Site logo

Speedo Champions Series - Minneapolis

100 Breast Men

A Final LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Conner McHugh unattached OT 1:01.82
973 +3.6% SB
2 Maxwell McHugh Minnesota logoMinnesota 1:01.97
967 -0.4%
3 Mitch Hovis Wyoming Aquatics logoWyoming Aquatics OT 1:02.84
936 PB
4 Hayden Zheng Aquajets Swim Team logoAquajets Swim Team 1:03.37
980 +1.0% PB
5 Garrett Clasen West Chicago Sharks logoWest Chicago Sharks 1:03.74
904 -0.8%
6 Weston Credit Club Hawkeye logoClub Hawkeye 1:04.42
880 +2.8% PB
7 Caleb Aman Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 1:04.49
878 PB
8 Aedan Lewis Minnesota logoMinnesota 1:05.31
849 +5.8% SB
B Final LCM
Name Team Time Pts Imp
9 Will Myhre St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 1:04.85
865 +1.4% SB
10 Grant Sloan Wyoming Aquatics logoWyoming Aquatics 1:04.92
863 PB
11 Evan Yoder Minnesota logoMinnesota 1:05.03
859 +4.0% PB
12 Kelby Modene Aquajets Swim Team logoAquajets Swim Team 1:05.22
852 +1.0% PB
13 Benjamin Attenberger Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 1:05.24
852 +1.4% PB
14 Alex Deng Aquajets Swim Team logoAquajets Swim Team 1:05.76
897 +0.2% PB
15 Daniel Sivak Uic Aquatics logoUic Aquatics 1:06.16
820
16 Kevin Van Cleave Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 1:06.90
795
C Final LCM
Name Team Time Pts Imp
17 Tanner Sonnek Mantas Swim Club logoMantas Swim Club 1:05.50
843
18 Q Steffen Riptide logoRiptide 1:06.33
814 PB
19 Caleb Babb unattached 1:06.55
807
20 Dolan Craine Aquajets Swim Team logoAquajets Swim Team 1:07.09
788 +0.5% SB
20 Truman teDuits Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 1:07.09
807 +3.1% PB
22 Jamie Bouda Wyoming Aquatics logoWyoming Aquatics 1:07.13
787
23 Trystan Lundgren Hinsdale Swim Club logoHinsdale Swim Club 1:07.33
780 -0.9%
24 Alexander Cho WEST Swim Club logoWEST Swim Club 1:07.56
791 +2.1% PB
D Final LCM
Name Team Time Pts Imp
25 Mason Rhode WEST Swim Club logoWEST Swim Club 1:06.90
814 +11.5% PB
26 Brian Knothe Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 1:07.20
849 +2.1% PB
27 Zach Affeldt South Metro Storm logoSouth Metro Storm 1:07.53
837 +3.4% PB
28 Charlie Webb Edina Swim Club logoEdina Swim Club 1:07.82
764 -0.6%
29 Sean Yetter St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 1:08.38
764 +4.0% SB
30 Austin Cabel St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 1:08.40
744 +1.7% PB
31 Brady Miller Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 1:08.85
839 +1.1% PB
32 Jeddrick Gamilla Maverick Swim Club logoMaverick Swim Club 1:09.97
757 -0.3%
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Maxwell McHugh Minnesota logoMinnesota OT 1:00.99
1003 +1.2% PB
2 Conner McHugh unattached 1:02.42
951 +2.7% SB
3 Mitch Hovis Wyoming Aquatics logoWyoming Aquatics 1:04.16
889
4 Garrett Clasen West Chicago Sharks logoWest Chicago Sharks 1:04.33
883 -1.8%
5 Hayden Zheng Aquajets Swim Team logoAquajets Swim Team 1:04.36
946 -0.5%
6 Caleb Aman Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 1:04.43
880 PB
7 Weston Credit Club Hawkeye logoClub Hawkeye 1:04.72
870 +2.3% SB
8 Aedan Lewis Minnesota logoMinnesota 1:04.93
862 +6.4% PB
9 Grant Sloan Wyoming Aquatics logoWyoming Aquatics 1:05.22
852 PB
10 Kelby Modene Aquajets Swim Team logoAquajets Swim Team 1:05.72
835 +0.3% PB
10 Daniel Sivak Uic Aquatics logoUic Aquatics 1:05.72
835
12 Evan Yoder Minnesota logoMinnesota 1:05.84
831 +2.8% PB
12 Kevin Van Cleave Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 1:05.84
831 PB
14 Dylan Sether unattached 1:05.86
830 PB
15 Benjamin Attenberger Wisconsin Aquatics logoWisconsin Aquatics 1:06.03
824 +0.2% SB
16 Alex Deng Aquajets Swim Team logoAquajets Swim Team 1:06.11
886 -0.3%
17 Will Myhre St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 1:06.15
820 -0.5%
18 Q Steffen Riptide logoRiptide 1:06.25
817 PB
19 Tanner Sonnek Mantas Swim Club logoMantas Swim Club 1:06.26
817
20 Caleb Babb unattached 1:06.50
808
21 John Shelstad Aquajets Swim Team logoAquajets Swim Team 1:06.53
807 PB
22 Dolan Craine Aquajets Swim Team logoAquajets Swim Team 1:06.80
798 +0.9% PB
23 Truman teDuits Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 1:07.24
802 +2.9% PB
24 Jamie Bouda Wyoming Aquatics logoWyoming Aquatics 1:07.37
779
25 Alexander Cho WEST Swim Club logoWEST Swim Club 1:07.40
797 +2.4% PB
26 Trystan Lundgren Hinsdale Swim Club logoHinsdale Swim Club 1:07.55
773 -1.3%
27 Zach Affeldt South Metro Storm logoSouth Metro Storm 1:07.57
836 +3.4% PB
28 Joshua Johnston MN FLYERS logoMN FLYERS 1:07.65
833 +2.1% PB
29 Mason Rhode WEST Swim Club logoWEST Swim Club 1:07.87
781 +10.2% PB
30 Horace Shew Midway Aquatics Club logoMidway Aquatics Club 1:08.08
755 -0.3%
31 Nic Chromey Minnesota logoMinnesota 1:08.09
755 +5.0% SB
32 Brian Knothe Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 1:08.21
815 +0.6% PB
33 Jack Poppitz Riptide logoRiptide 1:08.36
746
34 Brady Miller Elmbrook Swim Club logoElmbrook Swim Club 1:08.52
850 +1.6% PB
35 Charlie Webb Edina Swim Club logoEdina Swim Club 1:08.64
736 -1.8%
36 Sean Yetter St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 1:08.66
755 +3.6% SB
37 Austin Cabel St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 1:08.75
733 +1.2% PB
38 Jeddrick Gamilla Maverick Swim Club logoMaverick Swim Club 1:08.77
796 +1.4% PB
39 Elmer Weng Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 1:08.82
795 +4.8% PB
40 James Pan Aquajets Swim Team logoAquajets Swim Team 1:08.86
839 -1.5%
41 Andrew Karpenko Aquajets Swim Team logoAquajets Swim Team 1:08.97
744 -0.2%
41 Pierson Ohr New Trier Aquatics logoNew Trier Aquatics 1:08.97
725 +1.9% SB
43 Ozan Kalafat Green Bay YMCA - GBY Aquatics logoGreen Bay YMCA - GBY Aquatics 1:09.18
828 +1.7% PB
44 Jacob Simonek WEST Swim Club logoWEST Swim Club 1:09.23
717 +4.0% PB
45 Ethan Hanson Hudson Area Swim logoHudson Area Swim 1:09.40
775 +1.3% PB
46 Michael Phillips Aquajets Swim Team logoAquajets Swim Team 1:09.45
819 -4.5%
47 Alex Dvorak Maverick Swim Club logoMaverick Swim Club 1:09.54
771 +1.4% PB
48 Dylan Purrington Hastings Area Swim Team logoHastings Area Swim Team 1:09.57
815 +7.1% PB
49 Calvin Groenewold Ultimate Swimming, Inc. logoUltimate Swimming, Inc. 1:09.58
724 +2.5% SB
50 Christian Frank Schroeder YMCA Swim Team logoSchroeder YMCA Swim Team 1:09.67
721 +0.2% SB
51 Dan Bajda Elmhurst Swim Team logoElmhurst Swim Team 1:09.73
719 +3.1% SB
52 Charlie Feller Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 1:09.74
719 -0.1%
53 Logan Nielson Swift Aquatics logoSwift Aquatics 1:09.76
718 +1.2% PB
54 Ian Olson Chippewa Valley YMCA logoChippewa Valley YMCA 1:09.86
715 +0.5% PB
55 Sean Finley Lincoln Way Swim Association logoLincoln Way Swim Association 1:09.93
758 +1.8% PB
56 Robert Fix Hinsdale Swim Club logoHinsdale Swim Club 1:09.94
713 +3.7% PB
57 Henry Siegelman WEST Swim Club logoWEST Swim Club 1:09.96
712 +6.2% PB
58 Kai Taft Aquajets Swim Team logoAquajets Swim Team 1:10.03
800 +0.8% PB
59 Michael Benington Ultimate Swimming, Inc. logoUltimate Swimming, Inc. 1:10.08
708 +4.0% PB
60 Jacob Biscan Edina Swim Club logoEdina Swim Club 1:10.24
703 +1.1% SB
61 Mikey Thurk Aquajets Swim Team logoAquajets Swim Team 1:10.29
792 +1.4% PB
62 Garrett Kirkland Delta Aquatics logoDelta Aquatics 1:10.39
679 +1.3% PB
63 Rohan Nagori Fox Valley Swim Team logoFox Valley Swim Team 1:10.43
697 +4.6% SB
64 Daniel Langlois Barrington Swim Club logoBarrington Swim Club 1:10.44
742 -0.6%
65 Camden Swigart Bloomington Normal Swim Club logoBloomington Normal Swim Club 1:10.46
787 -0.3%
66 Jonathan Bennett Hudson Area Swim logoHudson Area Swim 1:10.60
782 +0.1% PB
67 Jack Kobus Hinsdale Swim Club logoHinsdale Swim Club 1:10.69
734 -0.0%
68 Matt Nagler St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 1:10.81
684 PB
68 Brock Aune unattached 1:10.81
684 -0.6%
70 Nicolas Welle Alexandria Swim logoAlexandria Swim 1:10.82
775 -0.9%
71 Jacob Mohrfeld Eastern Iowa logoEastern Iowa 1:10.86
683 +3.9% PB
72 Noah Jamison West Fargo Swim Club logoWest Fargo Swim Club 1:10.91
681 +1.1% PB
73 Garrett Prybell St Charles Swim Team logoSt Charles Swim Team 1:10.96
660 -0.5%
74 Colby Lomaglio Homewood Flossmoor Swim Club logoHomewood Flossmoor Swim Club 1:11.05
722 +9.0% SB
75 Mitchell Johnson WEST Swim Club logoWEST Swim Club 1:11.17
718 +1.0% PB
76 Alex Daw Ultimate Swimming, Inc. logoUltimate Swimming, Inc. 1:11.52
707 -0.2%
77 Adam Braunschweig Schroeder YMCA Swim Team logoSchroeder YMCA Swim Team 1:11.53
707 +0.2% PB
78 Carter Kirtz Eastern Iowa logoEastern Iowa 1:11.62
798 +6.0% PB
79 Jonathan Pella Schroeder YMCA Swim Team logoSchroeder YMCA Swim Team 1:11.70
701 -1.0%
80 Andrew Calcutt Riptide logoRiptide 1:12.22
620 PB
81 John Martin YMCA Flying Fish logoYMCA Flying Fish 1:12.24
639 +3.9% PB
82 Charles Egeland Aquajets Swim Team logoAquajets Swim Team 1:12.25
778 -2.9%
83 Aidan Lohr Badger Aquatic Club (WI) logoBadger Aquatic Club (WI) 1:12.36
680 PB
84 Jakob Fossen Riptide logoRiptide 1:12.37
635
85 Andrew Trepanier South Metro Storm logoSouth Metro Storm 1:12.43
614
86 Jackson Oostman Delta Aquatics logoDelta Aquatics 1:12.46
723 -0.8%
87 Michael Puczko Swift Aquatics logoSwift Aquatics 1:12.55
629 +0.1% PB
87 Rafael Dacosta Eau Claire YMCA Marlins logoEau Claire YMCA Marlins 1:12.55
629 PB
89 Eliason Rocke Fox Valley Wave Swim Team logoFox Valley Wave Swim Team 1:12.63
607
90 Joe Saldin Hudson Area Swim logoHudson Area Swim 1:13.00
596 -0.0%
91 John Culver Dowling Riptide logoDowling Riptide 1:13.21
654 +2.1% SB
92 Brodie Watson St. Croix Swim Club logoSt. Croix Swim Club 1:13.26
652 +4.5% PB
93 Tyler Buss South Metro Storm logoSouth Metro Storm 1:13.67
639 +1.2% PB
94 Brady Basile Lake Country Swim Team logoLake Country Swim Team 1:13.94
631 +4.8% SB
95 David Basin Coho Swim Club logoCoho Swim Club 1:14.84
539 +9.1% SB
96 Kareem Bitar Hinsdale Swim Club logoHinsdale Swim Club 1:15.01
534 PB
97 Lukas Slifierz Reach Aquatics Swim Club logoReach Aquatics Swim Club 1:15.88
572 +4.5% PB
98 Andrew Herman Schroeder YMCA Swim Team logoSchroeder YMCA Swim Team 1:16.04
613 PB
Collin Miller unattached DQ