Site logo

2019 Great Lakes Valley Conference Championships

  • Completed
  • Feb. 06–09, 2019
  • SCY
  • Crawfordsville, IN
  • Watch Live

800 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time Points
1 McKendree (A) McKendree
  1. Matija Pucarevic
  2. Luca Simonetti
  3. Throstur Bjarnason
  4. Alexander SKINNER
6:32.04
 
809
2 Missouri S&T (A) Missouri S&T
  1. Kevin McPherson
  2. Jared Dachroeden
  3. Ethan Shih
  4. Morgan Meyer
6:33.00
 
803
3 Indianapolis (A) Indianapolis
  1. Vitor Botana
  2. Adam Rosipal
  3. Victor Antonon Rodriguez
  4. Guilherme Zavaneli
6:37.21
 
777
4 Drury (A) Drury
  1. Aitor Martinez
  2. Jan Rasmussen
  3. Young Tae Seo
  4. Ean Vandergraaf
6:41.58
 
752
5 Truman State (A) Truman State
  1. Lliot Gieseke
  2. Samuel Heveroh
  3. John Breen
  4. Riley Olson
6:41.81
 
751
11 Missouri S&T (B) Missouri S&T
  1. Alec Davis
  2. Alex Graham
  3. Aaron Taske
  4. Colten Becker
6:41.89
 
751
6 William Jewell (A) William Jewell
  1. Anthony Aranda
  2. Evan Guichard
  3. Austin Wolfe
  4. Dylan Walters
6:42.87
 
745
12 Indianapolis (B) Indianapolis
  1. Brady Stabler
  2. Anthony Williamson
  3. Sebastian Wenk
  4. Cody Liske
6:45.24
 
732
13 Drury (B) Drury
  1. Tame Govaerts-Paul
  2. Andrew Rodriguez
  3. Eric Phegley
  4. Parker Benn
6:47.53
 
720
7 Lewis (A) Lewis
  1. Brock Star
  2. Colin Williams
  3. Jackson Mugg
  4. Rhys Taylor
6:49.89
 
707
14 McKendree (B) McKendree
  1. Garrett Schrock
  2. Charlie Fraser-Allen
  3. John Bodden
  4. Craig Tompkins
6:50.80
 
703
8 Missouri-St. Louis (A) Missouri-St. Louis
  1. Radosaw Chupka
  2. Patryk Golinski
  3. Sergio Santisteban Romero
  4. Esteban Pombo
6:52.19
 
696
15 William Jewell (B) William Jewell
  1. Ahmed El Gammal
  2. Devon Major
  3. John Walpole
  4. John Parmer
6:56.41
 
675
16 Truman State (B) Truman State
  1. Brenden Harris
  2. Austin Baker
  3. Grant Lair
  4. Connor Neils
6:56.48
 
674
9 Maryville Maryville
  1. Joseph Park
  2. Karl Lindoff
  3. Kegan Snoddy
  4. Amirbek Usmanov
6:58.13
 
666
10 Bellarmine (A) Bellarmine
  1. Marc McCormick
  2. Brendon Smith
  3. Will Savery
  4. Matthew Sims
6:58.75
 
663
17 Lewis (B) Lewis
  1. Jeremy Burbrink
  2. Sumner Latta
  3. Michael Roach
  4. Jesse Drake
7:11.65
 
606
18 Missouri-St. Louis (B) Missouri-St. Louis
  1. Andrew Noltkamper
  2. Malcolm Hunter
  3. Ian Heye
  4. Moises Martinez Camarena
7:17.97
 
580
19 Bellarmine (B) Bellarmine
  1. William Owen
  2. Connor Clare
  3. Conner Lynn
  4. Taylor Owen
7:20.98
 
568