  4. Daniel Puczko
8:13.81
 
14 Glenview Titan Aquatic Club Glenview Titan Aquatic Club
  1. Sami Moussally
  2. Sam Salganik
  3. Brendan Forrest
  4. Tommy Doubleday
8:22.18
 
15 WEST Swim Club (A) WEST Swim Club
  1. Henry Olenec
  2. Connor McCarthy
  3. Jay Jensen
  4. Nick Tommasone
8:24.20
 
16 Academy Bullets Swim Club (D) Academy Bullets Swim Club
  1. Jack O'Connor
  2. Matthew Felber
  3. Zachary Eckstrom
  4. Nolan Fergus
8:24.24
 
17 Maverick Swim Club Maverick Swim Club
  1. Grant Bochenski
  2. Janssen Gamilla
  3. Jaeddan Gamilla
  4. Alex Dvorak
8:30.29
 
18 Patriot Aquatic Club (IL) (B) Patriot Aquatic Club (IL)
  1. Jack Zhang
  2. Jake Kim
  3. Richard Lee
  4. Beno Maya
8:31.71
 
19 Swift Aquatics (B) Swift Aquatics
  1. James Dukes
  2. Syphax Raab
  3. Alex Ostrowski
  4. Jared Brown
8:32.94
 
20 Lincoln Way Swim Association Lincoln Way Swim Association
  1. Mason Rhode
  2. Thomas Kirk
  3. Colin Brady
  4. Josh Carlson
8:40.92
 
21 WEST Swim Club (B) WEST Swim Club
  1. Nolan Lahmann
  2. Mitchell Johnson
  3. Brayden Amendola
  4. Robert Fix
8:41.25
 
22 Coho Swim Club Coho Swim Club
  1. Apollos Burcham
  2. Matthew Johnson
  3. David Basin
  4. Mason McCauley
8:43.60
 
23 Arlington Alligators Inc Arlington Alligators Inc
  1. Lukas Slifierz
  2. Daniel Verdico
  3. Andrew Gontko
  4. Filip Pancerz
8:43.79
 
24 Hornet Swim Club Hornet Swim Club
  1. Andrew Schmid
  2. Will Gallagher
  3. Tomas Samuolis
  4. Jack Piccoli
8:43.98
 
25 Sheridan Swim Team Sheridan Swim Team
  1. Dane Pfeiferling
  2. Gavin Bergmann
  3. Dylan Jones
  4. Blake Wyrick
8:44.23
 
26 Delta Aquatics Delta Aquatics
  1. Jack DeMarco
  2. Matt Gorney
  3. Robert Petersen
  4. Cam Harris
8:53.79
 
27 Mundelein Mustang Swim Club Mundelein Mustang Swim Club
  1. Hunter Magee
  2. Michael Wywrocki
  3. Travis Hull
  4. Jack Long
9:04.48
 
St Charles Swim Team (B) St Charles Swim Team NS
Fox Valley Swim Team (C) Fox Valley Swim Team NS
WEST Swim Club (C) WEST Swim Club NS
Northwestern Uni (B) Northwestern Uni
  1. Rafael De Gouvea
  2. Ben Huynh
  3. Jakub Kapusta
  4. Charles Duffy
NS