Site logo

Franklin & Marshall Invitational

  • Completed
  • Nov. 16–18, 2018
  • SCY
  • Lancaster, PA

400 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time Points
1 Franklin & Marshall (A) Franklin & Marshall
  1. Chris Schiavone
  2. Brendan Cline
  3. Timothy Gould
  4. Adam Moskus
3:03.88
 
713
2 Mary Washington (A) Mary Washington
  1. Jeffrey Leckrone
  2. Gareth Mancini
  3. Kolin Hoffman
  4. Brian Harnish
3:08.03
 
667
3 Widener (A) Widener
  1. Aaron Green
  2. Martin Bohdan
  3. Paolo Cortez
  4. Samuel Smith
3:08.75
 
659
4 Washington & Lee (A) Washington & Lee
  1. Patrick Sullivan
  2. Robert Holmes
  3. Fitz Rawls
  4. Ben Brown
3:09.82
 
648
5 Mary Washington (B) Mary Washington
  1. Mark Dye
  2. Austin Farrar
  3. Joshua Duke
  4. Jeremy Robertson
3:10.96
 
637
6 Saint Vincent (A) Saint Vincent
  1. Zach Baum
  2. ETHAN YANT
  3. JOHN MARTIN
  4. Jacob Davis
3:11.86
 
628
7 Franklin & Marshall (B) Franklin & Marshall
  1. Tom Graminski
  2. Alec Wahl
  3. Daniel Sanders
  4. Colby Kocon
3:12.24
 
624
8 Mount Saint Mary's (MD) (A) Mount Saint Mary's (MD)
  1. Peter Jones
  2. Ryan Griffiths
  3. Brock Cudahy
  4. Ryan Carroll
3:12.38
 
623
9 York (PA) (A) York (PA)
  1. Miles Brown
  2. Keven Stahl
  3. Kaelan Dowdall
  4. Andrew Loehr
3:13.60
 
611
10 Montclair State (A) Montclair State
  1. Charles Cobbertt
  2. Hunter Romanowski
  3. Kevin Gibson
  4. Kevin Henningsen
3:14.74
 
600
11 Ramapo (A) Ramapo
  1. Alexander Barszcz
  2. Benjamin Kern
  3. Patrick Herrera
  4. Joshua Templeton
3:14.89
 
599
12 Mount Saint Mary's (MD) (B) Mount Saint Mary's (MD)
  1. Thomas de Xavier
  2. Andrew Jones
  3. John MATA
  4. Austin Dodd
3:14.92
 
598
13 Frostburg State (A) Frostburg State
  1. Luke Holloway
  2. Luke Russell
  3. Cameron Edwards
  4. Anthony Giuseppetti
3:15.61
 
592
14 Washington & Lee (B) Washington & Lee
  1. Conner Van Vooren
  2. Jay Walton
  3. Patrick Lawrence
  4. Sam Childress
3:17.47
 
576
15 York (PA) (B) York (PA)
  1. Adam Deckard
  2. Andrew Newman
  3. Michael Federline
  4. Tyler Maggio
3:18.24
 
569
16 Oneonta State (A) Oneonta State
  1. William Coddington
  2. Daniel Kohler
  3. Scott Richardson
  4. Christopher Costanzo
3:20.27
 
552
17 Widener (B) Widener
  1. Daniel Parker
  2. TIMOTHY DANDO
  3. John Luksic
  4. Christopher Fleming
3:20.43
 
550
18 Saint Vincent (B) Saint Vincent
  1. Michael Marinchak
  2. ANDREW RECTENWALD
  3. Michael Schollaert
  4. Kevin Martin
3:21.82
 
539
19 Ramapo (B) Ramapo
  1. Julian Giglio
  2. Julian Charles
  3. Matthew Liedtka
  4. Aviad Mana
3:24.28
 
520
20 Frostburg State (B) Frostburg State
  1. Matthew Whelan
  2. Brady Peterson
  3. Adam Stein
  4. Hunter McFalls
3:27.25
 
498
21 Oneonta State (B) Oneonta State
  1. Daniel Alton
  2. Harrison Abrams
  3. Jack Ryan
  4. Ryan Meehan
3:28.06
 
492
22 Montclair State (B) Montclair State
  1. Mick Van Oosten
  2. Myles Upchurch
  3. Anthony Kalafatis
  4. Lazaro Valdes
3:28.59
 
488