Site logo

Franklin & Marshall Invitational

  • Completed
  • Nov. 16–18, 2018
  • SCY
  • Lancaster, PA

400 Medley Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time Points
1 Washington & Lee (A) Washington & Lee
  1. Danny Lynch
  2. Steven Warren
  3. Jared Nickodem
  4. Patrick Sullivan
3:24.90
 
669
2 Franklin & Marshall (A) Franklin & Marshall
  1. Alec Wahl
  2. Tom Graminski
  3. Daniel Sanders
  4. Chris Schiavone
3:24.99
 
668
3 Mount Saint Mary's (MD) (A) Mount Saint Mary's (MD)
  1. Ryan Griffiths
  2. William Twizell
  3. Ryan Carroll
  4. Peter Jones
3:29.54
 
625
4 York (PA) (A) York (PA)
  1. Greg Williams
  2. Tyler Maggio
  3. Jesse Tate
  4. Keven Stahl
3:30.84
 
614
5 Mount Saint Mary's (MD) (B) Mount Saint Mary's (MD)
  1. John MATA
  2. JOHN WILSON
  3. Austin Dodd
  4. Brock Cudahy
3:33.35
 
592
6 Ramapo (A) Ramapo
  1. Joshua Templeton
  2. Sam Cossaboon
  3. Aviad Mana
  4. Alexander Barszcz
3:34.18
 
585
7 Widener (A) Widener
  1. Aaron Green
  2. Paolo Cortez
  3. Daniel Parker
  4. Martin Bohdan
3:34.52
 
583
8 Montclair State (A) Montclair State
  1. James Singewald
  2. Kevin Clauss
  3. Kevin Henningsen
  4. Hunter Romanowski
3:37.30
 
561
9 Franklin & Marshall (B) Franklin & Marshall
  1. Timothy Gould
  2. Ryan Lawlor
  3. Colby Kocon
  4. Adam Moskus
3:37.38
 
560
10 Washington & Lee (B) Washington & Lee
  1. Fitz Rawls
  2. Jonathan Tucker
  3. Brian Legarth
  4. Robert Holmes
3:37.43
 
560
11 Frostburg State (A) Frostburg State
  1. Anthony Giuseppetti
  2. Luke Holloway
  3. Brady Peterson
  4. Luke Russell
3:39.15
 
546
12 Widener (B) Widener
  1. Nick Masciandaro
  2. John Luksic
  3. Christopher Fleming
  4. Samuel Smith
3:39.60
 
543
13 Montclair State (B) Montclair State
  1. Charles Cobbertt
  2. Daniel Borjas
  3. Anthony Kalafatis
  4. Kevin Gibson
3:40.10
 
539
14 Ramapo (B) Ramapo
  1. Tyler Czubachowski
  2. Noah Callahan
  3. Julian Giglio
  4. Benjamin Kern
3:40.36
 
537
15 Saint Vincent (A) Saint Vincent
  1. ANDREW RECTENWALD
  2. Peter Becker
  3. Michael Marinchak
  4. ETHAN YANT
3:41.04
 
533
16 York (PA) (B) York (PA)
  1. Connor McIlroy
  2. Michael Federline
  3. Andrew Loehr
  4. Nick Foltz
3:42.05
 
525
17 Oneonta State (A) Oneonta State
  1. Derek Luhrs
  2. Douglas Alliano
  3. Scott Richardson
  4. William Coddington
3:44.64
 
507
18 Saint Vincent (B) Saint Vincent
  1. Ashton King
  2. Justin Newman
  3. Danny Whirlow
  4. Kevin Martin
3:50.54
 
469
19 Oneonta State (B) Oneonta State
  1. Sean Geddes
  2. Kevin Colella
  3. Jared Ciccarelli
  4. Daniel Alton
3:56.87
 
433
Mary Washington (A) Mary Washington
  1. MATTHEW CURRAN
  2. Jeffrey Leckrone
  3. Thomas Leckrone
  4. Brian Harnish
DQ
Mary Washington (B) Mary Washington
  1. Gareth Mancini
  2. Jonathan Brooks
  3. Noah Carpenter
  4. Austin Farrar
DQ
Frostburg State (B) Frostburg State
  1. Hunter McFalls
  2. Cayden Abramowitz
  3. Sawyer Conklin
  4. Douglas Goodell
DQ