Site logo

FGC Senior Championships

  • Completed
  • Mar. 24–26, 2017
  • SCY
  • Pembroke Pines, FL
A Final SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Mary Smutny AK Sharks logo 1:46.58
915 +0.0% PB
2 Andrea Santander Pine Crest logo 1:48.96
863 +3.2% PB
3 Nicole Gomez North Palm Beach logo 1:49.75
841 +0.6% PB
4 Eriana Temperino East Coast Aquatic Club logo 1:49.94
823 PB
5 Sandra Mesazaros Pine Crest logo 1:52.35
773 -0.6%
6 Madison Cummings East Coast Aquatic Club logo 1:53.16
752
7 Solana Capalbo Azura Florida Aquatics  logo 1:54.83
710 +1.7% PB
8 Gaby Antonini Gulliver Swim Club logo 1:55.30
685 -0.5%
9 Erika Wesch Jupiter Dragons Swim Team logo 1:55.52
680 +0.1% SB
10 Olivia Hernandez Gulliver Swim Club logo 1:55.54
692 -0.9%
B Final SCY
Name Team Time Pts Imp
11 Rachel Contich Pine Crest logo 1:54.22
725 -1.5%
12 Sloane Sizemore Martin County Aquatics logo 1:55.30
685 -1.4%
13 Hailey Jerew AK Sharks logo 1:56.33
660 +5.4% PB
14 Rachel Botting Pine Crest logo 1:56.44
670 +0.2% PB
15 Annabella Lyn Pine Crest logo 1:56.74
650
16 Sarah Abril Gulliver Swim Club logo 1:56.97
657 -1.4%
17 Delaney Biro Coral Springs Swim Club logo 1:57.33
649 +0.4% PB
18 Elizabeth Riley YMCA of Broward County logo 1:59.54
597 -1.5%
19 Maya Coffey South Florida Aquatic Club logo 1:59.71
593 +1.5% PB
20 Nicole Regueira Gulliver Swim Club logo 2:00.28
568 -1.4%
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Mary Smutny AK Sharks logo 1:49.29
841 -2.5%
2 Nicole Gomez North Palm Beach logo 1:50.01
834 +0.3% PB
3 Andrea Santander Pine Crest logo 1:51.99
782 +0.5% SB
4 Eriana Temperino East Coast Aquatic Club logo 1:52.43
758 PB
5 Sandra Mesazaros Pine Crest logo 1:52.93
758 -1.1%
6 Madison Cummings East Coast Aquatic Club logo 1:55.58
691
7 Gaby Antonini Gulliver Swim Club logo 1:55.76
674 -0.9%
8 Solana Capalbo Azura Florida Aquatics  logo 1:55.86
684 +0.9% PB
9 Erika Wesch Jupiter Dragons Swim Team logo 1:56.85
648 -1.0%
10 Olivia Hernandez Gulliver Swim Club logo 1:57.06
655 -2.2%
11 Rachel Contich Pine Crest logo 1:57.83
637 -4.7%
12 Sarah Abril Gulliver Swim Club logo 1:58.12
630 -2.4%
13 Sloane Sizemore Martin County Aquatics logo 1:58.22
615 -3.9%
14 Delaney Biro Coral Springs Swim Club logo 1:58.41
623 -0.5%
15 Annabella Lyn Pine Crest logo 1:59.29
590
16 Hailey Jerew AK Sharks logo 1:59.43
587 +2.9% SB
17 Rachel Botting Pine Crest logo 1:59.89
589 -2.8%
18 Maya Coffey South Florida Aquatic Club logo 1:59.98
587 +1.3% SB
19 Elizabeth Riley YMCA of Broward County logo 2:00.23
581 -2.1%
20 Nicole Regueira Gulliver Swim Club logo 2:00.32
567 -1.5%
21 Rachel Cherelstein North Palm Beach logo 2:00.51
575 -2.5%
22 Antonella Divo Gulliver Swim Club logo 2:00.53
574 +1.4% PB
23 Molly See Pine Crest logo 2:00.81
556
24 Marianna Serrao South Florida Aquatic Club logo 2:00.89
566 -2.3%
25 Anna Montgomery Pine Crest logo 2:01.06
550 PB
26 Ellie Koch YMCA of Broward County logo 2:01.14
560 -0.5%
27 Kasey Jordan Hammerhead Swim Club logo 2:01.34
556 +0.1% PB
28 Acadia Rubin North Palm Beach logo 2:01.93
531
29 Maddy Schain AK Sharks logo 2:02.51
530 +3.4% PB
30 Maria Femayor Gulliver Swim Club logo 2:02.68
515 PB
31 Taylor Politi Miami Swimming logo 2:03.11
517 0.0%
32 Brooke Cordoba Pine Crest logo 2:03.13
517
33 Ally Drucker Plantation Swim Team logo 2:03.59
495 +1.3% PB
34 Margot Parrilli Martin County Aquatics logo 2:03.69
493 +0.4% PB
35 Kayla Kraft Gulliver Swim Club logo 2:03.92
500 -0.2%
36 Cameron Thomas Swim Fast logo 2:03.95
499 +0.4% SB
37 Daniela Luchau Gulliver Swim Club logo 2:04.18
494 +5.0% PB
38 Maya Blair Martin County Aquatics logo 2:04.42
478 -4.6%
39 Ashley Cozad Wahoos of Wellington logo 2:04.54
487 -4.7%
40 Alexandra Perez Gulliver Swim Club logo 2:04.59
474 -0.0%
41 Nicole Luchau Gulliver Swim Club logo 2:05.33
470 -1.6%
42 Thais Carrion Swim Fort Lauderdale logo 2:05.48
456 -3.6%
43 Annita Huang South Florida Aquatic Club logo 2:05.54
466 -1.7%
44 Mary Reagan Phillips East Coast Aquatic Club logo 2:06.06
444
45 Gianna Tuzeo Jupiter Dragons Swim Team logo 2:06.11
454 +1.1% PB
46 Penelope Roca Miami Swimming logo 2:06.64
443 -3.3%
47 Shauna Abair East Coast Aquatic Club logo 2:07.11
423 -1.5%
48 Hannah Contramaestre Pine Crest logo 2:07.48
427 -2.0%
49 Adriana Rodriguez Pompano Beach Piranhas logo 2:07.64
412
49 Carolina Frette Gulliver Swim Club logo 2:07.64
423 -1.5%
51 Valentina Rios-Cano Flying Fish Swim Club (Florida) logo 2:07.73
422 -0.7%
52 Abigail Bush Hammerhead Swim Club logo 2:07.88
408 -1.5%
53 Zoe Abovitz Azura Florida Aquatics  logo 2:08.35
399 -2.9%
54 Victoria Abad Plantation Swim Team logo 2:08.53
395 -2.1%
55 Taylor Collins Pine Crest logo 2:08.61
405 -3.4%
56 Robyn Patton Pine Crest logo 2:08.86
400
57 Francesca Carbone Bone Island Swim Team logo 2:08.95
387 -3.0%
58 Mary Davis AK Sharks logo 2:09.40
424 +0.3% PB
59 Sophie Hassler Jupiter Dragons Swim Team logo 2:09.85
370
60 Kemper Reback North Palm Beach logo 2:10.73
354 -1.8%
61 Emme Ham TS Aquatics logo 2:13.48
315 -4.7%
62 Grace Hennekens Plantation Swim Team logo 2:14.27
302 -3.9%
63 Gabriela Borges AK Sharks logo 2:17.31
243 +1.9% PB
Ashlynn Amon YMCA of Broward County logo NS
Erica Herrera Jupiter Dragons Swim Team logo NS
Matea Smith TS Aquatics logo NS
Gabby Nunez Jupiter Dragons Swim Team logo NS

Filters