Site logo

Filters

FG PST 28th Annual Speedo Winter Championships

  • Completed
  • Dec. 13–16, 2018
  • SCY
  • Plantation, FL

100 Fly Women 17 and Over

Finals SCY
Name Team Time FINA Imp
1 Patricia Casellas Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 55.84
694 +1.4% PB
1 Eriana Temperino East Coast Aquatic Club logoEast Coast Aquatic Club 55.84
694 -0.1%
3 Rachel Contich Pine Crest logoPine Crest 59.03
587
4 Ashley Cozad East Coast Aquatic Club logoEast Coast Aquatic Club 59.56
572 -2.8%
5 Delaney Biro TS Aquatics logoTS Aquatics 59.92
561
6 Elizabeth Riley YMCA of Broward County logoYMCA of Broward County 1:01.10
529 -1.0%
7 Francesca Garces Gael Aquatic Clu logoGael Aquatic Clu 1:01.66
515 +2.0% SB
8 Ashlynn Amon YMCA of Broward County logoYMCA of Broward County 1:02.71
490 PB
Caroline Rodriguez Atlantis Swimming Club logoAtlantis Swimming Club NS
Madeleine Crean Wahoos of Wellington logoWahoos of Wellington NS
Preliminaries SCY
Name Team Time FINA Imp
1 Eriana Temperino East Coast Aquatic Club logoEast Coast Aquatic Club 56.80
659 -1.9%
2 Patricia Casellas Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 57.27
643 -1.1%
3 Rachel Contich Pine Crest logoPine Crest 59.80
565
4 Delaney Biro TS Aquatics logoTS Aquatics 59.99
559
5 Ashley Cozad East Coast Aquatic Club logoEast Coast Aquatic Club 1:00.62
542 -4.7%
6 Francesca Garces Gael Aquatic Clu logoGael Aquatic Clu 1:01.09
530 +3.0% SB
7 Elizabeth Riley YMCA of Broward County logoYMCA of Broward County 1:01.72
514 -2.0%
8 Caroline Rodriguez Atlantis Swimming Club logoAtlantis Swimming Club 1:03.14
480
9 Madeleine Crean Wahoos of Wellington logoWahoos of Wellington 1:04.15
457 -3.4%
10 Ashlynn Amon YMCA of Broward County logoYMCA of Broward County 1:04.19
457
11 Hannah Thomas Jupiter Dragons Swim Team logoJupiter Dragons Swim Team 1:04.55
449 -1.4%
12 Thea Mckenna Swim Fort Lauderdale logoSwim Fort Lauderdale 1:04.71
446 PB
13 Gianna Tuzeo Jupiter Dragons Swim Team logoJupiter Dragons Swim Team 1:04.97
440
14 Zoe Abovitz Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 1:05.83
423 -3.3%
15 Kayla Shannon Gael Aquatic Clu logoGael Aquatic Clu 1:06.28
415 +2.5% SB
Lismar Lyon Lake Erie Silver Dolphins logoLake Erie Silver Dolphins NS
Madison Cummings East Coast Aquatic Club logoEast Coast Aquatic Club NS
Gaby Antonini Miami Swimming logoMiami Swimming NS
Sandra Mesazaros Pine Crest logoPine Crest NS

100 Fly Women 15 - 16

Finals SCY
Name Team Time FINA Imp
1 Heidi Smithwick Jupiter Dragons Swim Team logoJupiter Dragons Swim Team 56.58
667 +1.8% SB
2 Corinne Davenport Swim Fort Lauderdale logoSwim Fort Lauderdale 56.84
658 -1.9%
3 Emily Trieschmann Saint Andrew's Swimming logoSaint Andrew's Swimming 57.43
638 PB
4 Logan Watson-Brown Warwick logoWarwick 57.51
635 PB
5 Amanda Kopas Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 58.31
609 -1.7%
6 Ella Gates East Coast Aquatic Club logoEast Coast Aquatic Club 59.44
575 -2.7%
7 Jacqueline Lugo South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 59.63
570 +8.7% SB
8 Hanna Smith Pine Crest logoPine Crest 59.64
569 PB
9 Shannelle Gonzalez City Of Hialeah Storm logoCity Of Hialeah Storm 59.97
560 +2.8% SB
10 Ana Kondratovitch City Of Hialeah Storm logoCity Of Hialeah Storm 1:00.56
544 +0.7% SB
Preliminaries SCY
Name Team Time FINA Imp
1 Heidi Smithwick Jupiter Dragons Swim Team logoJupiter Dragons Swim Team 56.17
681 +2.5% PB
2 Corinne Davenport Swim Fort Lauderdale logoSwim Fort Lauderdale 56.89
656 -2.0%
3 Emily Trieschmann Saint Andrew's Swimming logoSaint Andrew's Swimming 57.63
631 PB
4 Paige Lane South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 58.21
612
5 Logan Watson-Brown Warwick logoWarwick 58.82
593 PB
6 Amanda Kopas Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 59.00
588 -2.9%
7 Hanna Smith Pine Crest logoPine Crest 59.04
587 PB
8 Jacqueline Lugo South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 59.21
582 +9.3% SB
9 Shannelle Gonzalez City Of Hialeah Storm logoCity Of Hialeah Storm 59.89
562 +2.9% SB
10 Ana Kondratovitch City Of Hialeah Storm logoCity Of Hialeah Storm 1:00.00
559 +1.6% SB
11 Ella Gates East Coast Aquatic Club logoEast Coast Aquatic Club 1:00.41
548 -4.3%
12 Madelyn Rippo Saint Andrew's Swimming logoSaint Andrew's Swimming 1:00.48
546 -5.9%
13 Jocelyn Ruiz Blue Marlins of Hialeah Garden logoBlue Marlins of Hialeah Garden 1:00.71
540 -3.0%
14 Sara Quintero South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 1:00.99
532 -3.1%
15 Mariangela Cincotti Serafini Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 1:01.23
526
16 Sarah Acevedo South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 1:01.43
521 +2.7% SB
17 Elizabeth Sikes Boca Raton Swim logoBoca Raton Swim 1:01.61
516 -1.9%
18 Aura Macias Manueco Saint Andrew's Swimming logoSaint Andrew's Swimming 1:01.70
514 -4.2%
19 Adriana Gooding Pine Crest logoPine Crest 1:02.02
506 -2.7%
20 Daniela Curbelo South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 1:02.03
506 +0.1% SB
21 Andrea Guerrero Shelton Doral logoShelton Doral 1:02.26
500
22 Sabrina Cronin Boca Raton Swim logoBoca Raton Swim 1:02.33
499 PB
23 Regina Gallastegui Saint Andrew's Swimming logoSaint Andrew's Swimming 1:02.41
497 -0.6%
23 Felicia Taylor Heritage Aquatic Team logoHeritage Aquatic Team 1:02.41
497 PB
25 Danielle Eforo Gael Aquatic Clu logoGael Aquatic Clu 1:02.46
496 +4.7% PB
26 Gabby Beltrano Saint Andrew's Swimming logoSaint Andrew's Swimming 1:02.58
493 -2.7%
27 Brooke Mundy Miami Country Day Aquatics logoMiami Country Day Aquatics 1:02.87
486 PB
28 Maddie Kozel Pine Crest logoPine Crest 1:02.92
485 -4.0%
29 Michelle Cabonce Wahoos of Wellington logoWahoos of Wellington 1:03.39
474 -3.2%
30 Chloe Gonzalez Miami Swimming logoMiami Swimming 1:03.44
473 PB
31 Isabella Giresi Wahoos of Wellington logoWahoos of Wellington 1:03.52
471 PB
32 Lolagrace Torres Saint Andrew's Swimming logoSaint Andrew's Swimming 1:03.87
464 PB
33 Isa Di Salvo Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 1:03.94
462
34 Lejla Najarro Pine Crest logoPine Crest 1:03.96
462 0.0%
35 Lucy Smutny South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 1:04.29
455
36 Emma Cavendish Jupiter Dragons Swim Team logoJupiter Dragons Swim Team 1:04.37
453 PB
37 Sierra Robinson Jupiter Dragons Swim Team logoJupiter Dragons Swim Team 1:04.64
447
38 Victoria Martinez Bruno Plantation Swim Team logoPlantation Swim Team 1:05.00
440
39 Amanda Dennett Saint Andrew's Swimming logoSaint Andrew's Swimming 1:05.88
422 -1.9%
40 Mariana Mansur Metro Aquatic Club of Miami logoMetro Aquatic Club of Miami 1:13.33
306 +6.3% PB
Simone Vale Pine Crest logoPine Crest NS
Kyana Castro South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club NS
Anna Auld East Coast Aquatic Club logoEast Coast Aquatic Club NS
Giovanna Key Miami Country Day Aquatics logoMiami Country Day Aquatics NS
Ella Martinez East Coast Aquatic Club logoEast Coast Aquatic Club NS
Gina Rodriguez Unattached-Florida Gulf Coast (LSC) logoUnattached-Florida Gulf Coast (LSC) NS