Site logo

Washington Boys 4A State Championships

  • Completed
  • Feb. 16–17, 2018
  • SCY
  • Federal Way, WA

200 Free Relay Men

Preliminaries SCY
Rank Name Team Time Points
1 Camas Camas
  1. Eric Wu
  2. Christopher Xia
  3. Jaden Kim
  4. Mark Kim
1:27.69
 
133
2 Jackson Jackson
  1. Neal Thai
  2. Justin Limberg
  3. Edward Engel
  4. Jonathan Cook
1:27.93
 
132
3 Glacier Peak Glacier Peak
  1. Zach Cermak
  2. Andrew Meneses
  3. Jack Renschler
  4. Matthew King
1:28.67
 
129
4 Moses Lake Moses Lake
  1. Ander Molitor
  2. Brett Jorgensen
  3. Dylan Bond
  4. Zachary Washburn
1:28.86
 
128
5 Kamiakin Kamiakin
  1. Walter Limm
  2. Brian Park
  3. Jason Cooper
  4. Alex Kirby
1:29.17
 
127
6 Curtis Curtis
  1. Aaron Samms
  2. Maguire Harrison
  3. Abhi Larson
  4. Alex Hwang
1:29.36
 
126
7 Newport Newport
  1. Justin Zhang
  2. Benjamin Liu
  3. Jimmy Guo
  4. William Zhou
1:29.49
 
126
8 Battle Ground Battle Ground
  1. Marcello Lombardi
  2. Seth Colpitts
  3. Alex Curran
  4. Sam Anderson
1:29.65
 
125
9 John F Kennedy John F Kennedy
  1. Ty Lindblom
  2. Luke Dorsett
  3. Brendan Stoll
  4. Jack Fenster
1:29.97
 
124
10 Skyline Skyline
  1. Joost Christoffles
  2. Joseph Spaniac
  3. Noah Shauf
  4. Colin Huynh
1:30.08
 
124
11 Wenatchee Wenatchee
  1. Christian Cutter
  2. Andreas Broxson
  3. Charlie Cutter
1:30.11
 
123
12 Issaquah Issaquah
  1. Jack Githens
  2. Weston Crewe
  3. Jake Tebbe
  4. Miles Wheeler
1:30.30
 
123
13 Puyallup Puyallup
  1. Carson Braddock
  2. Aidan Bouchard
  3. Joey Fitzsimmons
  4. Levi Kiuchi
1:30.76
 
121
14 Inglemoor Inglemoor
  1. Andrew James
  2. Andrew Jumanca
  3. Kyle Roberson
  4. Quinton McCloskey
1:30.90
 
120
15 Lake Stevens Lake Stevens
  1. Coleson Wynne
  2. Benjamin Howard
  3. Quade McKenzie
  4. Gideon Marlatt
1:31.40
 
118
16 Tahoma Tahoma
  1. Nathan Ainsworth
  2. Jan Grobbelaar
  3. Mike Shinas
  4. Parker Wichelmann
1:32.37
 
115
17 West Valley West Valley
  1. Erik Feldmann
  2. Jase Wilske
  3. Brandon Little
  4. Will Richardson
1:32.70
 
114
18 Enumclaw Enumclaw
  1. Ethan Horan
  2. Kyle Morgan
  3. Ben Hauswirth
  4. Adam Percival
1:33.23
 
112
19 Olympia Olympia
  1. Jordan Kamimura
  2. Connor Eads
  3. Adam Skjervold
  4. Andrew Liu
1:33.41
 
111
20 Kentridge Kentridge
  1. Kevin Liu
  2. Ethan Fox
  3. Nicolas Celebrado
  4. Hans Erickson
1:33.52
 
111
21 Mount Rainier Mount Rainier
  1. Nathan Weller
  2. Henry Boyer
  3. Michael Pinson
  4. Connor Reiff
1:33.57
 
110
22 Rogers Rogers
  1. Adam Ward
  2. Zachary Shackelford
  3. Thomas Ramsey
  4. Jimmy Pizl
1:34.79
 
106
23 Eastlake Eastlake
  1. Connor Lotzkar
  2. Kevin Ehlers
  3. Andrew Nguyen
  4. Brandon Leung
1:36.20
 
101
Hanford Hanford
  1. Jack Elliott
  2. Zachary Nemeth
  3. Austin Vo
  4. Nate Adkins
DQ