Site logo

2019 Great Lakes Valley Conference Championships

  • Completed
  • Feb. 06–09, 2019
  • SCY
  • Crawfordsville, IN
  • Watch Live

200 Medley Relay Men

Timed Finals SCY
Name Time Pts.
1 Indianapolis (A) logoIndianapolis (A)
  1. Rodrigo Codo Berti
  2. Jan Zuchowicz
  3. Antonio Milin
  4. Victor Antonon Rodriguez
1:28.22
789
2 Missouri S&T (A) logoMissouri S&T (A)
  1. Ethan Shih
  2. Josh Umrysh
  3. Aaron Taske
  4. Chris Betts
1:28.23
789
3 Drury (A) logoDrury (A)
  1. Kham Glass
  2. Young Tae Seo
  3. Pavel Semochkin
  4. Caleb Carlson
1:28.25
788
4 McKendree (A) logoMcKendree (A)
  1. Daniel Buijs
  2. Matthew Meals
  3. Luca Simonetti
  4. Gregg Lichinsky
1:30.27
737
5 Lewis (A) logoLewis (A)
  1. Guillaume Bolivard
  2. Helio Meggiato Pereira
  3. Colin Williams
  4. Yurii Kharko
1:30.57
729
6 Missouri-St. Louis (A) logoMissouri-St. Louis (A)
  1. Radosaw Chupka
  2. Austin Stevenson
  3. Gabriel Jimenez
  4. Aiden Clark
1:30.66
727
11 Indianapolis (B) logoIndianapolis (B)
  1. Jake Braumbaugh
  2. Thomas Leseure
  3. Kael Yorke
  4. Brady Stabler
1:30.74
725
12 Missouri S&T (B) logoMissouri S&T (B)
  1. Dylan Friesz
  2. Marco Flores
  3. Colten Becker
  4. Alec Davis
1:30.83
723
13 Drury (B) logoDrury (B)
  1. Bryan Sullivan
  2. Tame Govaerts-Paul
  3. Vincent Price
  4. Murat Sagdullaev
1:31.02
718
7 Bellarmine (A) logoBellarmine (A)
  1. Matthew Pettit
  2. Ty Grubb
  3. Evan Shive
  4. Patrick Jackson
1:32.36
688
8 Truman State (A) logoTruman State (A)
  1. Grant Lair
  2. Mark Franz
  3. Jack McKenzie
  4. Samuel Heveroh
1:32.56
683
9 William Jewell (A) logoWilliam Jewell (A)
  1. Travis Colpitts
  2. Corbin Grimes
  3. Anthony Aranda
  4. Evan Guichard
1:32.65
681
14 McKendree (B) logoMcKendree (B)
  1. Brian Baggette
  2. Kenneth Hauter
  3. Noah Javens
  4. Cole Morgan
1:33.05
672
15 Lewis (B) logoLewis (B)
  1. Carter Thoss
  2. Jarred Stigant
  3. Brandon Bouy
  4. Brock Star
1:33.49
663
16 Truman State (B) logoTruman State (B)
  1. Brenden Harris
  2. Austin Bell
  3. Justin King
  4. Austin Baker
1:34.08
651
17 Bellarmine (B) logoBellarmine (B)
  1. William Walters
  2. Will Savery
  3. Brendon Smith
  4. Aubrey Adams
1:35.13
629
10 Maryville (A) logoMaryville (A)
  1. Jack Riffel
  2. Kegan Snoddy
  3. Amirbek Usmanov
  4. Karl Lindoff
1:35.17
628
18 William Jewell (B) logoWilliam Jewell (B)
  1. Christopher Davison
  2. Sean Boone
  3. Michael Westerberg
  4. John Parmer
1:36.53
602
19 Missouri-St. Louis (B) logoMissouri-St. Louis (B)
  1. Ian Heye
  2. Moises Martinez Camarena
  3. Malcolm Hunter
  4. Esteban Pombo
1:37.89
577
Maryville (B) logoMaryville (B)
  1. Reid Coyle
  2. Sam Dericco
  3. Joseph Park
  4. Aaron Richardson
DQ