Site logo

TISCA 6A North Zone

  • Completed
  • Nov. 16–18, 2017
  • SCY
  • Lewisville, TX

500 Free Men

A Final SCY
Name Team Time NISCA Imp
1 Braden Vines Midland logoMidland 4:37.06
135
2 Vincent Ribeiro Round Rock logoRound Rock 4:38.49
133 +0.7% PB
3 Trey Dickey Plano East Senior logoPlano East Senior 4:38.63
133 +2.4% PB
4 Trevor Liu Reedy logoReedy 4:39.77
131 +2.0% SB
5 Greg Raper LC Anderson logoLC Anderson 4:41.58
128 PB
6 BK King Marcus logoMarcus 4:47.58
119 -1.0%
7 Nathan Keller Midland logoMidland 4:47.65
119
8 Will McKinney Jesuit College Prep logoJesuit College Prep 4:48.45
118 PB
B Final SCY
Name Team Time NISCA Imp
9 David Hallaron Grapevine logoGrapevine 4:35.32
138 PB
10 Aidan Clark Flower Mound logoFlower Mound 4:47.77
119 +2.6% PB
11 Cooper Fitzgibbon Plano West logoPlano West 4:48.12
118 -1.0%
12 Jibran Himsieh Lamar (Arlington) logoLamar (Arlington) 4:48.93
117 PB
13 Scott Roberson Round Rock logoRound Rock 4:50.57
114 +3.5% PB
14 Justin Schaefer Pflugerville logoPflugerville 4:54.49
109 -0.9%
15 Blake Ellinor Round Rock logoRound Rock 4:54.50
109 +0.2% PB
16 Cole Tramel Coppell logoCoppell 4:55.81
107 +4.1% PB
C Final SCY
Name Team Time NISCA Imp
17 Ryan Powell Trinity logoTrinity 4:54.43
109 +2.7% PB
18 Raul Santos Flower Mound logoFlower Mound 4:54.70
108 +1.0% PB
19 Grant Rainwater Hebron logoHebron 4:58.71
103 PB
20 Collin Ruff Lee (Midland) logoLee (Midland) 5:06.55
92
21 Aleksei Petrov Reedy logoReedy 5:06.93
91 +2.6% PB
22 Lucas Lang Lake Highlands logoLake Highlands 5:07.41
91 +3.2% PB
23 Benjamin No Flower Mound logoFlower Mound 5:10.23
87
24 Conor Milligan Hebron logoHebron 5:10.36
87 +1.3% SB
Preliminaries SCY
Name Team Time NISCA Imp
1 Trey Dickey Plano East Senior logoPlano East Senior 4:42.51
127 +1.0% PB
2 Vincent Ribeiro Round Rock logoRound Rock 4:42.66
126 -0.8%
3 Braden Vines Midland logoMidland 4:43.07
126
4 Trevor Liu Reedy logoReedy 4:44.41
124 +0.4% SB
5 Greg Raper LC Anderson logoLC Anderson 4:45.97
121
6 BK King Marcus logoMarcus 4:46.12
121 -0.4%
7 Will McKinney Jesuit College Prep logoJesuit College Prep 4:46.80
120 PB
8 Nathan Keller Midland logoMidland 4:46.91
120
9 David Hallaron Grapevine logoGrapevine 4:47.33
119
10 Aidan Clark Flower Mound logoFlower Mound 4:50.15
115 +1.8% SB
11 Jibran Himsieh Lamar (Arlington) logoLamar (Arlington) 4:50.81
114 PB
12 Scott Roberson Round Rock logoRound Rock 4:52.86
111 +2.8% SB
13 Justin Schaefer Pflugerville logoPflugerville 4:55.41
107 -1.2%
14 Blake Ellinor Round Rock logoRound Rock 4:55.47
107 -0.2%
15 Cooper Fitzgibbon Plano West logoPlano West 4:58.58
103 -4.6%
16 Cole Tramel Coppell logoCoppell 4:58.77
103 +3.1% PB
17 Grant Rainwater Hebron logoHebron 4:59.99
101
18 Raul Santos Flower Mound logoFlower Mound 5:00.48
100 -1.0%
19 Ryan Powell Trinity logoTrinity 5:02.63
97 -0.0%
20 Conor Milligan Hebron logoHebron 5:06.00
93 +2.7% SB
21 Collin Ruff Lee (Midland) logoLee (Midland) 5:06.09
93
22 Aleksei Petrov Reedy logoReedy 5:06.98
91 +2.6% PB
23 Lucas Lang Lake Highlands logoLake Highlands 5:09.01
89 +2.7% PB
24 Benjamin No Flower Mound logoFlower Mound 5:09.94
88
25 Martin Knorr Midland logoMidland 5:10.67
87
26 Ben Borchgardt Coppell logoCoppell 5:13.19
83 +2.8% PB
27 Benjamin Summers Paschal logoPaschal 5:14.46
82 +0.9% PB
28 Henry Hopkins LC Anderson logoLC Anderson 5:14.95
81 -1.3%
29 Sam Gambow Cistercian Prep logoCistercian Prep 5:15.42
81
30 Keegan Gavin Mcneil logoMcneil 5:20.30
74 -1.1%
31 Collin Busby Lewisville logoLewisville 5:22.22
72
32 Liam Conner HIghland Park logoHIghland Park 5:23.83
70 -0.4%
33 Enrique Rodriguez Plano West logoPlano West 5:23.85
70 -0.5%
34 Vivek Tanna Grapevine logoGrapevine 5:38.00
54 -2.3%
35 Ethan Sykes Northwest (Fort Worth) logoNorthwest (Fort Worth) 5:43.77
48
Julian Baeza Cistercian Prep logoCistercian Prep NS