Site logo

Allegheny Mountain Junior Olympics

  • Completed
  • Mar. 05–08, 2020
  • SCY
  • Pittsburgh, PA
Finals SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Nico Butera Upper St Clair S logo 1:40.49
820 -3.0%
2 Andrew Klepchick M.L.A.C., Inc. logo 1:44.17
724 +0.6% PB
3 Michael Grimenstein Upper St Clair S logo 1:46.95
634 -0.4%
4 Andrew Chiappetta M.L.A.C., Inc. logo 1:47.61
638 -0.9%
5 Zachary Lozowski Seneca Valley Sw logo 1:48.13
698 +0.3% PB
6 Will Laubacher Pine Richland Aq logo 1:49.35
669 -0.4%
7 Phong Tran Racer X Aquatics logo 1:50.00
551 +2.5% PB
8 Anthony Sirbu Steel City Aquatics logo 1:51.16
535 +3.4% PB
9 Michael Lintelman Upper St Clair S logo 1:55.27
445 -5.8%
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Nico Butera Upper St Clair S logo 1:41.76
786 -4.3%
2 Andrew Klepchick M.L.A.C., Inc. logo 1:44.46
716 +0.3% PB
3 Michael Grimenstein Upper St Clair S logo 1:45.70
665 +0.8% PB
4 Andrew Chiappetta M.L.A.C., Inc. logo 1:46.84
657 -0.2%
5 Will Laubacher Pine Richland Aq logo 1:48.97
678 -0.0%
6 Phong Tran Racer X Aquatics logo 1:49.05
573 +3.4% PB
7 Michael Lintelman Upper St Clair S logo 1:49.70
569 -0.7%
8 Anthony Sirbu Steel City Aquatics logo 1:50.32
554 +4.2% PB
9 JOSIAH SHAFFER Riverside Aqua Club of Ellwood logo 1:50.71
535 PB
10 Zachary Lozowski Seneca Valley Sw logo 1:50.73
636 -2.1%
11 Jacob Yarosz Allegheny North logo 1:50.78
635 +0.2% PB
12 Gavin Blazer Seneca Valley Sw logo 1:51.08
628 +2.5% PB
13 Ryan McFaden JCC Sailfish (Jewish Community Ctr) logo 1:51.57
526 -4.4%
14 Shane Rupert Pine Richland Aq logo 1:51.64
544 +5.4% PB
15 Francis Walton Seneca Valley Sw logo 1:51.72
613 +3.2% PB
16 Aleksey Schabanow Upper St Clair S logo 1:51.94
537 +6.0% PB
17 Matthew Stevens Seneca Valley Sw logo 1:52.30
529 -1.1%
18 Matthew Carper Pine Richland Aq logo 1:52.56
594 PB
19 Connor Seeley Seneca Valley Sw logo 1:52.93
585 +2.8% PB
20 Ryan Rose Peters Township logo 1:53.00
494 +3.3% SB
21 Nathaniel Ross Killer Whales Sw logo 1:53.25
578 +1.5% PB
22 Alex Lepri Peters Township logo 1:53.28
488 -3.6%
23 Isaiah Raimondo JCC Sailfish (Jewish Community Ctr) logo 1:53.86
494 -0.3%
23 Owen Tekelenburg Seneca Valley Sw logo 1:53.86
494 +4.5% PB
25 Ethan Berty Allegheny North logo 1:54.14
488 +3.8% PB
26 Stewart Messer Allegheny North logo 1:54.33
554 +0.9% PB
27 Connor Anderson Seneca Valley Sw logo 1:54.46
462 +1.5% PB
28 Holden Smith Killer Whales Sw logo 1:54.70
476 PB
29 Matvey Zoukovski Upper St Clair S logo 1:55.15
536 +0.7% PB
30 Jack Coleman Cavalier Swim Cl logo 1:55.31
532
31 Richie Donato Hampton Dolphins logo 1:55.47
441 PB
32 Gannon Mellett Steel City Aquatics logo 1:55.86
433 -3.4%
33 Aidan Ochoa Racer X Aquatics logo 1:56.13
514 -1.7%
34 Colin Spehar Greater Latrobe Aqua Club logo 1:56.54
437 +1.5% PB
35 Brennan Kirkpatrick Pine Richland Aq logo 1:56.62
504 PB
36 Ryan Black West Allegheny Aqua Club logo 1:57.59
415 -1.7%
37 Marko Kosanovich Allegheny North logo 1:57.86
410 -0.5%
38 Primo Jenkins Monroeville Marl logo 1:58.23
470
Cooper Luedde unattached NS
Tyler Tieppo Allegheny North logo NS
Alec Haag Peters Township logo NS
Parker Sterlitz Franklin Area Swim Team logo NS
Samuel Kline Riverside Aqua Club of Ellwood logo NS
Drew Scheib Hampton Dolphins logo NS
Nate Segall JCC Sailfish (Jewish Community Ctr) logo NS
Joshua Knehr Peters Township logo NS
Joel Robertson Steel City Aquatics logo NS
David Schlor Steel City Aquatics logo NS

Filters