Site logo

Speedo Sectionals - Southern - Plantatioin

  • Completed
  • Mar. 09–12, 2017
  • SCY
  • Plantation, FL

1500 Free Men

Timed Finals LCM
Rank Name Team Time Points Improvement
1 Colin Rockwell Unattached-Rhode Island 16:17.39
 
801
2 Bernardo ABASCAL Azura Florida Aquatics 16:21.22
 
792 -0.2%
3 Rafael Rodriguez South Florida Aquatic Club 16:22.06
 
837 PB
4 Collyn Gagne Oakville Aquatic Club 16:43.64
 
653 -0.7%
5 Neal Wolfram Race Aquatics 16:47.71
 
775 PB
6 Andres Lares Azura Florida Aquatics 16:51.22
 
721 -1.5%
7 Bryan Rivero City Of Hialeah Storm 16:51.73
 
766
8 JULIAN ITURBE Azura Florida Aquatics 16:52.16
 
718 +3.5% PB
9 Cam Taddonio Boca Raton Swim 16:52.87
 
734 PB
10 Tomas Botero Saint Edwards Aquatics 16:55.88
 
756
11 William Anderchek Oakville Aquatic Club 17:08.35
 
607 -1.1%
12 Hal Malcolm Oakville Aquatic Club 17:08.62
 
607 +0.0% PB
13 Luis Bucaro TS Aquatics 17:12.37
 
717 +0.4% PB
14 Makena Ginoza Kamehameha Swim Club 17:13.17
 
715 PB
15 Sebastian Silva Unattached-Rhode Island 17:13.65
 
714
16 Padraic Cassidy TS Aquatics 17:15.25
 
664 +6.9% PB
17 Micheal Antifaoff Oakville Aquatic Club 17:16.07
 
594 -0.9%
18 Matthew Taddonio Boca Raton Swim 17:19.81
 
653
19 Elad Fraiman Azura Florida Aquatics 17:21.75
 
649 PB
20 Adrian Oake Loggerhead Aquatics 17:24.40
 
643 PB
21 Luke Shourds Race Aquatics 17:24.74
 
758
22 Alejandro Basalo Metro Aquatic Club of Miami 17:24.76
 
660 PB
23 Jack Poppell Gator Swim Club 17:27.60
 
682 PB
24 Leo Mateus South Florida Aquatic Club 17:29.44
 
678 +1.1% SB
25 Gabriel Siwady Unattached-Rhode Island 17:31.47
 
627
26 Michael Bonson Hurricane Swim Club 17:35.24
 
734
27 Diego Avellaneda TS Aquatics 17:36.23
 
634 +2.0% SB
28 Micah Ginoza Kamehameha Swim Club 17:36.46
 
662 PB
29 Drake Gil Boca Raton Swim 17:40.92
 
623
30 Andres Vargas Metro Aquatic Club of Miami 17:41.24
 
651
31 Brandon Burkett Bolles School Sharks 17:41.52
 
622 PB
32 Thomas Heinzel Bolles School Sharks 17:42.53
 
602
33 Chase DeJarnett Montverde Eagles Swim Club 17:43.33
 
601
Francisco Aguirre Gator Swim Club 17:47.93
 
590
Gregory Espinoza Metro Aquatic Club of Miami 17:49.48
 
604
Jarrett Takahashi Kamehameha Swim Club 17:49.54
 
604
Danny Palimoo Kamehameha Swim Club 17:55.67
 
591 PB
Devin Alejado Kamehameha Swim Club 17:56.11
 
687
Kyle Smithers Beaches Aquatic Club, Inc. 17:57.90
 
586
Daniel Escobar TS Aquatics 17:59.54
 
610 -1.1%
Cristian Tortola Azura Florida Aquatics 18:02.71
 
604 -2.3%
Pierce Thionville Nu Wave Swim Club 18:21.88
 
631 PB
Kyle Romero Palm Harbor YMCA Piranhas 18:24.93
 
527
Raphael Santos Pompano Beach Piranhas 18:25.07
 
624 -1.9%
Mattheus Santos Pompano Beach Piranhas NS