Site logo

F&M WInter Invitational

  • Completed
  • Nov. 17–19, 2017
  • SCY
  • Lancaster, PA

400 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time Points
1 Delaware (A) Delaware
  1. Patrick Savidge
  2. Asher Kiely
  3. Bryce Ciecko
  4. Andrew Woerth
3:07.88
 
680
2 Franklin & Marshall (A) Franklin & Marshall
  1. Chris Schiavone
  2. Ryan Caffrey
  3. Alec Wahl
  4. Eric Dietrich-Peterson
3:08.31
 
676
3 Saint Vincent (A) Saint Vincent
  1. Zach Baum
  2. JOHN MARTIN
  3. Alexander Bolen
  4. Jacob Davis
3:09.05
 
668
4 Washington & Lee (A) Washington & Lee
  1. Patrick Sullivan
  2. Conner Van Vooren
  3. Sam Logue
  4. Corey Connelly
3:10.00
 
658
5 Mount Saint Mary's (MD) (A) Mount Saint Mary's (MD)
  1. Ryan Carroll
  2. Brock Cudahy
  3. William Twizell
  4. JOHN WILSON
3:11.15
 
646
6 Delaware (B) Delaware
  1. Anthony Mariniello
  2. Justin Mitchell
  3. Bradley Donohue
  4. Mark Wellborn
3:11.33
 
644
7 Widener (A) Widener
  1. Martin Bohdan
  2. TIMOTHY DANDO
  3. Paolo Cortez
  4. Aaron Green
3:12.24
 
635
8 Washington & Lee (B) Washington & Lee
  1. Robert Holmes
  2. Sam Childress
  3. Evan Kramer
  4. Ben Brown
3:12.96
 
628
9 Ramapo (A) Ramapo
  1. Andrew Ramos
  2. Aspen-jade Tucker
  3. Tomer Bachar
  4. Jordan Leis
3:13.01
 
628
10 York (PA) (A) York (PA)
  1. Keven Stahl
  2. Nick Foltz
  3. Jacob McConnell
  4. Jesse Tate
3:14.17
 
616
X Frostburg State (A) Frostburg State
  1. Christian March
  2. Jacob Auerbach
  3. Anthony Giuseppetti
  4. Luke Holloway
3:16.15
 
598
11 Mount Saint Mary's (MD) (B) Mount Saint Mary's (MD)
  1. Aidan McCormick
  2. Maximilian Blake
  3. Thomas de Xavier
  4. John MATA
3:16.47
 
595
12 Franklin & Marshall (B) Franklin & Marshall
  1. Keith Kamons
  2. Justin Mclellan
  3. James Connolly
  4. Timothy Gould
3:16.89
 
591
13 York (PA) (B) York (PA)
  1. Artem Peshenko
  2. TREVOR BRINTON
  3. Mitchell Labenski
  4. Andrew Loehr
3:17.30
 
587
14 Oneonta State (A) Oneonta State
  1. Will Coddington
  2. Harrison Abrams
  3. Scott Richardson
  4. Christopher Costanzo
3:18.51
 
577
15 Ramapo (B) Ramapo
  1. Benjamin Kern
  2. Patrick Herrera
  3. Julian Giglio
  4. Alexander Barszcz
3:19.32
 
570
16 Saint Vincent (B) Saint Vincent
  1. KAMERON FAYCHAK
  2. Michael Marinchak
  3. Danny Whirlow
  4. Marshall Grubb
3:21.77
 
549
17 Montclair State (A) Montclair State
  1. Kevin Gibson
  2. Kevin Henningsen
  3. Brendan Turner
  4. Akeil Rogers
3:22.47
 
544
18 Montclair State (B) Montclair State
  1. Michael Pacheco
  2. Antonio Justiniano
  3. Myles Upchurch
  4. Pat Jagielski
3:27.56
 
505
19 Oneonta State (B) Oneonta State
  1. Daniel Kohler
  2. Shane Mills
  3. Ryan Meehan
  4. Daniel Alton
3:27.67
 
504
20 Frostburg State (B) Frostburg State
  1. Brady Peterson
  2. Scott Walton
  3. Gregory Thomas
  4. Sawyer Conklin
3:28.39
 
499
21 Widener (B) Widener
  1. Connor Feinour
  2. John Luksic
  3. Kenneth Edwards
  4. Jeremiah Navarro
3:32.17
 
472