Site logo

Speedo Sectionals - Southern - Plantatioin

  • Completed
  • Mar. 09–12, 2017
  • SCY
  • Plantation, FL

100 Breast Men

A Final LCM
Name Team Time FINA Imp
1 Rafa Van Leeuwarde Unattached-Rhode Island logoUnattached-Rhode Island 1:04.59
692 PB
2 Izaak Bastian Saint Andrew's Swimming logoSaint Andrew's Swimming 1:05.19
673 +7.5% PB
3 Nan Diaz-Vazquez Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 1:05.53
663 +3.3% PB
4 Paul Degrado Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 1:05.84
653
5 Julio Horrego City Of Hialeah Storm logoCity Of Hialeah Storm 1:06.03
648 +2.1% SB
6 Jabari Ramsey Florida Elite Sw logoFlorida Elite Sw 1:07.42
608 PB
7 Christian Nishimura Kamehameha Swim Club logoKamehameha Swim Club 1:07.90
596 PB
8 Ervin Marin South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 1:08.93
569 +5.9% SB
B Final LCM
Name Team Time FINA Imp
9 Coleman Kramer Saint Edwards Aquatics logoSaint Edwards Aquatics 1:08.49
580 PB
10 Matthew Petreski Pine Crest logoPine Crest 1:08.65
576 +3.6% PB
11 Tanner Cummings Race Aquatics logoRace Aquatics 1:08.99
568 PB
12 Jeffrey Collins Kamehameha Swim Club logoKamehameha Swim Club 1:09.23
562 PB
13 Jake Silberman Pine Crest logoPine Crest 1:10.02
543
14 Kevin Degrijze East Coast Aquatic Club logoEast Coast Aquatic Club 1:10.22
539 +0.3% PB
15 Cameron Brown Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 1:10.46
533 -0.8%
16 Brandon Moran Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 1:10.59
530 -0.3%
C Final LCM
Name Team Time FINA Imp
17 Kanoa Sawai Kamehameha Swim Club logoKamehameha Swim Club 1:08.86
571 PB
18 Samuel Quintero South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 1:09.63
552 +2.2% PB
19 Christopher Berg Kamehameha Swim Club logoKamehameha Swim Club 1:09.85
547 PB
20 Dylan Hacker Charlotte County Swimming logoCharlotte County Swimming 1:10.27
537 PB
21 SEBASTIAN JASSO Unattached-Rhode Island logoUnattached-Rhode Island 1:10.29
537
22 Tyler Bland South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 1:11.09
519 PB
23 Cameron Anderson Martin County Aquatics logoMartin County Aquatics 1:11.31
514
24 Eric Veit YMCA of Broward County logoYMCA of Broward County 1:12.57
488 PB
D Final LCM
Name Team Time FINA Imp
25 Nicholas Nakaya Kamehameha Swim Club logoKamehameha Swim Club 1:10.92
523 PB
26 Ian Chism Ryals Francos Fins Swimming logoFrancos Fins Swimming 1:11.43
512 PB
27 Chris Mazier Hurricane Swim Club logoHurricane Swim Club 1:11.78
504 PB
28 Andy Rogatinsky Plantation Swim Team logoPlantation Swim Team 1:11.79
504 +6.3% PB
29 Jacob Watkins Gator Swim Club logoGator Swim Club 1:12.00
500
30 Diego Jesus Duarte Unattached-Rhode Island logoUnattached-Rhode Island 1:12.50
489
31 Kyle Hladky Francos Fins Swimming logoFrancos Fins Swimming 1:12.83
483 PB
32 Juan Ramirez Metro Aquatic Club of Miami logoMetro Aquatic Club of Miami 1:13.05
478
Preliminaries LCM
Name Team Time FINA Imp
1 Rafa Van Leeuwarde Unattached-Rhode Island logoUnattached-Rhode Island 1:04.36
699 PB
2 Julio Horrego City Of Hialeah Storm logoCity Of Hialeah Storm 1:05.88
652 +2.3% SB
3 Nan Diaz-Vazquez Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 1:06.00
649 +2.6% PB
4 Jabari Ramsey Florida Elite Sw logoFlorida Elite Sw 1:06.84
624 PB
5 Paul Degrado Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 1:07.39
609
6 Christian Nishimura Kamehameha Swim Club logoKamehameha Swim Club 1:07.52
606 PB
7 Izaak Bastian Saint Andrew's Swimming logoSaint Andrew's Swimming 1:07.74
600 +3.8% SB
8 Ervin Marin South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 1:08.32
585 +6.7% PB
9 Coleman Kramer Saint Edwards Aquatics logoSaint Edwards Aquatics 1:08.70
575 PB
10 Jeffrey Collins Kamehameha Swim Club logoKamehameha Swim Club 1:09.32
560 PB
11 Matthew Petreski Pine Crest logoPine Crest 1:09.33
560 +2.6% SB
12 Jake Silberman Pine Crest logoPine Crest 1:09.35
559
13 Marc Rojas South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 1:09.44
557
14 Kevin Degrijze East Coast Aquatic Club logoEast Coast Aquatic Club 1:09.49
556 +1.4% PB
15 Tanner Cummings Race Aquatics logoRace Aquatics 1:09.53
555 PB
16 Cameron Brown Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 1:09.66
552 +0.4% PB
17 Brandon Moran Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 1:09.92
545 +0.7% PB
18 SEBASTIAN JASSO Unattached-Rhode Island logoUnattached-Rhode Island 1:09.96
545
19 Kanoa Sawai Kamehameha Swim Club logoKamehameha Swim Club 1:10.01
543
20 Christopher Berg Kamehameha Swim Club logoKamehameha Swim Club 1:10.13
541 PB
21 Samuel Quintero South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 1:10.69
528 +0.7% PB
22 Cameron Anderson Martin County Aquatics logoMartin County Aquatics 1:11.23
516
23 Eric Veit YMCA of Broward County logoYMCA of Broward County 1:11.24
516 PB
24 Dylan Hacker Charlotte County Swimming logoCharlotte County Swimming 1:11.33
514 PB
25 Tyler Bland South Florida Aquatic Club logoSouth Florida Aquatic Club 1:11.58
508
26 Juan Ramirez Metro Aquatic Club of Miami logoMetro Aquatic Club of Miami 1:11.59
508
27 Nicholas Nakaya Kamehameha Swim Club logoKamehameha Swim Club 1:11.88
502 PB
28 Chris Mazier Hurricane Swim Club logoHurricane Swim Club 1:11.96
500 PB
29 Ian Chism Ryals Francos Fins Swimming logoFrancos Fins Swimming 1:12.01
499 PB
30 Diego Jesus Duarte Unattached-Rhode Island logoUnattached-Rhode Island 1:12.06
498
31 Jacob Watkins Gator Swim Club logoGator Swim Club 1:12.22
495
32 Andy Rogatinsky Plantation Swim Team logoPlantation Swim Team 1:12.24
495 +5.7% SB
33 Kyle Hladky Francos Fins Swimming logoFrancos Fins Swimming 1:12.58
488 PB
34 Cam Taddonio Boca Raton Swim logoBoca Raton Swim 1:12.65
486
35 Haoxin Yang Flood Aquatics Swim Team logoFlood Aquatics Swim Team 1:12.99
480 +4.9% PB
36 Ryan Krejci Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics 1:13.09
478
37 Nicholas Talyanker Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 1:13.18
476 PB
38 Andreas Rintel Lake Lytal Lightning logoLake Lytal Lightning 1:13.25
474
39 Patrick Murray Louisiana Storm logoLouisiana Storm 1:13.36
472 PB
40 Ivan Capalbo Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 1:13.67
466 +4.0% SB
41 Nick Spillers Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics 1:13.76
465 PB
42 Miguel Vasquez City of Lafayette Aquatics logoCity of Lafayette Aquatics 1:13.78
464
43 Richard Certuche Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 1:13.85
463
44 Austin Carter Louisiana Storm logoLouisiana Storm 1:13.88
462
45 Nathan Kakalec Edge Swim Club logoEdge Swim Club 1:13.98
461
46 John Mcguinness Race Aquatics logoRace Aquatics 1:14.01
460 PB
47 Drew Putfark Francos Fins Swimming logoFrancos Fins Swimming 1:14.12
458
48 Gavin Armstrong City of Lafayette Aquatics logoCity of Lafayette Aquatics 1:14.15
457
49 Santiago Gomez Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 1:14.21
456 -0.6%
50 Sebastian Silva Unattached-Rhode Island logoUnattached-Rhode Island 1:14.48
451
51 Myers Morgan Francos Fins Swimming logoFrancos Fins Swimming 1:14.60
449 PB
52 Elad Fraiman Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 1:14.80
446 -0.9%
53 Aleksandar Bredemeyer Montverde Eagles Swim Club logoMontverde Eagles Swim Club 1:15.47
434
54 Luke Shourds Race Aquatics logoRace Aquatics 1:15.59
432
55 Alexander Croll Kamehameha Swim Club logoKamehameha Swim Club 1:15.61
431 PB
55 Carson Canulette Hurricane Swim Club logoHurricane Swim Club 1:15.61
431 PB
57 Timothy Legare Titusville Swim logoTitusville Swim 1:15.68
430 PB
58 Davis Legnon Hurricane Swim Club logoHurricane Swim Club 1:15.76
429 PB
59 Geno Darin Performance Aquatics logoPerformance Aquatics 1:15.94
426 +1.1% SB
60 Josh Armond Nu Wave Swim Club logoNu Wave Swim Club 1:16.24
421 PB
61 Kyle Smithers Beaches Aquatic Club, Inc. logoBeaches Aquatic Club, Inc. 1:16.27
420 PB
62 Aaron Rodriguez City Of Hialeah Storm logoCity Of Hialeah Storm 1:16.55
416
63 Levi Parsons Daytona Beach Speed logoDaytona Beach Speed 1:16.60
415
64 Kevin Sinanan City of Lafayette Aquatics logoCity of Lafayette Aquatics 1:16.87
411
65 Diego Avellaneda TS Aquatics logoTS Aquatics 1:17.11
407
66 Jonathan Sosa East Coast Aquatic Club logoEast Coast Aquatic Club 1:17.33
403 +0.6% SB
67 Caleb Brandon Titusville Swim logoTitusville Swim 1:17.59
399
68 Isaiah Ramsey NTC Aquatics  logoNTC Aquatics 1:17.60
399
69 Spencer Greaves Saint Edwards Aquatics logoSaint Edwards Aquatics 1:17.72
397
70 David Gelatt East Coast Aquatic Club logoEast Coast Aquatic Club 1:17.81
396 +2.5% SB
71 Ian Hamilton Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 1:18.06
392 -2.3%
72 Matthew Hom Palm Harbor YMCA Piranhas logoPalm Harbor YMCA Piranhas 1:18.29
389
73 Amarsanaa Ganbaatar Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 1:18.50
385 -2.2%
74 Samuel Manrique Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics 1:20.26
361 -3.2%
75 Mason Appleton Hurricane Swim Club logoHurricane Swim Club 1:20.92
352
Pablo Murillo Azura Florida Aquatics  logoAzura Florida Aquatics DQ
Jackson Seith Wildcat Aquatics logoWildcat Aquatics NS
Alfred Pappe Metro Aquatic Club of Miami logoMetro Aquatic Club of Miami NS
Javier Diaz Metro Aquatic Club of Miami logoMetro Aquatic Club of Miami NS
Jimmy Hart Pine Crest logoPine Crest NS
Nicholas DiChiara Performance Aquatics logoPerformance Aquatics NS
Henry Furman Performance Aquatics logoPerformance Aquatics NS