Site logo

Franklin & Marshall Invitational

  • Completed
  • Nov. 16–18, 2018
  • SCY
  • Lancaster, PA

800 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time Points
1 Franklin & Marshall (A) Franklin & Marshall
  1. Chris Schiavone
  2. Timothy Gould
  3. Brendan Cline
  4. Adam Moskus
6:56.89
 
672
2 Mary Washington (A) Mary Washington
  1. Austin Farrar
  2. Brian Harnish
  3. Joshua Duke
  4. Kolin Hoffman
7:02.07
 
648
3 Franklin & Marshall (B) Franklin & Marshall
  1. Tom Graminski
  2. Alec Wahl
  3. James Connolly
  4. Jack Sinton
7:06.57
 
628
4 York (PA) (A) York (PA)
  1. Tyler Maggio
  2. Andrew Newman
  3. Jesse Tate
  4. Keven Stahl
7:07.99
 
621
5 Mount Saint Mary's (MD) (A) Mount Saint Mary's (MD)
  1. Brock Cudahy
  2. Ryan Carroll
  3. William Twizell
  4. Ryan Griffiths
7:08.11
 
621
6 Washington & Lee (A) Washington & Lee
  1. Conner Van Vooren
  2. Ben Brown
  3. Robert Holmes
  4. Danny Lynch
7:09.44
 
615
7 Mary Washington (B) Mary Washington
  1. Noah Carpenter
  2. Matthew Scott
  3. MATTHEW CURRAN
  4. Jeremy Robertson
7:13.90
 
596
8 Ramapo (A) Ramapo
  1. Benjamin Kern
  2. Daniel Adjedj
  3. Jesse Smith
  4. Joshua Templeton
7:19.49
 
574
9 Mount Saint Mary's (MD) (B) Mount Saint Mary's (MD)
  1. Peter Jones
  2. Ethan Pham
  3. JOHN WILSON
  4. Andrew Jones
7:21.15
 
567
10 Washington & Lee (B) Washington & Lee
  1. Brian Legarth
  2. MICHAEL STRUK
  3. Sam Childress
  4. Fitz Rawls
7:21.74
 
565
11 Oneonta State (A) Oneonta State
  1. Daniel Kohler
  2. William Coddington
  3. Scott Richardson
  4. Christopher Costanzo
7:22.40
 
563
12 Montclair State Montclair State
  1. Gregory Karback
  2. Hunter Romanowski
  3. Tyler Dorsett
  4. Kevin Gibson
7:23.08
 
560
13 Frostburg State (A) Frostburg State
  1. Adam Stein
  2. Cameron Edwards
  3. Brady Peterson
  4. Luke Holloway
7:25.34
 
551
14 York (PA) (B) York (PA)
  1. Nick Foltz
  2. Greg Williams
  3. Colton Boyles
7:28.99
 
538
15 Widener (B) Widener
  1. Daniel Parker
  2. Nick Masciandaro
  3. John Luksic
  4. Christopher Fleming
7:33.67
 
522
16 Ramapo (B) Ramapo
  1. Nicholas Markwell
  2. Nicky Bates
  3. Noah Callahan
  4. Patrick Herrera
7:36.04
 
514
17 Frostburg State (B) Frostburg State
  1. Luke Russell
  2. Spencer Korb
  3. Hunter McFalls
  4. Sawyer Conklin
7:44.63
 
486
18 Saint Vincent (B) Saint Vincent
  1. Danny Whirlow
  2. ANDREW RECTENWALD
  3. Joshua Ligus
  4. Benon Brewer
7:51.53
 
465
Widener (A) Widener
  1. Aaron Green
  2. TIMOTHY DANDO
  3. Samuel Smith
  4. Martin Bohdan
DQ
Saint Vincent (A) Saint Vincent
  1. Kevin Martin
  2. Jacob Davis
  3. Zach Baum
  4. JOHN MARTIN
DQ
Oneonta State (B) Oneonta State
  1. Sean Geddes
  2. Derek Luhrs
  3. Devin Wunderlich
  4. Jared Ciccarelli
DQ