Site logo

2014-15 Florida 1A State Championships

  • Completed
  • Nov. 15, 2014
  • SCY
  • Stuart, FL

500 Free Women

A Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Katherine Duggan Lake Highland Prep logoLake Highland Prep 4:46.05
161 +2.9% PB
2 Kahra Williams PK  Yonge Research School logoPK Yonge Research School 4:49.28
155 +2.5% PB
3 Kendall Dawson Montverde Academy logoMontverde Academy 4:51.14
152 +3.3% PB
4 Ellen Berdusco Saint Stephens Episcopal logoSaint Stephens Episcopal 4:53.25
148 +2.1% SB
5 Christin Rockway Tampa Catholic logoTampa Catholic 4:55.31
145 +1.1% PB
6 Manuella Andrade Bolles logoBolles 4:59.38
138 +0.2% PB
7 Kyla Valls Ransom Everglades logoRansom Everglades 5:00.87
135 +1.8% PB
8 Carley Lowe Lake Highland Prep logoLake Highland Prep 5:03.13
132 -0.2%
B Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
9 Harley Lopez Miro Bolles logoBolles 4:58.79
139 +0.1% SB
10 Alessandra Baldari Benjamin logoBenjamin 5:00.10
137 -0.0%
11 Florencia Almada Bishop Verot logoBishop Verot 5:00.16
137 -0.2%
12 Paulina Watson Valero Bolles logoBolles 5:02.01
134 -2.2%
13 Hannah Fredlake Tampa Prep logoTampa Prep 5:06.32
127 +1.3% PB
14 Emma Feehery Community School Of Naples logoCommunity School Of Naples 5:08.11
124 +0.7% PB
15 AvRey Rocca Bolles logoBolles 5:08.13
124 +2.9% PB
16 Sabrina Gornisiewicz Pine Crest School logoPine Crest School 5:11.54
119 -0.5%
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Ellen Berdusco Saint Stephens Episcopal logoSaint Stephens Episcopal 4:49.78
154 +3.3% SB
2 Katherine Duggan Lake Highland Prep logoLake Highland Prep 4:50.17
153 +1.5% SB
3 Kahra Williams PK  Yonge Research School logoPK Yonge Research School 4:51.05
152 +1.9% PB
4 Kendall Dawson Montverde Academy logoMontverde Academy 4:51.30
151 +3.3% PB
5 Carley Lowe Lake Highland Prep logoLake Highland Prep 4:57.55
141 +1.7% PB
6 Kyla Valls Ransom Everglades logoRansom Everglades 4:57.60
141 +2.9% PB
7 Christin Rockway Tampa Catholic logoTampa Catholic 4:58.41
139 +0.0% PB
8 Manuella Andrade Bolles logoBolles 4:58.81
139 +0.4% PB
9 Alessandra Baldari Benjamin logoBenjamin 4:59.12
138 +0.3% PB
10 Florencia Almada Bishop Verot logoBishop Verot 5:00.58
136 -0.4%
11 Harley Lopez Miro Bolles logoBolles 5:01.01
135 -0.7%
12 Paulina Watson Valero Bolles logoBolles 5:01.09
135 -1.9%
13 Hannah Fredlake Tampa Prep logoTampa Prep 5:08.46
123 +0.6% PB
14 AvRey Rocca Bolles logoBolles 5:10.25
121 +2.3% PB
15 Sabrina Gornisiewicz Pine Crest School logoPine Crest School 5:11.00
120 -0.3%
16 Emma Feehery Community School Of Naples logoCommunity School Of Naples 5:11.51
119 -0.4%
17 Mary Smutny South Florida HEA logoSouth Florida HEA 5:11.71
118 +1.2% PB
18 Cassidy Blackwin Saint Andrews logoSaint Andrews 5:11.76
118 -0.9%
19 Alixandra Roy Lake Highland Prep logoLake Highland Prep 5:14.82
114 -1.2%
20 Julianna Russell Pine Crest School logoPine Crest School 5:16.58
111 -0.5%
21 Mali Rodriguez Montverde Academy logoMontverde Academy 5:16.95
111 +0.9% PB
22 Tara Leininger Kings Academy logoKings Academy 5:19.35
107 -1.2%
23 Savannah Barber Northside Christian logoNorthside Christian 5:19.53
107 -1.3%
24 Autumn Ledgin Grandview Preparatory logoGrandview Preparatory 5:20.68
105 -0.6%