Site logo

Virginia Swimming Senior Long Course Championships

  • Completed
  • Jul. 19–22, 2018
  • LCM
  • Lynchburg, VA

200 Free Relay Men

Timed Finals LCM
Rank Name Team Time
1 Tribe Aquatics Tribe Aquatics
  1. Ian Thompson
  2. Colin Wright
  3. Devin McNulty
  4. John Doherty
1:33.76
 
2 H2okie Aquatics H2okie Aquatics
  1. Lucas Bureau
  2. Ian Ho
  3. Forest Webb
  4. Leo Yang
1:34.43
 
3 Poseidon Swimming Inc (A) Poseidon Swimming Inc
  1. Justin Rich
  2. Phil Costin
  3. Nathan Wakefield
  4. Ryan Polino
1:36.05
 
4 Nova of Virginia Aquatics, Inc (A) Nova of Virginia Aquatics, Inc
  1. Jonathan Nelson
  2. Matthew Whelan
  3. Patrick Madden
  4. Dain Ripol
1:37.09
 
5 Tide Swim Team (A) Tide Swim Team
  1. Will Wilson
  2. Dan Bannon
  3. Tyler Hill
  4. Spencer Ryan
1:37.79
 
6 Nova of Virginia Aquatics, Inc (B) Nova of Virginia Aquatics, Inc
  1. Zachary Cram
  2. Stephen Laming
  3. Henry Paulson
  4. Nikolas Lee-Bishop
1:38.41
 
7 757 Swim (A) 757 Swim
  1. Austin Smith
  2. Flynn Crisci
  3. Evan Lynch
  4. Sam Long
1:38.54
 
8 Coast Guard Blue Dolphins (A) Coast Guard Blue Dolphins
  1. Kade Younger
  2. Conor Sokolowsky
  3. Parker Harp
  4. Nick Talati
1:38.84
 
9 Stingrays Swim Team (Virginia) (A) Stingrays Swim Team (Virginia)
  1. Dylan Eichberg
  2. Lucas Johnson
  3. Kyle Floyd
  4. John O'Hara
1:38.98
 
10 Quest Swimming (A) Quest Swimming
  1. Alexi Gentz
  2. Eli Tarabocchia
  3. Cody Carnes
  4. Brennen Doss
1:39.14
 
11 Lynchburg YMCA (A) Lynchburg YMCA
  1. Matthew Davidson
  2. Austin Orange
  3. John-Michael Gordon
  4. Brian Grimmett
1:40.27
 
12 Poseidon Swimming Inc (B) Poseidon Swimming Inc
  1. Brendan Farrar
  2. Noah Nichols
  3. Victor Kontopanos
  4. Sean Hogan
1:40.57
 
13 Tide Swim Team (B) Tide Swim Team
  1. Gavin Lamoureux
  2. Alexander Neff
  3. Paul Southern
  4. Kendall Ewing
1:42.11
 
14 757 Swim (B) 757 Swim
  1. Ethan Roehrle
  2. Jacob Sprigg
  3. Noah Fields
  4. Aidan Crisci
1:42.65
 
15 Old Dominion Aquatic Club Old Dominion Aquatic Club
  1. Zane Roberts
  2. Blake Johnson
  3. Andrew Betts
  4. Ian Miller
1:43.47
 
16 Stingrays Swim Team (Virginia) (B) Stingrays Swim Team (Virginia)
  1. Chris Farrell
  2. Connor Brooks
  3. Luke Osleger
  4. Will Ross
1:43.75
 
17 Coast Guard Blue Dolphins (B) Coast Guard Blue Dolphins
  1. Cole Younger
  2. Kostas Mateer
  3. Declan Young
  4. Blake Rouzie
1:43.78
 
18 Quest Swimming (B) Quest Swimming
  1. Dalton Cosner
  2. Matthew Sweat
  3. Alex Kidd
  4. Alex Scott
1:44.50
 
19 Lynchburg YMCA (B) Lynchburg YMCA
  1. Patrick Crowder
  2. Brendan Murray
  3. Daniel Pettyjohn
  4. Brandon Naylor
1:45.55
 
20 Dolphin Club Dolphin Club
  1. Alex Wicks
  2. Drake Wielar
  3. Miles West
  4. Tee Bowles
1:45.71
 
21 Atlantic Coast A Atlantic Coast A
  1. Jake Hartogensis
  2. Ryan Taylor
  3. Zach Ashby
  4. Thomas Leckrone
1:47.37
 
South Eastern Virginia Aquatic South Eastern Virginia Aquatic NS