Site logo

2014-15 Ohio State Championships

  • Completed
  • Feb. 25–28, 2015
  • SCY
  • Canton, OH

200 Free Relay Women

Preliminaries SCY
Rank Name Team Time Points
1 Hawken Hawken
  1. Lauren Heller
  2. Crile Hart
  3. Spencer Crawford
  4. Heather Svitavsky
1:36.34
 
143
2 Columbus School Columbus School
  1. Miranda Donley
  2. Annie Moosavian
  3. Eleanor Smith
  4. Rachel Politi
1:36.74
 
142
3 Columbus Academy Columbus Academy
  1. Anya Kone
  2. Sydney Brault
  3. Sarah Campbell
  4. Abby Wilson
1:37.14
 
140
4 Hathaway Brown Hathaway Brown
  1. Mary Motch
  2. Iman Eulinberg
  3. Julia Armitage
  4. Margaret Cha
1:37.84
 
137
4 Mariemont Mariemont
  1. Makayla Valentine
  2. Rachel Munschauer
  3. Katherine Gaburo
  4. Claire Gilmore
1:37.84
 
137
6 Sandusky Sandusky
  1. Geena Freriks
  2. Lauren Martello
  3. Molly Franklin
  4. Kerrigan Vargo
1:38.10
 
136
7 Indian Hill Indian Hill
  1. Elizabeth Drerup
  2. Grace Stimson
  3. Avery Pearson
  4. Devin Landstra
1:38.56
 
134
8 Cincinnati Country Day Cincinnati Country Day
  1. Allie Wooden
  2. Jenna Macrae
  3. Holly Jacobs
  4. Celia Macrae
1:38.67
 
134
9 Bryan Bryan
  1. Annika Shaffer
  2. Courtney Rode
  3. Jordan Rode
  4. Ashleigh Franks
1:39.50
 
130
10 Versailles Versailles
  1. Ashlyn Cordonnier
  2. Rachel Subler
  3. Abbey Marshal
  4. Alexis Fliehman
1:40.06
 
128
11 Oakwood Oakwood
  1. Noelle Kipp
  2. Isabella All
  3. Madeline Kenyon
  4. Juliana Chen
1:40.44
 
126
12 Orrville Orrville
  1. Sarah Auble
  2. Austen Renner
  3. Elizabeth Maiwurm
  4. Caris Lyons
1:41.00
 
124
13 Gilmour Academy Gilmour Academy
  1. Emma Meyer
  2. KeLynn Ingwer
  3. Izzy Greene
  4. Abigail Koerwitz
1:41.03
 
124
14 Wapakoneta Wapakoneta
  1. Josie Miller
  2. Sierra Sammons
  3. Jordyn Law
  4. Abbie Gesler
1:41.24
 
123
15 Wyoming Wyoming
  1. Rebecca Prangley
  2. Sara Washienko
  3. Anne Criddle
  4. Lia Thomas
1:41.45
 
122
16 Celina Celina
  1. Megan Muhlenkamp
  2. McKenna Black
  3. Amanda Slechter
  4. Cami Dzendzel
1:41.57
 
122
17 Colonel Crawford Colonel Crawford
  1. Madison Sharp
  2. Megan Lyons
  3. Callie Ruffener
  4. Chloe Grove
1:41.93
 
121
18 Carroll Carroll
  1. Claire Farrell
  2. Nicole Inesta
  3. Abby Schrand
  4. Morgan Massie
1:42.09
 
120
19 Wauseon Wauseon
  1. Alexys Carteaux
  2. Alexis Meyer
  3. Kasey Darnell
  4. Sydney Darnell
1:42.11
 
120
20 Chagrin Falls Chagrin Falls
  1. Jenna Hadbavny
  2. Natalie Klug
  3. Pearson Gottschalk
  4. Allie Fullmer
1:42.38
 
119
21 Chaminade Julienne Chaminade Julienne
  1. Erin Staley
  2. Georgia Albino
  3. Abigail Arestides
  4. Macleary Moran
1:42.61
 
118
22 Orange Orange
  1. Elizabeth Jordan
  2. Jordan Ritchie
  3. Madison Gotlieb
  4. Talia Zaverdinos
1:43.03
 
116
23 Ottawa Glandorf Ottawa Glandorf
  1. Michaela Nordhaus
  2. Amber Ellerbrock
  3. Briana Fenbert
  4. Kathryn Samuelson
1:43.04
 
116
24 Bay Bay
  1. Rose Mlakar
  2. Kate Dannemiller
  3. Payton Lake
  4. Abby Beauchesne
1:45.03
 
109