Site logo

2019 Great Lakes Valley Conference Championships

  • Completed
  • Feb. 06–09, 2019
  • SCY
  • Crawfordsville, IN
  • Watch Live

200 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time Points
1 McKendree (A) McKendree
  1. Matija Pucarevic
  2. Luca Simonetti
  3. Gregg Lichinsky
  4. Alexander SKINNER
1:19.33
 
814
2 Missouri S&T (A) Missouri S&T
  1. Chris Betts
  2. Marco FLORES
  3. Kevin McPherson
  4. Morgan Meyer
1:19.81
 
799
3 Indianapolis (A) Indianapolis
  1. Victor Antonon Rodriguez
  2. Ante LUCEV
  3. Jan Zuchowicz
  4. Guilherme Zavaneli
1:20.76
 
771
4 Lewis (A) Lewis
  1. Yurii Kharko
  2. Guillaume Bolivard
  3. Jarred Stigant
  4. Helio Meggiato Pereira
1:21.08
 
762
5 Drury (A) Drury
  1. Kham Glass
  2. Caleb Carlson
  3. Murat Sagdullaev
  4. Aitor Martinez
1:21.11
 
761
6 Missouri-St. Louis (A) Missouri-St. Louis
  1. Gabriel Jimenez
  2. Aiden Clark
  3. Austin Stevenson
  4. Patryk Golinski
1:21.78
 
743
7 Truman State (A) Truman State
  1. Samuel Heveroh
  2. Austin Baker
  3. John Breen
  4. Lliot Gieseke
1:22.12
 
734
11 Indianapolis (B) Indianapolis
  1. Antonio Milin
  2. Jake Braumbaugh
  3. Brady Stabler
  4. Kael Yorke
1:22.44
 
725
12 McKendree (B) McKendree
  1. Kenneth Hauter
  2. Throstur Bjarnason
  3. Noah Javens
  4. Daniel Buijs
1:23.33
 
702
13 Missouri S&T (B) Missouri S&T
  1. Colten Becker
  2. Cole Akal
  3. Alec Davis
  4. Josh Umrysh
1:23.47
 
699
14 Drury (B) Drury
  1. Vincent Price
  2. Cole Vanden Hoek
  3. Tommy Nelson
  4. Bryan Sullivan
1:23.87
 
689
8 William Jewell (A) William Jewell
  1. Evan Guichard
  2. Anthony Aranda
  3. Austin Wolfe
  4. Corbin Grimes
1:24.24
 
680
15 Truman State (B) Truman State
  1. Jack McCormick
  2. Riley Olson
  3. Shane Williams
  4. Mark Franz
1:25.04
 
661
9 Bellarmine (A) Bellarmine
  1. Evan Shive
  2. Matthew Pettit
  3. Patrick Jackson
  4. Brendon Smith
1:26.04
 
638
16 Lewis (B) Lewis
  1. Colin Williams
  2. Brock Star
  3. Erik Fosen
  4. Thomas Kotel
1:26.77
 
622
17 William Jewell (B) William Jewell
  1. Ahmed El Gammal
  2. Mason Mccauley
  3. Christopher Davison
  4. Devon Major
1:28.16
 
593
10 Maryville Maryville
  1. Jack Riffel
  2. Sam Dericco
  3. Reid Coyle
  4. Aaron Richardson
1:28.85
 
579
18 Bellarmine (B) Bellarmine
  1. Aubrey Adams
  2. Conner Lynn
  3. William Owen
  4. William Walters
1:29.49
 
567
19 Missouri-St. Louis (B) Missouri-St. Louis
  1. Andrew Noltkamper
  2. Ian Heye
  3. Malcolm Hunter
  4. Jacob Hubbard
1:30.78
 
543