Site logo

2014-15 Ohio State Championships

  • Completed
  • Feb. 25–28, 2015
  • SCY
  • Canton, OH

400 Free Relay Women

Preliminaries SCY
Rank Name Team Time Points
1 Upper Arlington Upper Arlington
  1. Grace Anne Long
  2. Grace Van Fossen
  3. Erin Sheehan
  4. Katie Trace
3:25.96
 
152
2 Saint Ursula (Cincinnati) Saint Ursula (Cincinnati)
  1. Hannah Foster
  2. Ashley Voelkerding
  3. Molly Zilch
  4. Josie Grote
3:27.63
 
148
3 Centerville Centerville
  1. Nora Fullenkamp
  2. Emma King
  3. Grace Hoffmann
  4. Nicole Swartz
3:30.57
 
142
4 Ursuline Academy Ursuline Academy
  1. Julia Moran
  2. Rollie Grinder
  3. Syd Lofquist
  4. Caroline Blood
3:30.87
 
141
5 Mason Mason
  1. Allison Bloebaum
  2. Gabriella Marinelli
  3. Abbey Esler
  4. Elizabeth Troy
3:31.43
 
140
6 Springboro Springboro
  1. Sally Clough
  2. Ashley Dapore
  3. Marianne Kahmann
  4. Hannah Whiteley
3:32.28
 
138
7 Sycamore Sycamore
  1. Priscilla Wu
  2. Mary Margaret or Mary Fry
  3. Hannah May
  4. Cara Norris
3:32.54
 
137
8 Brecksville Broadview Hgts Brecksville Broadview Hgts
  1. Anna Coronel
  2. Rachel Kotchman
  3. Paige Coughlin
  4. Jubilee Winar
3:32.66
 
137
9 Hudson Hudson
  1. Macy Trattner
  2. Stephanie Boyd
  3. Caitlin Weigel
  4. Natalie Gundling
3:32.75
 
137
10 Fremont Ross Fremont Ross
  1. Morgan Waggoner
  2. Kaity Kelly
  3. Haley Fisher
  4. Meghan Moses
3:33.27
 
136
11 Rutherford Hayes Rutherford Hayes
  1. Samantha Curtin
  2. Bethany Ward
  3. Kristen Puthoff
  4. Brooke Glesenkamp
3:34.12
 
134
12 Strongsville Strongsville
  1. Julia Newbould
  2. Julia Grady
  3. Shaunna Jones
  4. Karley Mattson
3:34.69
 
132
13 Thomas Worthington Thomas Worthington
  1. Becca Taylor
  2. Katerina Laios
  3. Abigail Wiet
  4. Kaylee Witkiewicz
3:34.76
 
132
14 Walsh Jesuit Walsh Jesuit
  1. Hanna Gresser
  2. Bryanna Renuart
  3. Samantha Geyer
  4. Carly Hart
3:35.29
 
131
15 Rocky River Rocky River
  1. Lauren Devorace
  2. Elise Pichola
  3. Anna Brandt
  4. Emma Flynn
3:35.86
 
130
16 Hoover Hoover
  1. Amanda Palutsis
  2. Anne Evans
  3. Regan Maxwell
  4. Annie Lochridge
3:36.66
 
128
17 Kings Kings
  1. Megan Sichterman
  2. Shannon Jelley
  3. Allyson Carlin
  4. Tara Fears
3:37.04
 
127
18 Olentangy Olentangy
  1. Abbey Newman
  2. Allyson Fomich
  3. Kaylyn Cochran
  4. Ellie Nebraska
3:37.38
 
127
19 Olentangy Liberty Olentangy Liberty
  1. Ally Braun
  2. Abby Noonan
  3. Rachel Peroni
  4. Reilly Haas
3:39.10
 
123
20 Beavercreek Beavercreek
  1. Emily Layne
  2. Kelsey Paul
  3. Hannah Smith
  4. Sarah Sperber
3:40.18
 
121
21 Saint Ursula (Toledo) Saint Ursula (Toledo)
  1. Adrienne Kinor
  2. Zhada Fields
  3. Mikayla Murphy
  4. Abigail Brodie
3:40.58
 
120
22 Mayfield Mayfield
  1. Isabella Ciferno
  2. Felice Ferrante
  3. Alison Imhoff
  4. Carmen Ferrante
3:40.60
 
120
23 Perrysburg Perrysburg
  1. Anna Blue
  2. Elizabeth Palmer
  3. Cigdem Kahyaoglu
  4. Sabrina Smith
3:43.32
 
114
24 Turpin Turpin
  1. Audrey Mooney
  2. Stephanie Williams
  3. Lexie Hardewig
  4. Taylor Contino
3:44.47
 
112