Site logo

Virginia Swimming Senior Long Course Championships

  • Completed
  • Jul. 19–22, 2018
  • LCM
  • Lynchburg, VA

400 Free Relay Men

Timed Finals LCM
Rank Name Team Time
1 Tribe Aquatics Tribe Aquatics
  1. Benjamin Skopic
  2. Ian Thompson
  3. John Doherty
  4. Colin Wright
3:28.66
 
2 Poseidon Swimming Inc (A) Poseidon Swimming Inc
  1. Phil Costin
  2. Nathan Wakefield
  3. Sean Hogan
  4. Brendan Farrar
3:34.50
 
3 Nova of Virginia Aquatics, Inc (A) Nova of Virginia Aquatics, Inc
  1. Jonathan Nelson
  2. Matthew Whelan
  3. Patrick Madden
  4. Dain Ripol
3:36.98
 
4 Nova of Virginia Aquatics, Inc (B) Nova of Virginia Aquatics, Inc
  1. Chris Dalla Valle
  2. Stephen Laming
  3. Nikolas Lee-Bishop
  4. Reid Hutcherson
3:37.36
 
5 757 Swim (A) 757 Swim
  1. Austin Smith
  2. Evan Lynch
  3. Flynn Crisci
  4. Sam Long
3:37.63
 
6 Coast Guard Blue Dolphins (A) Coast Guard Blue Dolphins
  1. Kade Younger
  2. Conor Sokolowsky
  3. Cole Younger
  4. Nick Talati
3:39.54
 
7 Lynchburg YMCA (A) Lynchburg YMCA
  1. Matthew Davidson
  2. John-Michael Gordon
  3. Brendan Murray
  4. Brian Grimmett
3:41.81
 
8 Stingrays Swim Team (Virginia) (A) Stingrays Swim Team (Virginia)
  1. Lucas Johnson
  2. Cole Hensen
  3. Kyle Floyd
  4. John O'Hara
3:42.01
 
9 Tide Swim Team (A) Tide Swim Team
  1. Will Wilson
  2. Spencer Ryan
  3. Dan Bannon
  4. Woody Parsons
3:43.67
 
10 Old Dominion Aquatic Club Old Dominion Aquatic Club
  1. Blake Johnson
  2. Zane Roberts
  3. Henry Oberley
  4. Andrew Betts
3:44.32
 
11 757 Swim (B) 757 Swim
  1. Ethan Roehrle
  2. Jacob Sprigg
  3. Noah Fields
  4. Aidan Crisci
3:45.05
 
12 Poseidon Swimming Inc (B) Poseidon Swimming Inc
  1. Fletcher Marshall
  2. Collin Marks
  3. Victor Kontopanos
  4. Brady Lang
3:46.08
 
13 Quest Swimming (A) Quest Swimming
  1. Eli Tarabocchia
  2. Alexi Gentz
  3. Dalton Cosner
  4. Cody Carnes
3:46.95
 
14 Tide Swim Team (B) Tide Swim Team
  1. Ryan Hillery
  2. Paul Southern
  3. Edward Finman
  4. Sam Westmont
3:47.95
 
15 Lynchburg YMCA (B) Lynchburg YMCA
  1. Colby Childress
  2. Brandon Naylor
  3. Daniel Pettyjohn
  4. Austin Orange
3:48.11
 
16 Quest Swimming (B) Quest Swimming
  1. Michael Davis
  2. Matthew Sweat
  3. Corey Rogness
  4. Joseph Combs
3:52.02
 
17 Stingrays Swim Team (Virginia) (B) Stingrays Swim Team (Virginia)
  1. Connor Brooks
  2. Parker Hayungs
  3. Luke Osleger
  4. Chris Farrell
3:52.75
 
18 Dolphin Club Dolphin Club
  1. Alex Wicks
  2. Miles West
  3. Drake Wielar
  4. Tee Bowles
3:55.73
 
19 Atlantic Coast A Atlantic Coast A
  1. Jake Hartogensis
  2. Zach Ashby
  3. Thomas Leckrone
  4. Jeffrey Leckrone
3:56.59
 
Coast Guard Blue Dolphins (B) Coast Guard Blue Dolphins
  1. Jacob Rice
  2. Blake Rouzie
  3. Jacob Teer
  4. Kostas Mateer
DQ
South Eastern Virginia Aquatic South Eastern Virginia Aquatic NS