Site logo

FHSAA 4A State Championship

  • Completed
  • Nov. 10, 2017
  • SCY
  • Stuart, FL

200 Free Men

A Final SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Julian Hill F.w. Buchholz logoF.w. Buchholz 1:37.68
158 +2.9% PB
2 Brendan Firlie Riverview (Sarasota) logoRiverview (Sarasota) 1:38.57
154 +3.5% SB
3 Nick Hackett Fleming Island logoFleming Island 1:39.61
149 +2.6% SB
4 Lukas Cote Saint Petersburg logoSaint Petersburg 1:40.97
143 +1.9% PB
5 Nico Hernandez-Tome Riverview (Sarasota) logoRiverview (Sarasota) 1:41.08
142 +3.2% PB
6 Diego Machado Cypress Bay logoCypress Bay 1:41.53
140 +1.4% PB
7 Kyle Stoker George Steinbrenner logoGeorge Steinbrenner 1:42.67
135 -0.2%
8 Carlos Vasquez Saint Thomas Aquinas logoSaint Thomas Aquinas 1:43.72
131 -2.4%
B Final SCY
Name Team Time Pts Imp
9 Xander Gardner Riverview (Sarasota) logoRiverview (Sarasota) 1:40.83
144 +3.7% PB
10 Aidan Snively Lyman logoLyman 1:41.12
142 +3.0% PB
11 Rene Strezenicky Riverview (Sarasota) logoRiverview (Sarasota) 1:41.79
139 +1.3% PB
12 Cam Taddonio Boca Raton logoBoca Raton 1:42.90
134 -1.1%
13 Jared Repassy Sarasota logoSarasota 1:43.37
132 -0.6%
14 Wesley Kephart Seminole logoSeminole 1:43.40
132 +0.3% PB
15 Luis Bucaro Cypress Bay logoCypress Bay 1:43.57
132 +1.1% PB
16 Carlos Cartagena-Diaz Oviedo logoOviedo 1:45.27
124 -0.2%
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Julian Hill F.w. Buchholz logoF.w. Buchholz 1:40.20
146 +0.4% SB
2 Nick Hackett Fleming Island logoFleming Island 1:40.33
146 +1.8% SB
3 Brendan Firlie Riverview (Sarasota) logoRiverview (Sarasota) 1:40.38
146 +1.7% SB
4 Nico Hernandez-Tome Riverview (Sarasota) logoRiverview (Sarasota) 1:41.13
142 +3.2% PB
5 Carlos Vasquez Saint Thomas Aquinas logoSaint Thomas Aquinas 1:41.31
141 -0.0%
5 Lukas Cote Saint Petersburg logoSaint Petersburg 1:41.31
141 +1.6% PB
7 Diego Machado Cypress Bay logoCypress Bay 1:41.69
140 +1.2% PB
8 Kyle Stoker George Steinbrenner logoGeorge Steinbrenner 1:41.74
140 +0.7% PB
9 Aidan Snively Lyman logoLyman 1:41.91
139 +2.2% SB
10 Cam Taddonio Boca Raton logoBoca Raton 1:42.05
138 -0.3%
11 Xander Gardner Riverview (Sarasota) logoRiverview (Sarasota) 1:42.22
137 +2.4% PB
12 Wesley Kephart Seminole logoSeminole 1:42.30
137 +1.4% PB
13 Rene Strezenicky Riverview (Sarasota) logoRiverview (Sarasota) 1:42.39
137 +0.7% PB
14 Jared Repassy Sarasota logoSarasota 1:42.96
134 -0.2%
15 Luis Bucaro Cypress Bay logoCypress Bay 1:43.10
134 +1.5% PB
16 Carlos Cartagena-Diaz Oviedo logoOviedo 1:43.44
132 +1.6% PB
17 Heath Brames Cooper City logoCooper City 1:43.59
131 -0.5%
18 Greg Hample Palm Harbor University logoPalm Harbor University 1:43.93
130 +1.0% PB
19 Jack Shapiro H.B. Plant logoH.B. Plant 1:44.85
126 +0.3% PB
20 Juan Diaz Cypress Bay logoCypress Bay 1:45.66
123 -0.4%
21 Jack D'Avi Cypress Bay logoCypress Bay 1:45.94
122 -0.7%
22 Nicholas Borrazzo Oviedo logoOviedo 1:46.84
118 -0.2%
23 Matthew Pokorny Flagler Palm Coast logoFlagler Palm Coast 1:47.61
115 -1.8%
24 Alejandro Basalo Christopher Columbus logoChristopher Columbus 1:47.66
115 -1.0%