CollegeSwimming.com

2011-12 National Catholic High School Championships

  • Completed
  • Jan. 28–29, 2012
  • SCY

200 Free Relay Men

Preliminaries SCY
Rank Name Team Time Points
1 Gonzaga College (A) Gonzaga College
  1. Paul O'Hara
  2. Tim Barry
  3. Madison Hardimon
  4. Sean Sullivan
1:28.38
 
130
2 Loyola Blakefield (A) Loyola Blakefield
  1. Connor McGarvey
  2. John Clancy
  3. Neil Perry
  4. Alex Bennett
1:28.64
 
129
3 Malvern Prep (A) Malvern Prep
  1. MP SALINAS
  2. Chris Cary
  3. Hadid Thomas
  4. Erik Dresden
1:31.07
 
120
4 Georgetown Prep (A) Georgetown Prep
  1. Adrian Lin
  2. Andrew Gibson
  3. Grant Goddard
  4. Brandon Goldstein
1:32.38
 
115
5 Bishop Ireton (A) Bishop Ireton
  1. Ben Gorski
  2. Andrew Crandall
  3. Kevin Grant
  4. Michael Clark
1:32.56
 
114
6 Mount Saint Joseph (A) Mount Saint Joseph
  1. Andrew Sanchez
  2. Connor Dunnignan
  3. David Bracken
  4. Connor Ganley
1:33.98
 
109
Gonzaga College (B) Gonzaga College
  1. William Bloom
  2. Drew Bell
  3. TIMMY WEITZEL
  4. William Lichtenfels
1:34.04
 
109
7 Calvert Hall (A) Calvert Hall
  1. STEVEN ROBERTS
  2. NATE SWARTZ
  3. Donald Bradshaw
  4. MATT ROTHMAN
1:34.19
 
108
Malvern Prep (B) Malvern Prep
  1. Matt Cornell
  2. Magnus Sims
  3. Peter Calvaresi
  4. Brandon Fronczak
1:34.90
 
106
8 Bishop O'Connell (A) Bishop O'Connell
  1. DANIEL HUGHES
  2. Tyler Fritz
  3. Jack Marlowe
  4. PJ DiBenedetto
1:35.47
 
104
9 Archbishop Spaulding (A) Archbishop Spaulding
  1. Mark Solace
  2. PATRICK GOODRICH
  3. Cameron Rogers
  4. RYAN O'BRIEN
1:37.79
 
96
10 Pope John Paul (A) Pope John Paul
  1. Matthew Kalna
  2. Alexander Macdonald
  3. Ryan Donohoe
  4. Steve Miller
1:37.86
 
96
Mount Saint Joseph (B) Mount Saint Joseph
  1. Kevin Mead
  2. Colin Ault
  3. Eddie Lowry
  4. Christopher Krabbe
1:38.66
 
93
11 Saint Marys Ryken (A) Saint Marys Ryken
  1. Wyatt Woodburn
  2. JOHN BECK
  3. TYLER MANION
  4. Dominic Wilkins
1:39.30
 
91
12 Heights School (A) Heights School
  1. Matthew Wnek
  2. Thilan Wimalisari
  3. Griffin Kime
  4. John Royals
1:40.29
 
88
Georgetown Prep (B) Georgetown Prep
  1. Brent Kynoch
  2. Miguel Tyshing
  3. Christopher Rurka
  4. Aidan Pongrace
1:40.59
 
87
Calvert Hall (B) Calvert Hall
  1. Paul Monaghan
  2. Ben Costello
  3. WESLEY CONTRINO
  4. Daniel Furman
1:41.54
 
84
Bishop Ireton (B) Bishop Ireton
  1. Carl Smearman
  2. Tommy Corridon
  3. Kevin Abbed
  4. Jimmy Grant
1:41.81
 
83
13 Saint Johns (A) Saint Johns
  1. Mark vonHeeringen
  2. Kahlil Epps
  3. Andre Claro
  4. Wesley Harris
1:42.21
 
82
Bishop O'Connell (B) Bishop O'Connell
  1. ZACH PARDES
  2. SEAN OHLHAUER
  3. Jake DiGeronimo
  4. Joseph Pearring
1:45.79
 
71
14 Pope Paul VI (A) Pope Paul VI
  1. Connor Gormley
  2. Joseph Frommelt
  3. Aaron Skouby
  4. Ray Morrogh
1:48.88
 
63
Saint Peters Prep (A) Saint Peters Prep
  1. Jonathan Gomez
  2. Maicoll Gomez
  3. PETER IMUS
  4. Andrew William
DNF