CollegeSwimming.com

2011-12 National Catholic High School Championships

  • Completed
  • Jan. 28–29, 2012
  • SCY

200 Medley Relay Men

Preliminaries SCY
Rank Name Team Time Points
1 Gonzaga College (A) Gonzaga College
  1. Tim Barry
  2. Sean Spata
  3. Nick Brooks
  4. Sean Sullivan
1:37.77
 
131
2 Loyola Blakefield (A) Loyola Blakefield
  1. Thomas Brennan
  2. Kendrick McDonald
  3. John Clancy
  4. Cameron James
1:39.80
 
124
3 Bishop O'Connell (A) Bishop O'Connell
  1. Connor Chamness
  2. Donald Tucker
  3. Christian Tiernan
  4. Michael Luciani
1:40.15
 
122
4 Malvern Prep (A) Malvern Prep
  1. CJ Schaffer
  2. Paul Stockett
  3. MP SALINAS
  4. Chris Cary
1:40.50
 
121
5 Saint Peters Prep (A) Saint Peters Prep
  1. Jonathan Gomez
  2. Matthew Chu
  3. Maicoll Gomez
  4. Andrew William
1:41.58
 
117
6 Georgetown Prep (A) Georgetown Prep
  1. Brandon Goldstein
  2. Carsten Vissering
  3. Carl St. John
  4. Adrian Lin
1:41.59
 
117
Gonzaga College (B) Gonzaga College
  1. PT Welter
  2. Patrick Maloney
  3. William Bloom
1:42.58
 
114
7 Mount Saint Joseph (A) Mount Saint Joseph
  1. Benjamin Dean
  2. David Bracken
  3. Jonathan Hulbert
  4. Andrew Sanchez
1:42.81
 
113
Malvern Prep (B) Malvern Prep
  1. Patrick Coffey
  2. Aaron Salinas
  3. Matt Cornell
  4. Hadid Thomas
1:44.94
 
106
8 Saint Johns (A) Saint Johns
  1. Austin Von Heeringen
  2. Andre Claro
  3. Mark vonHeeringen
  4. Kevin Mackenzie
1:46.70
 
101
9 Calvert Hall (A) Calvert Hall
  1. Patrick Burke
  2. Justin Craig
  3. Daniel Furman
  4. NATE SWARTZ
1:46.73
 
101
Saint Peters Prep (B) Saint Peters Prep
  1. Ernest Armitage
  2. Peter Tomljanovic
  3. Dante Colucci
  4. PETER IMUS
1:48.26
 
96
Mount Saint Joseph (B) Mount Saint Joseph
  1. Danny Gwinn
  2. Colin Ganley
  3. Colin Ault
  4. Eddie Lowry
1:48.28
 
96
10 Pope Paul VI (A) Pope Paul VI
  1. Michael Hale-Kupiec
  2. John Morrissey
  3. Kenny Howard
  4. John Lockard
1:50.97
 
88
Calvert Hall (B) Calvert Hall
  1. Brandon Petty
  2. Timothy McCown
  3. Ben Costello
  4. Brent Lawrence
1:51.59
 
86
Georgetown Prep (B) Georgetown Prep
  1. Matthew Royer
  2. Miguel Tyshing
  3. Mario Belledonne
  4. Brent Kynoch
1:51.90
 
86
11 Heights School (A) Heights School
  1. John Royals
  2. Griffin Kime
  3. Matthew Wnek
  4. Robert McHale
1:53.08
 
82
12 Saint Marys Ryken (A) Saint Marys Ryken
  1. JOHN BECK
  2. TYLER MANION
  3. Dominic Wilkins
  4. Wyatt Woodburn
1:55.91
 
75
13 Bishop Ireton (A) Bishop Ireton
  1. Jimmy Grant
  2. James Fonda
  3. Cory Conway
  4. Tommy Corridon
1:56.26
 
74
Bishop O'Connell (B) Bishop O'Connell
  1. Tyler Fritz
  2. Joseph Pearring
  3. SEAN OHLHAUER
  4. ZACH PARDES
1:56.75
 
73
Bishop Ireton (B) Bishop Ireton
  1. Tommy Reichelt
  2. Robert Mejia
  3. Carl Smearman
2:01.32
 
61
Archbishop Spaulding (A) Archbishop Spaulding
  1. James Hurtt
  2. Mark Solace
  3. RYAN O'BRIEN
  4. PATRICK GOODRICH
DQ