Site logo

Washington Boys 4A State Championships

  • Completed
  • Feb. 16–17, 2018
  • SCY
  • Federal Way, WA

400 Free Relay Men

Preliminaries SCY
Rank Name Team Time Points
1 Issaquah Issaquah
  1. Brandon Leu
  2. Jake Tebbe
  3. Christopher Leu
  4. Kyle Millis
3:12.20
 
135
2 Kamiakin Kamiakin
  1. Maxwell Fang
  2. Alex Kirby
  3. Slava Gilszmer
  4. Vlad Gilszmer
3:12.64
 
134
3 Camas Camas
  1. Christopher Xia
  2. Finn McClone
  3. Jaden Kim
  4. Mark Kim
3:13.53
 
132
4 Moses Lake Moses Lake
  1. Ander Molitor
  2. Noah Heaps
  3. Dylan Bond
  4. Zachary Washburn
3:13.57
 
132
5 Wenatchee Wenatchee
  1. Connor Elwyn
  2. Charlie Cutter
  3. Christian Cutter
  4. Braden Dilly
3:13.72
 
132
6 Jackson Jackson
  1. Neal Thai
  2. Justin Limberg
  3. Edward Engel
  4. Jonathan Cook
3:14.73
 
130
7 Olympia Olympia
  1. Everett Werner
  2. Adam Skjervold
  3. Andrew Liu
  4. Alexander Wright
3:15.53
 
128
8 Curtis Curtis
  1. Jorge Melendez
  2. Nathan March
  3. Maguire Harrison
  4. Alex Hwang
3:15.56
 
128
9 Lake Stevens Lake Stevens
  1. Carter Walles
  2. Coleson Wynne
  3. Gideon Marlatt
  4. Alejandro Flores
3:16.10
 
127
10 Skyline Skyline
  1. James Zheng
  2. Jeremy Kim
  3. Joseph Spaniac
  4. William O'Daffer
3:16.14
 
127
11 Hanford Hanford
  1. Skyler Younkin
  2. Ryan Monrean
  3. Jack Elliott
  4. John Markillie
3:16.73
 
126
12 Newport Newport
  1. William Zhou
  2. Martin Wu
  3. Benjamin Liu
  4. Nathan Lee
3:17.03
 
125
13 Puyallup Puyallup
  1. Carson Braddock
  2. Aidan Bouchard
  3. Joey Fitzsimmons
  4. Levi Kiuchi
3:18.04
 
123
14 Glacier Peak Glacier Peak
  1. Zach Cermak
  2. Andrew Meneses
  3. Calvin Kremer
  4. Matthew King
3:18.50
 
122
15 John F Kennedy John F Kennedy
  1. Luke Dorsett
  2. Ben Kinerk
  3. Ty Lindblom
  4. Jack Fenster
3:19.76
 
119
16 Eastlake Eastlake
  1. Alex Omusoru
  2. Brandon Leung
  3. Connor Lotzkar
  4. Nolan Van Nortwick
3:21.03
 
117
17 Thomas Jefferson Thomas Jefferson
  1. Aaron Nguyen
  2. Brandon Troung
  3. Sean Park
  4. Nick Kim
3:23.55
 
112
18 Inglemoor Inglemoor
  1. Peter Yamane
  2. Andrew Jumanca
  3. Alex DeKay
  4. Quinton McCloskey
3:25.28
 
109
19 Kentridge Kentridge
  1. Hans Erickson
  2. Ethan Fox
  3. Nolan Cleary
  4. Kevin Liu
3:25.85
 
108
20 Mount Rainier Mount Rainier
  1. Michael Pinson
  2. Henry Boyer
  3. Nathan Weller
  4. Connor Reiff
3:27.15
 
105
21 Union Union
  1. Pierce Ammentorp
  2. Nick Solovey
  3. Cody Le
  4. Valery Tikhomirov
3:29.27
 
102
22 Kentwood Kentwood
  1. Alexander Maloy
  2. Dallas George
  3. Devin Duong
  4. Matthew Shull
3:30.11
 
100
23 Tahoma Tahoma
  1. Nathan Ainsworth
  2. Jan Grobbelaar
  3. Colton Natwick
  4. Nathan Hagen
3:30.12
 
100
24 Eastmont Eastmont
  1. Gus Wavra
  2. Zane Hernke
  3. David Abbott
  4. Evan VanderSluis
3:35.52
 
91