Site logo

F&M WInter Invitational

  • Completed
  • Nov. 17–19, 2017
  • SCY
  • Lancaster, PA

200 Medley Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time Points
1 Franklin & Marshall (A) Franklin & Marshall
  1. Alec Wahl
  2. Ryan Caffrey
  3. Eric Dietrich-Peterson
  4. Chris Schiavone
1:33.26
 
668
2 Delaware (A) Delaware
  1. Asher Kiely
  2. Brandon Evers
  3. Andrew Woerth
  4. Bradley Donohue
1:33.94
 
653
3 Washington & Lee (A) Washington & Lee
  1. Patrick Sullivan
  2. Ethan Fischer
  3. Noah Schammel
  4. Sam Logue
1:35.55
 
621
4 Mount Saint Mary's (MD) (A) Mount Saint Mary's (MD)
  1. John MATA
  2. Aidan McCormick
  3. Thomas de Xavier
  4. JOHN WILSON
1:35.90
 
614
5 Delaware (B) Delaware
  1. Corbin Borrero
  2. Patrick Savidge
  3. Chris Dryden
  4. Reginald Bradnock
1:36.02
 
612
6 York (PA) (A) York (PA)
  1. Morgan Schreiber
  2. Tyler Maggio
  3. Jesse Tate
  4. TREVOR BRINTON
1:36.43
 
604
7 Saint Vincent (A) Saint Vincent
  1. ADAM GORDISH
  2. KAMERON FAYCHAK
  3. Zach Baum
  4. Alexander Bolen
1:36.92
 
595
8 Ramapo (A) Ramapo
  1. Jose Alferez
  2. Sam Cossaboon
  3. Julian Giglio
  4. Andrew Ramos
1:37.51
 
584
9 Widener (A) Widener
  1. Aaron Green
  2. Paolo Cortez
  3. Martin Bohdan
  4. Samuel Smith
1:38.43
 
568
10 Franklin & Marshall (B) Franklin & Marshall
  1. Timothy Gould
  2. Eric Lang
  3. Cody Kalinowski
  4. Keith Kamons
1:38.72
 
563
11 Frostburg State (A) Frostburg State
  1. Anthony Giuseppetti
  2. Christian March
  3. Jacob Auerbach
  4. Luke Holloway
1:38.85
 
561
12 York (PA) (B) York (PA)
  1. Greg Williams
  2. Glaucio Silva
  3. Kaelan Dowdall
  4. Artem Peshenko
1:39.05
 
557
13 Montclair State (A) Montclair State
  1. James Singewald
  2. Kevin Clauss
  3. Steven Roth
  4. Charles Cobbertt
1:39.14
 
556
14 Ramapo (B) Ramapo
  1. Matt Stenger
  2. Noah Callahan
  3. Aviad Mana
  4. Jordan Leis
1:40.30
 
537
15 Washington & Lee (B) Washington & Lee
  1. Fitz Rawls
  2. Jonathan Tucker
  3. Jared Nickodem
  4. Robert Holmes
1:40.43
 
535
16 Saint Vincent (B) Saint Vincent
  1. ANDREW RECTENWALD
  2. Peter Becker
  3. Michael Marinchak
  4. Marshall Grubb
1:40.96
 
526
17 Mount Saint Mary's (MD) (B) Mount Saint Mary's (MD)
  1. Ethan Pham
  2. IAN SCHIRRA
  3. Eiann Bulatao
  4. Maximilian Blake
1:41.13
 
524
18 Oneonta State (A) Oneonta State
  1. Shane Mills
  2. Zeke Brynin
  3. Anthony Porto
  4. Will Coddington
1:42.24
 
507
19 Montclair State (B) Montclair State
  1. Antonio Justiniano
  2. Isaac Nitro
  3. Theodore Kousoulis
  4. Kevin Gibson
1:43.36
 
490
20 Widener (B) Widener
  1. Kenneth Edwards
  2. CONNOR PIETRO
  3. Connor Feinour
  4. Christopher Fleming
1:44.31
 
477
21 Frostburg State (B) Frostburg State
  1. Hunter McFalls
  2. Scott Walton
  3. Brady Peterson
  4. Gregory Thomas
1:45.69
 
459
22 Oneonta State (B) Oneonta State
  1. David Ormiston
  2. Douglas Alliano
  3. Graham Cono
  4. Daniel Alton
1:47.84
 
432