Site logo

TISCA 6A North Zone

  • Completed
  • Nov. 16–18, 2017
  • SCY
  • Lewisville, TX

100 Breast Women

A Final SCY
Name Team Time NISCA Imp
1 Vanessa Pearl Mckinney Boyd logoMckinney Boyd 1:01.50
169 +1.7% SB
2 Emma Garfield Colony High School logoColony High School 1:04.06
150 +6.7% SB
3 Jenna Watson Flower Mound logoFlower Mound 1:04.66
146 +1.7% SB
4 Elise Johnson Round Rock logoRound Rock 1:08.00
124 +2.0% SB
5 Sojung Moon Plano West logoPlano West 1:08.97
118
6 Sara Rattray Round Rock logoRound Rock 1:09.21
116 PB
7 Sarah Rogillio LC Anderson logoLC Anderson 1:09.34
116 +0.3% SB
8 Alyssa Tuapen LD Bell logoLD Bell 1:10.03
111 +4.7% PB
B Final SCY
Name Team Time NISCA Imp
9 Isabella Thomas Plano John Paul II logoPlano John Paul II 1:10.22
110 +2.2% SB
10 Aurelie Migault Coppell logoCoppell 1:10.56
108 +0.7% PB
11 Brynn Amacher Round Rock logoRound Rock 1:10.77
107 +4.1% SB
12 Cory McGrath Marcus logoMarcus 1:11.26
104 +5.5% PB
13 Allie Freeman Mcneil logoMcneil 1:12.29
98 +1.3% SB
14 Katrina Larson Lewisville logoLewisville 1:13.40
92 PB
15 Claire Rogillio LC Anderson logoLC Anderson 1:14.07
89 -0.9%
16 Sarah Wilson Round Rock logoRound Rock 1:14.56
86
C Final SCY
Name Team Time NISCA Imp
17 Sugandha Kumar Plano West logoPlano West 1:10.97
106 +4.2% PB
18 Maya Anderson Midland logoMidland 1:11.44
103
19 Sierra Schoep Flower Mound logoFlower Mound 1:12.33
98 +6.2% PB
20 Camryn Sadlier Hendrickson logoHendrickson 1:12.34
98 +3.3% PB
21 Shatoria McMillian Mcneil logoMcneil 1:13.77
90 +0.3% SB
21 Abigail Dalton Ursuline Academy logoUrsuline Academy 1:13.77
90 PB
23 Alexis Wong Guyer logoGuyer 1:14.91
84 PB
24 Bianca Weimer Plano Senior logoPlano Senior 1:15.26
83
Preliminaries SCY
Name Team Time NISCA Imp
1 Vanessa Pearl Mckinney Boyd logoMckinney Boyd 1:04.15
149 -2.6%
2 Jenna Watson Flower Mound logoFlower Mound 1:05.20
142 +0.9% SB
3 Emma Garfield Colony High School logoColony High School 1:06.86
131 +2.6% SB
4 Elise Johnson Round Rock logoRound Rock 1:08.88
118 +0.7% SB
5 Sarah Rogillio LC Anderson logoLC Anderson 1:09.46
115 +0.1% SB
6 Sojung Moon Plano West logoPlano West 1:09.47
115
7 Sara Rattray Round Rock logoRound Rock 1:09.59
114 PB
8 Alyssa Tuapen LD Bell logoLD Bell 1:09.79
113 +5.0% PB
9 Sarah Wilson Round Rock logoRound Rock 1:10.85
107 PB
10 Cory McGrath Marcus logoMarcus 1:11.53
103 +5.1% PB
11 Isabella Thomas Plano John Paul II logoPlano John Paul II 1:11.57
102 +0.3% SB
12 Brynn Amacher Round Rock logoRound Rock 1:11.79
101 +2.7% SB
13 Claire Rogillio LC Anderson logoLC Anderson 1:11.82
101 +2.1% SB
14 Katrina Larson Lewisville logoLewisville 1:12.10
100 PB
14 Aurelie Migault Coppell logoCoppell 1:12.10
100 -1.5%
16 Allie Freeman Mcneil logoMcneil 1:12.21
99 +1.4% SB
17 Camryn Sadlier Hendrickson logoHendrickson 1:12.55
97 +3.0% PB
18 Sugandha Kumar Plano West logoPlano West 1:12.66
96 +1.9% PB
19 Sierra Schoep Flower Mound logoFlower Mound 1:12.74
96 +5.7% PB
20 Maya Anderson Midland logoMidland 1:12.97
95
21 Abigail Dalton Ursuline Academy logoUrsuline Academy 1:13.48
92 PB
22 Shatoria McMillian Mcneil logoMcneil 1:14.89
85 -1.3%
23 Alexis Wong Guyer logoGuyer 1:15.10
83 PB
24 Bianca Weimer Plano Senior logoPlano Senior 1:15.11
83
25 Kaylie Pasquino Mcneil logoMcneil 1:15.21
83
26 Karley Luo Plano East Senior logoPlano East Senior 1:15.45
82
27 Makayla Field Flower Mound logoFlower Mound 1:15.87
79 +7.3% PB
28 Jennifer Sandoval Mckinney logoMckinney 1:15.89
79 -1.1%
29 Kathryn Gambrel Brazosport (Clute) logoBrazosport (Clute) 1:16.31
77 +2.8% PB
30 Spencer Rhodenbaugh Berkner logoBerkner 1:16.38
77
31 Carey Camp Marcus logoMarcus 1:16.63
76 +1.7% PB
32 Nicole Sprencel Round Rock logoRound Rock 1:16.80
75
33 Nicole Johnson Coppell logoCoppell 1:16.97
74 +2.9% PB
34 Carly Presz Plano East Senior logoPlano East Senior 1:17.00
74
35 Lindsey Starks Ralph Poteet logoRalph Poteet 1:17.15
73
36 Cali Brewer Ursuline Academy logoUrsuline Academy 1:17.17
73 +4.3% PB
37 Taylor Todd Mckinney logoMckinney 1:17.30
72
38 Taylor Copeland HIghland Park logoHIghland Park 1:17.33
72
39 Nickole Huerta Hebron logoHebron 1:17.67
71 +1.4% SB
40 Vivie Tran Brazosport (Clute) logoBrazosport (Clute) 1:17.91
69 +2.8% SB
41 Peyten Augustine Flower Mound logoFlower Mound 1:18.08
69 -0.8%
42 Ella Carter Flower Mound logoFlower Mound 1:18.22
68 +3.8% PB
43 Tessa Wagoner Nolan Catholic logoNolan Catholic 1:18.25
68
44 Annette Nguyen Marcus logoMarcus 1:18.26
68 +0.4% PB
45 Zoe Adama Saginaw logoSaginaw 1:18.46
67 +1.8% PB
46 Emmerson McGowan Flower Mound logoFlower Mound 1:18.50
67
47 Katelyn Hrnicek Ursuline Academy logoUrsuline Academy 1:18.69
66
48 Brelyn Cary Leander logoLeander 1:20.38
58 -0.6%
49 Emma Wiborg Flower Mound logoFlower Mound 1:20.45
58
50 Abigail Keuten Pebble Hills logoPebble Hills 1:22.18
50
Zoe Evangelist Shelton logoShelton NS
Catherine Layne Round Rock logoRound Rock NS
Isabella Slaughter Mcneil logoMcneil NS
Kristina Vujosevic Round Rock logoRound Rock NS
Ava De Leon Reedy logoReedy NS