Site logo

MI SST TYR Fall Invite

  • Completed
  • Nov. 03–04, 2018
  • SCY
  • Holland Community Aq, MI

100 Breast Men 15 and Over

Finals SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Devon Nowicki Michigan Lakeshore Aquatics logoMichigan Lakeshore Aquatics 56.93
818
2 Khadin Soto Michigan Lakeshore Aquatics logoMichigan Lakeshore Aquatics 56.96
841
3 Jacob Grover Byron Center logoByron Center 58.76
746
4 Devon Bryant OLY Swimming logoOLY Swimming 1:02.85
617
5 Juan DiCosmo Utica Shelby Swim Club logoUtica Shelby Swim Club 1:04.78
613 PB
9 Max Schaffer OLY Swimming logoOLY Swimming 1:05.73
550 +1.6% SB
10 Parker Roach unattached 1:05.93
573 +4.2% PB
11 Boris Pandulev Coho Swim Club logoCoho Swim Club 1:06.21
563
6 Evan Bartow OLY Swimming logoOLY Swimming 1:06.91
475
6 Auben Nugent OLY Swimming logoOLY Swimming 1:06.91
539 +0.7% SB
12 Josh Pawlowicz Lakeview Aquatic Club logoLakeview Aquatic Club 1:07.73
483 PB
13 Patrick Carow Coho Swim Club logoCoho Swim Club 1:10.07
436
14 Adam Sands East Grand Rapids Aquatics logoEast Grand Rapids Aquatics 1:10.31
342 +0.8% SB
15 Garren Cooper OLY Swimming logoOLY Swimming 1:12.45
334 +1.9% SB
16 Aidan Bohl Lakeview Aquatic Club logoLakeview Aquatic Club 1:16.47
247 +0.4% PB
Phillip Shenefield Lakeview Aquatic Club logoLakeview Aquatic Club DQ
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Devon Nowicki Michigan Lakeshore Aquatics logoMichigan Lakeshore Aquatics 59.25
727
2 Jacob Grover Byron Center logoByron Center 59.43
720
3 Khadin Soto Michigan Lakeshore Aquatics logoMichigan Lakeshore Aquatics 1:01.81
655
4 Devon Bryant OLY Swimming logoOLY Swimming 1:03.32
600
5 Eli Fetterhoff Rapid Area-MI logoRapid Area-MI 1:05.64
583
6 Auben Nugent OLY Swimming logoOLY Swimming 1:05.91
574 +2.2% SB
7 Evan Bartow OLY Swimming logoOLY Swimming 1:06.02
505
8 Juan DiCosmo Utica Shelby Swim Club logoUtica Shelby Swim Club 1:06.56
551
9 Phillip Shenefield Lakeview Aquatic Club logoLakeview Aquatic Club 1:06.78
544 +3.4% PB
10 Parker Roach unattached 1:07.10
533 +2.5% PB
11 Patrick Carow Coho Swim Club logoCoho Swim Club 1:08.16
498
12 Michael Grover Byron Center logoByron Center 1:08.25
495 +1.1% SB
13 Boris Pandulev Coho Swim Club logoCoho Swim Club 1:08.43
489
14 Max Schaffer OLY Swimming logoOLY Swimming 1:08.85
446 -3.1%
15 Josh Pawlowicz Lakeview Aquatic Club logoLakeview Aquatic Club 1:09.34
430 PB
16 Adam Sands East Grand Rapids Aquatics logoEast Grand Rapids Aquatics 1:11.47
306 -0.9%
17 Jay Cen Coho Swim Club logoCoho Swim Club 1:11.92
316
18 Garren Cooper OLY Swimming logoOLY Swimming 1:12.07
345 +2.4% SB
19 Aidan Bohl Lakeview Aquatic Club logoLakeview Aquatic Club 1:16.16
255 +0.8% PB
20 Avi Winick Coho Swim Club logoCoho Swim Club 1:17.55
218
21 Drake Hath Rockford Community Swim Team logoRockford Community Swim Team 1:18.54
168
22 Ashwin Desai OLY Swimming logoOLY Swimming 1:24.02
72 -1.5%
23 Liam Smith Rockford Community Swim Team logoRockford Community Swim Team 1:26.58
29 -5.0%
Max India Coho Swim Club logoCoho Swim Club DQ
Brant Assink Michigan Lakeshore Aquatics logoMichigan Lakeshore Aquatics DQ

100 Breast Men 13 - 14

Finals SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Joren Lentz unattached 1:07.75
668 +6.2% PB
2 Graesen McAllister OLY Swimming logoOLY Swimming 1:08.01
571 -0.9%
3 Dylan Schram Utica Shelby Swim Club logoUtica Shelby Swim Club 1:08.30
561 PB
4 Nathaniel Pawlowicz Lakeview Aquatic Club logoLakeview Aquatic Club 1:08.57
552 PB
9 Keaton Fitzgerald OLY Swimming logoOLY Swimming 1:09.81
512 +0.8% PB
5 Amadou Sall OLY Swimming logoOLY Swimming 1:10.11
502 +2.6% PB
10 Joseph Kim Utica Shelby Swim Club logoUtica Shelby Swim Club 1:10.22
586 PB
11 Stephen Lee Utica Shelby Swim Club logoUtica Shelby Swim Club 1:11.65
453
6 Andrew Delzer OLY Swimming logoOLY Swimming 1:12.21
523 PB
12 Sean Park Utica Shelby Swim Club logoUtica Shelby Swim Club 1:12.28
521 PB
7 Jack Fries OLY Swimming logoOLY Swimming 1:12.33
519 +2.0% PB
13 Carson Ricker Utica Shelby Swim Club logoUtica Shelby Swim Club 1:12.51
513
8 Ethan Shi East Grand Rapids Aquatics logoEast Grand Rapids Aquatics 1:12.61
510 +3.5% SB
14 Maksim Sviridov Utica Shelby Swim Club logoUtica Shelby Swim Club 1:13.10
409 PB
15 Ryan Jin Utica Shelby Swim Club logoUtica Shelby Swim Club 1:14.60
364 PB
16 Isaac deVries West Michigan Swimmers logoWest Michigan Swimmers 1:19.15
320 -5.0%
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Nathaniel Pawlowicz Lakeview Aquatic Club logoLakeview Aquatic Club 1:08.87
542 PB
2 Graesen McAllister OLY Swimming logoOLY Swimming 1:09.73
514 -3.4%
3 Joren Lentz unattached 1:10.10
590 +3.0% PB
4 Amadou Sall OLY Swimming logoOLY Swimming 1:10.41
492 +2.1% PB
5 Dylan Schram Utica Shelby Swim Club logoUtica Shelby Swim Club 1:11.08
471 PB
6 Andrew Delzer OLY Swimming logoOLY Swimming 1:11.37
549 PB
7 Benjamin Seymour East Grand Rapids Aquatics logoEast Grand Rapids Aquatics 1:11.89
533 +2.5% PB
8 Jack Fries OLY Swimming logoOLY Swimming 1:12.01
529 +2.4% PB
9 Ethan Shi East Grand Rapids Aquatics logoEast Grand Rapids Aquatics 1:12.35
518 +3.8% SB
10 Joseph Kim Utica Shelby Swim Club logoUtica Shelby Swim Club 1:12.63
510 PB
11 Stephen Lee Utica Shelby Swim Club logoUtica Shelby Swim Club 1:13.18
406
12 Carson Ricker Utica Shelby Swim Club logoUtica Shelby Swim Club 1:13.33
488
13 Keaton Fitzgerald OLY Swimming logoOLY Swimming 1:13.38
400 -4.2%
14 Sean Park Utica Shelby Swim Club logoUtica Shelby Swim Club 1:13.94
469 PB
15 Maksim Sviridov Utica Shelby Swim Club logoUtica Shelby Swim Club 1:14.49
367 PB
16 Ryan Jin Utica Shelby Swim Club logoUtica Shelby Swim Club 1:15.03
351 PB
17 Logan McCahill East Grand Rapids Aquatics logoEast Grand Rapids Aquatics 1:16.08
406 PB
18 Isaac deVries West Michigan Swimmers logoWest Michigan Swimmers 1:16.55
392 -1.6%
19 Grant Sandstedt West Ottawa Swim Club logoWest Ottawa Swim Club 1:17.93
270
20 David McCauley Coho Swim Club logoCoho Swim Club 1:18.61
252
21 Samuel Lobbezoo Hudsonville Eagle Aquatics Tea logoHudsonville Eagle Aquatics Tea 1:18.91
245
22 David Rabinkov OLY Swimming logoOLY Swimming 1:20.81
276 PB
23 Vishal Amarnath Rapid Area-MI logoRapid Area-MI 1:23.75
129 PB
24 Devin Wardrop Rockford Community Swim Team logoRockford Community Swim Team 1:27.12
128 -1.1%
25 Jesse Yang East Grand Rapids Aquatics logoEast Grand Rapids Aquatics 1:28.32
43 PB
26 Andrew Shizas Utica Shelby Swim Club logoUtica Shelby Swim Club 1:28.68
97 PB
Austin Briggs Byron Center logoByron Center DQ
Andrew Sundquist Utica Shelby Swim Club logoUtica Shelby Swim Club DQ

100 Breast Men 11 - 12

Finals SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Eduardo Rengifo Utica Shelby Swim Club logoUtica Shelby Swim Club 1:07.25
814 PB
2 Sammy Hsiung Utica Shelby Swim Club logoUtica Shelby Swim Club 1:09.54
745 PB
3 Edgar Rutkauskas Coho Swim Club logoCoho Swim Club 1:16.13
556
4 Elijah Cambare Utica Shelby Swim Club logoUtica Shelby Swim Club 1:17.55
517 PB
5 Archer Jankoviak Irish Aquatics logoIrish Aquatics 1:21.34
419
6 Andrew Lepech Rockford Community Swim Team logoRockford Community Swim Team 1:21.61
412 PB
9 Ganen McAllister OLY Swimming logoOLY Swimming 1:22.04
401 +5.6% PB
7 Bryson Bentley OLY Swimming logoOLY Swimming 1:24.01
353 PB
10 Henry Delzer OLY Swimming logoOLY Swimming 1:25.29
479 PB
11 Jaxen Racht Irish Aquatics logoIrish Aquatics 1:31.67
332
12 William Flermoen East Grand Rapids Aquatics logoEast Grand Rapids Aquatics 1:33.16
300 PB
13 Charles Antone OLY Swimming logoOLY Swimming 1:40.53
157 +0.1% PB
Colton Standorf Byron Center logoByron Center DQ
Liam Seifert OLY Swimming logoOLY Swimming DQ
Evan Gao East Grand Rapids Aquatics logoEast Grand Rapids Aquatics NS
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Eduardo Rengifo Utica Shelby Swim Club logoUtica Shelby Swim Club 1:11.27
693 PB
2 Sammy Hsiung Utica Shelby Swim Club logoUtica Shelby Swim Club 1:12.02
672 PB
3 Edgar Rutkauskas Coho Swim Club logoCoho Swim Club 1:17.25
525
4 Elijah Cambare Utica Shelby Swim Club logoUtica Shelby Swim Club 1:18.60
489 PB
5 Andrew Lepech Rockford Community Swim Team logoRockford Community Swim Team 1:19.84
457 PB
6 Colton Standorf Byron Center logoByron Center 1:21.16
582 PB
7 Bryson Bentley OLY Swimming logoOLY Swimming 1:22.11
399 PB
8 Archer Jankoviak Irish Aquatics logoIrish Aquatics 1:22.85
381
9 Ganen McAllister OLY Swimming logoOLY Swimming 1:24.59
339 +2.7% PB
10 Henry Delzer OLY Swimming logoOLY Swimming 1:25.30
479 PB
11 Evan Gao East Grand Rapids Aquatics logoEast Grand Rapids Aquatics 1:29.54
379 PB
12 Jaxen Racht Irish Aquatics logoIrish Aquatics 1:29.85
372 PB
13 William Flermoen East Grand Rapids Aquatics logoEast Grand Rapids Aquatics 1:30.37
361 PB
14 Liam Seifert OLY Swimming logoOLY Swimming 1:32.68
165
15 Charles Antone OLY Swimming logoOLY Swimming 1:38.73
189 +1.9% PB
Ro Espinosa de los Mont Coho Swim Club logoCoho Swim Club DQ