Site logo

Washington Boys 4A State Championships

  • Completed
  • Feb. 16–17, 2018
  • SCY
  • Federal Way, WA

200 Medley Relay Men

Preliminaries SCY
Rank Name Team Time Points
1 Kamiakin Kamiakin
  1. Vlad Gilszmer
  2. Walter Limm
  3. Maxwell Fang
  4. Brian Park
1:35.33
 
140
2 Issaquah Issaquah
  1. Kyle Millis
  2. Blake Ueda
  3. Christopher Leu
  4. Brandon Leu
1:36.45
 
136
3 Skyline Skyline
  1. Samuel Shauf
  2. Jeremy Kim
  3. William O'Daffer
  4. Colin Huynh
1:36.92
 
134
4 Lake Stevens Lake Stevens
  1. Carter Walles
  2. Alejandro Flores
  3. Nathan Fleischmann
  4. Coleson Wynne
1:37.37
 
132
5 Wenatchee Wenatchee
  1. Connor Elwyn
  2. Christian Cutter
  3. Braden Dilly
  4. Andreas Broxson
1:37.82
 
131
6 Hanford Hanford
  1. Ryan Monrean
  2. Jack Elliott
  3. Skyler Younkin
  4. John Markillie
1:38.12
 
129
7 Newport Newport
  1. Kevin kyi
  2. Frank Zhang
  3. Nathan Lee
  4. Jimmy Guo
1:38.69
 
127
8 Curtis Curtis
  1. Kaden Nager
  2. Nathan March
  3. Maguire Harrison
  4. Alex Hwang
1:38.75
 
127
9 Camas Camas
  1. Finn McClone
  2. Austin Fogel
  3. Jaden Kim
  4. Eric Wu
1:38.79
 
127
10 Jackson Jackson
  1. Erik Anderson
  2. Bryan Phung
  3. Quinn Greninger
  4. Ryan Wang
1:39.09
 
126
11 Olympia Olympia
  1. Alexander Wright
  2. Jordan Kamimura
  3. Everett Werner
  4. Andrew Liu
1:39.11
 
126
12 John F Kennedy John F Kennedy
  1. Ty Lindblom
  2. Ben Kinerk
  3. Jack Fenster
  4. Brendan Stoll
1:40.20
 
122
13 Battle Ground Battle Ground
  1. Alex Curran
  2. Sam Anderson
  3. Marcello Lombardi
  4. Seth Colpitts
1:40.31
 
122
14 Moses Lake Moses Lake
  1. Dylan Bond
  2. Brett Jorgensen
  3. Eric Kemper
  4. Garett Lake
1:40.94
 
120
15 Thomas Jefferson Thomas Jefferson
  1. Sean Park
  2. Nick Kim
  3. Brandon Troung
  4. Aaron Nguyen
1:41.05
 
119
16 Eastlake Eastlake
  1. Connor Lotzkar
  2. Alex Omusoru
  3. Nolan Van Nortwick
  4. Brandon Leung
1:41.41
 
118
17 Tahoma Tahoma
  1. Nathan Ainsworth
  2. Nathan Hagen
  3. Parker Wichelmann
  4. Jan Grobbelaar
1:41.59
 
117
18 Union Union
  1. Tony Kajino
  2. Nick Wahlman
  3. Valery Tikhomirov
  4. Pierce Ammentorp
1:41.78
 
117
19 Enumclaw Enumclaw
  1. Ethan Horan
  2. Jeff Miller
  3. Kyle Morgan
  4. Adam Percival
1:42.12
 
116
20 Kentridge Kentridge
  1. Ethan Fox
  2. Nicolas Celebrado
  3. Nolan Cleary
  4. Hans Erickson
1:42.25
 
115
21 Kentwood Kentwood
  1. Devin Duong
  2. Matthew Shull
  3. Josh Maloy
  4. Alexander Maloy
1:42.75
 
113
22 Rogers Rogers
  1. Colten Ellson
  2. Zachary Shackelford
  3. Jimmy Pizl
  4. Adam Ward
1:43.35
 
111
23 Richland Richland
  1. Addison Pollick
  2. Conor McShane
  3. Aidan Pollick
  4. Kyle Prigge
1:43.97
 
109
24 Mount Rainier Mount Rainier
  1. Connor Reiff
  2. Hensen Lam
  3. Nathan Weller
  4. Michael Pinson
1:44.91
 
106