Site logo

F&M WInter Invitational

  • Completed
  • Nov. 17–19, 2017
  • SCY
  • Lancaster, PA

800 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time Points
1 Delaware (A) Delaware
  1. Patrick Savidge
  2. Justin Mitchell
  3. Kevin Basch
  4. Bryce Ciecko
6:54.02
 
693
2 Franklin & Marshall (A) Franklin & Marshall
  1. Chris Schiavone
  2. Timothy Gould
  3. Justin Mclellan
  4. Alec Wahl
7:03.94
 
646
3 Washington & Lee (A) Washington & Lee
  1. Ben Brown
  2. Conner Van Vooren
  3. Sam Childress
  4. Corey Connelly
7:04.37
 
644
4 Mount Saint Mary's (MD) (A) Mount Saint Mary's (MD)
  1. Brock Cudahy
  2. JOHN WILSON
  3. Ryan Carroll
  4. William Twizell
7:04.73
 
642
5 Delaware (B) Delaware
  1. Brandon Evers
  2. Chris Dryden
  3. Anthony Mariniello
  4. Aaron Buzdygon
7:05.33
 
639
6 Saint Vincent (A) Saint Vincent
  1. Kevin Martin
  2. JOHN MARTIN
  3. Jacob Davis
  4. Alexander Bolen
7:05.58
 
638
7 York (PA) (A) York (PA)
  1. Keven Stahl
  2. Morgan Schreiber
  3. Kaelan Dowdall
  4. Jesse Tate
7:05.93
 
637
8 Widener (A) Widener
  1. Aaron Green
  2. Samuel Smith
  3. TIMOTHY DANDO
  4. Martin Bohdan
7:11.85
 
611
9 Frostburg State (A) Frostburg State
  1. Christian March
  2. Jacob Auerbach
  3. Anthony Giuseppetti
  4. Luke Holloway
7:14.02
 
602
10 Washington & Lee (B) Washington & Lee
  1. MICHAEL STRUK
  2. Brian Legarth
  3. Robert Holmes
  4. Thomas Caldwell
7:15.62
 
595
11 Montclair State (A) Montclair State
  1. Kevin Gibson
  2. Brendan Turner
  3. Pat Jagielski
  4. Charles Cobbertt
7:20.70
 
575
12 York (PA) (B) York (PA)
  1. Andrew Newman
  2. Nick Foltz
  3. Mitchell Labenski
  4. Gabriel Penn
7:21.81
 
570
13 Ramapo (A) Ramapo
  1. Aspen-jade Tucker
  2. Jose Alferez
  3. Tomer Bachar
  4. Chaz Cella
7:23.96
 
562
14 Oneonta State (A) Oneonta State
  1. Daniel Kohler
  2. Jacob Hurteau
  3. Scott Richardson
  4. Christopher Costanzo
7:24.22
 
561
15 Franklin & Marshall (B) Franklin & Marshall
  1. James Connolly
  2. Eric Lang
  3. Christopher Eckhardt
  4. Cody Kalinowski
7:26.51
 
553
16 Ramapo (B) Ramapo
  1. Aviad Mana
  2. Benjamin Kern
  3. James Buckley
  4. Nicholas Markwell
7:33.78
 
526
17 Mount Saint Mary's (MD) (B) Mount Saint Mary's (MD)
  1. Nicholas Starvaggi
  2. Ethan Pham
  3. Matthew Hart
  4. IAN SCHIRRA
7:34.96
 
522
18 Saint Vincent (B) Saint Vincent
  1. Benon Brewer
  2. ANDREW RECTENWALD
  3. ADAM GORDISH
  4. Sean Doyle
7:38.07
 
512
19 Montclair State (B) Montclair State
  1. Michael Pacheco
  2. Daniel Borjas
  3. Akeil Rogers
  4. Myles Upchurch
7:39.26
 
508
20 Widener (B) Widener
  1. Kenneth Edwards
  2. Connor Feinour
  3. Christopher Fleming
  4. Jeremiah Navarro
7:45.03
 
489
21 Frostburg State (B) Frostburg State
  1. Scott Walton
  2. Brady Peterson
  3. Sawyer Conklin
  4. Hunter McFalls
7:53.57
 
463
Oneonta State (B) Oneonta State
  1. Anthony Porto
  2. Harrison Abrams
  3. Douglas Alliano
  4. Jared Ciccarelli
DQ