CollegeSwimming.com

2014-15 Ohio State Championships

  • Completed
  • Feb. 25–28, 2015
  • SCY
  • Canton, OH

400 Free Relay Women

Preliminaries SCY
Rank Name Team Time Points
1 Columbus Academy (A) Columbus Academy
  1. Anya Kone
  2. Sydney Brault
  3. Sarah Campbell
  4. Abby Wilson
3:32.00
 
138
2 Columbus School (A) Columbus School
  1. Miranda Donley
  2. Eleanor Smith
  3. Maggie Wagenbrenner
  4. Annie Moosavian
3:32.75
 
137
3 Mariemont (A) Mariemont
  1. Claire Gilmore
  2. Brooke Woellert
  3. Rachel Munschauer
  4. Katherine Gaburo
3:32.81
 
137
4 Sandusky (A) Sandusky
  1. Geena Freriks
  2. Melanie Murray
  3. Molly Franklin
  4. Kerrigan Vargo
3:33.51
 
135
5 Oakwood (A) Oakwood
  1. Anna Lynch
  2. Juliana Chen
  3. Cassidy Fry
  4. Katherine Sickinger
3:35.45
 
131
6 Hawken (A) Hawken
  1. Summer Svitavsky
  2. Spencer Crawford
  3. Maureen Rakovec
  4. Claire Doerr
3:35.52
 
131
7 Cincinnati Country Day (A) Cincinnati Country Day
  1. Allie Wooden
  2. Jenna Macrae
  3. Holly Jacobs
  4. Celia Macrae
3:36.24
 
129
8 Gilmour Academy (A) Gilmour Academy
  1. Abigail Koerwitz
  2. Caroline McCormick
  3. Emma Meyer
  4. Kiley Eble
3:37.05
 
127
9 Archbishop Alter (A) Archbishop Alter
  1. Claire Golba
  2. Jill Tankersley
  3. Sarah Cady
  4. Michelle Prayson
3:38.59
 
124
10 Catholic Central (Springfield) (A) Catholic Central (Springfield)
  1. Stephanie Lohnes
  2. Ali Miller
  3. Abigail Thompson
  4. Ragen Engel
3:38.99
 
123
11 Wyoming (A) Wyoming
  1. Rebecca Prangley
  2. Sara Washienko
  3. Anne Criddle
  4. Lia Thomas
3:39.41
 
122
12 Hathaway Brown (A) Hathaway Brown
  1. Helen Bruckner
  2. Catherine Mullen
  3. Margaret Paine
  4. Erin Xu
3:40.86
 
119
13 Orange (A) Orange
  1. Madison Gotlieb
  2. Talia Zaverdinos
  3. Kathleen Freund
  4. Elizabeth Jordan
3:42.40
 
116
14 Chagrin Falls (A) Chagrin Falls
  1. Jenna Hadbavny
  2. Natalie Klug
  3. Abby Staley
  4. Allie Fullmer
3:42.67
 
115
15 Orrville (A) Orrville
  1. Sarah Auble
  2. Austen Renner
  3. Elizabeth Maiwurm
  4. Caris Lyons
3:43.27
 
114
16 Indian Hill (A) Indian Hill
  1. Avery Pearson
  2. Hailey Magenheim
  3. Mary Kate Jutze
  4. Bridget Pavlick
3:44.23
 
112
17 Lexington (A) Lexington
  1. Kelsi Brown
  2. Ashley Basham
  3. Samantha Basinger
  4. Abbie Kaple
3:44.29
 
112
18 Lake Catholic (A) Lake Catholic
  1. Lilija Taraska
  2. Maggie Jones
  3. Jenna Krolikowski
  4. Silvija Taraska
3:44.31
 
112
19 Bryan (A) Bryan
  1. Annika Shaffer
  2. Courtney Rode
  3. Jordan Rode
  4. Lauren Chaney
3:44.46
 
112
20 Tippecanoe (A) Tippecanoe
  1. Bailey Cahill
  2. Arielle Arnett
  3. Kirsten Bell
  4. Samantha Williams
3:45.25
 
110
21 Colonel Crawford (A) Colonel Crawford
  1. Madison Sharp
  2. Megan Lyons
  3. Callie Ruffener
  4. Chloe Grove
3:45.39
 
110
22 Wilmington (A) Wilmington
  1. Alyssa Lewis
  2. Alison Dooley
  3. Jordan Quallen
  4. Madeline Schaffer
3:46.17
 
108
23 Wapakoneta (A) Wapakoneta
  1. Josie Miller
  2. Sierra Sammons
  3. Jordyn Law
  4. Taylor Hager
3:46.96
 
107
24 Chaminade Julienne (A) Chaminade Julienne
  1. Erin Staley
  2. Georgia Albino
  3. Abigail Arestides
  4. Macleary Moran
3:47.26
 
106