CollegeSwimming.com

Franklin & Marshall Invitational

  • Completed
  • Nov. 16–18, 2018
  • SCY
  • Lancaster, PA

200 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time Points
1 Franklin & Marshall (A) Franklin & Marshall
  1. Chris Schiavone
  2. Timothy Gould
  3. Brendan Cline
  4. Adam Moskus
1:23.54
 
697
2 Widener (A) Widener
  1. Aaron Green
  2. Paolo Cortez
  3. TIMOTHY DANDO
  4. Martin Bohdan
1:24.83
 
665
3 Mary Washington (A) Mary Washington
  1. Jeffrey Leckrone
  2. Brian Harnish
  3. Mark Dye
  4. Garrett Ross
1:25.30
 
655
4 Washington & Lee (A) Washington & Lee
  1. Conner Van Vooren
  2. Robert Holmes
  3. Fitz Rawls
  4. Patrick Sullivan
1:25.77
 
644
5 Saint Vincent (A) Saint Vincent
  1. Zach Baum
  2. ETHAN YANT
  3. JOHN MARTIN
  4. Jacob Davis
1:25.93
 
640
6 Mary Washington (B) Mary Washington
  1. Matthew Scott
  2. Thomas Leckrone
  3. Austin Farrar
  4. Gareth Mancini
1:27.20
 
613
7 York (PA) (A) York (PA)
  1. Miles Brown
  2. Nick Foltz
  3. Jesse Tate
  4. Andrew Loehr
1:27.60
 
604
8 Mount Saint Mary's (MD) (A) Mount Saint Mary's (MD)
  1. Brock Cudahy
  2. William Twizell
  3. Peter Jones
  4. JOHN WILSON
1:27.77
 
601
9 Ramapo (A) Ramapo
  1. Joshua Templeton
  2. Alexander Barszcz
  3. Benjamin Kern
  4. Patrick Herrera
1:27.89
 
598
10 Frostburg State (A) Frostburg State
  1. Luke Holloway
  2. Luke Russell
  3. Anthony Giuseppetti
  4. Cameron Edwards
1:28.55
 
585
11 Washington & Lee (B) Washington & Lee
  1. Jay Walton
  2. Jonathan Tucker
  3. Patrick Lawrence
  4. Ben Brown
1:28.80
 
580
12 Montclair State (A) Montclair State
  1. Hunter Romanowski
  2. Charles Cobbertt
  3. Mick Van Oosten
  4. Kevin Gibson
1:28.91
 
578
13 Franklin & Marshall (B) Franklin & Marshall
  1. Colby Kocon
  2. Daniel Sanders
  3. Ryan Lawlor
  4. James Connolly
1:29.17
 
573
14 Mount Saint Mary's (MD) (B) Mount Saint Mary's (MD)
  1. Ethan Pham
  2. Thomas de Xavier
  3. John MATA
  4. Andrew Jones
1:29.29
 
571
15 Oneonta State (A) Oneonta State
  1. William Coddington
  2. Daniel Alton
  3. Ryan Meehan
  4. Christopher Costanzo
1:29.91
 
559
16 Ramapo (B) Ramapo
  1. Sam Cossaboon
  2. Daniel Adjedj
  3. Matthew Liedtka
  4. Julian Giglio
1:30.19
 
554
17 York (PA) (B) York (PA)
  1. Kaelan Dowdall
  2. Connor McIlroy
  3. Greg Williams
  4. Adam Deckard
1:30.83
 
542
18 Saint Vincent (B) Saint Vincent
  1. Michael Marinchak
  2. Ashton King
  3. Michael Schollaert
  4. Danny Whirlow
1:32.43
 
514
19 Montclair State (B) Montclair State
  1. Gregory Karback
  2. Lazaro Valdes
  3. James Singewald
  4. Kevin Henningsen
1:32.45
 
514
20 Frostburg State (B) Frostburg State
  1. Brady Peterson
  2. Gregory Thomas
  3. Spencer Korb
  4. Matthew Whelan
1:33.57
 
496
21 Widener (B) Widener
  1. Samuel Smith
  2. Kyle Housey
  3. Nick Masciandaro
  4. Owen Liberatore
1:33.94
 
490
22 Oneonta State (B) Oneonta State
  1. Jack Ryan
  2. Tristan Tirado
  3. Devin Wunderlich
  4. Shane Mills
1:36.38
 
454