CollegeSwimming.com

2014-15 Ohio State Championships

  • Completed
  • Feb. 25–28, 2015
  • SCY
  • Canton, OH

200 Medley Relay Women

Preliminaries SCY
Rank Name Team Time Points
1 Hawken (A) Hawken
  1. Claire Doerr
  2. Crile Hart
  3. Lauren Heller
  4. Heather Svitavsky
1:45.94
 
145
2 Hathaway Brown (A) Hathaway Brown
  1. Mary Motch
  2. Julia Armitage
  3. Margaret Cha
  4. Iman Eulinberg
1:47.70
 
138
3 Gilmour Academy (A) Gilmour Academy
  1. Caroline McCormick
  2. Gwyneth Resch
  3. Emma Meyer
  4. Kiley Eble
1:47.88
 
137
4 Mariemont (A) Mariemont
  1. Sadie DeCamp
  2. Leah Dupre
  3. Brooke Woellert
  4. Makayla Valentine
1:47.89
 
137
5 Oakwood (A) Oakwood
  1. Katherine Sickinger
  2. Noelle Kipp
  3. Cassidy Fry
  4. Anna Lynch
1:48.33
 
135
6 Granville (A) Granville
  1. Maggie Mcgonagle
  2. Abby Stone
  3. Sarah Martin
  4. Paige Griesse
1:48.68
 
134
7 Indian Hill (A) Indian Hill
  1. Elizabeth Drerup
  2. Grace Stimson
  3. Devin Landstra
  4. Avery Pearson
1:49.50
 
131
8 Archbishop Alter (A) Archbishop Alter
  1. Claire Golba
  2. Michelle Prayson
  3. Hannah Marchand
  4. Sarah Cady
1:49.63
 
130
9 Catholic Central (Springfield) (A) Catholic Central (Springfield)
  1. Ali Miller
  2. Ragen Engel
  3. Abigail Thompson
  4. Stephanie Lohnes
1:49.96
 
129
10 Versailles (A) Versailles
  1. Abbey Marshal
  2. Heather Albers
  3. Ashlyn Cordonnier
  4. Alexis Fliehman
1:51.99
 
121
11 Lexington (A) Lexington
  1. Kelsi Brown
  2. Alaina Merkel
  3. Ashley Basham
  4. Abbie Kaple
1:52.07
 
121
12 Bryan (A) Bryan
  1. Jordan Rode
  2. Lauren Chaney
  3. Ashleigh Franks
  4. Annika Shaffer
1:52.11
 
121
13 Columbus School (A) Columbus School
  1. Annie Moosavian
  2. Kirby Boes
  3. Eleanor Smith
  4. Maggie Wagenbrenner
1:52.30
 
120
14 Ottawa Glandorf (A) Ottawa Glandorf
  1. Kathryn Samuelson
  2. Brooke Kleman
  3. Amber Ellerbrock
  4. Briana Fenbert
1:52.64
 
119
15 Lake Catholic (A) Lake Catholic
  1. Maggie Jones
  2. Lilija Taraska
  3. Jenna Krolikowski
  4. Silvija Taraska
1:52.83
 
118
16 Tippecanoe (A) Tippecanoe
  1. Arielle Arnett
  2. Cameron Cahill
  3. Bailey Cahill
  4. Samantha Williams
1:53.12
 
117
17 Wapakoneta (A) Wapakoneta
  1. Jordyn Law
  2. Mya Hager
  3. Josie Miller
  4. Sierra Sammons
1:53.46
 
116
18 Wilmington (A) Wilmington
  1. Alyssa Lewis
  2. Madeline Schaffer
  3. Jordan Quallen
  4. Brianna Gilbert
1:53.99
 
114
19 Carroll (A) Carroll
  1. Nicole Inesta
  2. Morgan Massie
  3. Claire Farrell
  4. Abby Schrand
1:54.14
 
114
20 Perkins (A) Perkins
  1. Anna Tanaka
  2. Darcy Schild
  3. Bridgett Babson
  4. Hannah Weatherly
1:54.25
 
113
21 Grandview Heights (A) Grandview Heights
  1. Mary Macleod
  2. Camille Day
  3. Calley Schmalz
  4. Adrienne Bechtel
1:55.39
 
110
22 Waynesville (A) Waynesville
  1. Kylee Meredith
  2. Sabrina Ball
  3. Kierstyn Cassidy
  4. Tara Nix
1:55.51
 
109
23 Bay (A) Bay
  1. Abby Beauchesne
  2. Rose Mlakar
  3. Jacob Melaragno
  4. Kate Dannemiller
1:55.85
 
108
24 Sandusky (A) Sandusky
  1. Lauren Martello
  2. Kathryn Smith
  3. Julia Martello
  4. Kelly Murray
1:57.40
 
103