Site logo

Franklin & Marshall Invitational

  • Completed
  • Nov. 16–18, 2018
  • SCY
  • Lancaster, PA

200 Medley Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time Points
1 Franklin & Marshall (A) Franklin & Marshall
  1. Alec Wahl
  2. Tom Graminski
  3. Brendan Cline
  4. Chris Schiavone
1:32.98
 
674
2 Washington & Lee (A) Washington & Lee
  1. Danny Lynch
  2. Steven Warren
  3. Jared Nickodem
  4. Patrick Sullivan
1:34.05
 
651
3 Mary Washington (A) Mary Washington
  1. Gareth Mancini
  2. Jeffrey Leckrone
  3. Thomas Leckrone
  4. Garrett Ross
1:34.13
 
650
4 Mount Saint Mary's (MD) (A) Mount Saint Mary's (MD)
  1. John MATA
  2. William Twizell
  3. Ryan Carroll
  4. Brock Cudahy
1:34.19
 
648
5 Saint Vincent (A) Saint Vincent
  1. Jacob Davis
  2. Michael Marinchak
  3. Zach Baum
  4. JOHN MARTIN
1:35.15
 
629
6 Mary Washington (B) Mary Washington
  1. MATTHEW CURRAN
  2. Jonathan Brooks
  3. Jeremy Robertson
  4. Mark Dye
1:36.05
 
611
7 York (PA) (A) York (PA)
  1. Greg Williams
  2. Tyler Maggio
  3. Jesse Tate
  4. Nick Foltz
1:36.22
 
608
8 Mount Saint Mary's (MD) (B) Mount Saint Mary's (MD)
  1. Ethan Pham
  2. JOHN WILSON
  3. Thomas de Xavier
  4. Peter Jones
1:36.40
 
605
9 Ramapo (A) Ramapo
  1. Aviad Mana
  2. Sam Cossaboon
  3. Julian Giglio
  4. Alexander Barszcz
1:39.25
 
554
10 Washington & Lee (B) Washington & Lee
  1. Patrick Lawrence
  2. Jonathan Tucker
  3. Brian Legarth
  4. Conner Van Vooren
1:39.54
 
549
11 Montclair State (A) Montclair State
  1. Charles Cobbertt
  2. Kevin Clauss
  3. Kevin Henningsen
  4. Mick Van Oosten
1:39.70
 
547
12 York (PA) (B) York (PA)
  1. Kaelan Dowdall
  2. Michael Federline
  3. Andrew Loehr
  4. Miles Brown
1:39.91
 
543
13 Frostburg State (A) Frostburg State
  1. Anthony Giuseppetti
  2. Adam Stein
  3. Cameron Edwards
  4. Luke Russell
1:40.60
 
532
14 Widener (A) Widener
  1. Daniel Parker
  2. John Luksic
  3. Christopher Fleming
  4. Martin Bohdan
1:40.66
 
531
15 Saint Vincent (B) Saint Vincent
  1. ANDREW RECTENWALD
  2. Peter Becker
  3. Danny Whirlow
  4. ETHAN YANT
1:41.14
 
524
16 Ramapo (B) Ramapo
  1. Nicholas Markwell
  2. Noah Callahan
  3. Jesse Smith
  4. Patrick Herrera
1:41.55
 
517
17 Oneonta State (A) Oneonta State
  1. Derek Luhrs
  2. Douglas Alliano
  3. Scott Richardson
  4. Daniel Alton
1:42.59
 
502
18 Montclair State (B) Montclair State
  1. James Singewald
  2. Daniel Borjas
  3. Anthony Kalafatis
  4. Myles Upchurch
1:42.80
 
499
19 Franklin & Marshall (B) Franklin & Marshall
  1. Chad Catania
  2. Eli Gazda
  3. Ryan Lawlor
  4. Colby Kocon
1:43.31
 
491
20 Frostburg State (B) Frostburg State
  1. Hunter McFalls
  2. Douglas Goodell
  3. Matthew Whelan
  4. Brady Peterson
1:46.90
 
443
21 Oneonta State (B) Oneonta State
  1. Sean Geddes
  2. Kevin Colella
  3. Jared Ciccarelli
  4. Ryan Meehan
1:49.12
 
417
Widener (B) Widener
  1. Nick Masciandaro
  2. Paolo Cortez
  3. Connor Feinour
  4. TIMOTHY DANDO
DQ