Name | Time | FINA | Imp | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Sarah SJOESTROEM
Energy Standard
|
Energy Standard | 936 | – | ||
2 |
Lisa Katharina HOPINK
SG Essen
|
SG Essen | 842 | – | ||
3 |
Katinka Hosszu
Iron Swim
|
Iron Swim | 842 | -1.0% | ||
4 |
Alys Margaret Thomas
Swim Wales
|
Swim Wales | 830 | – | ||
5 |
Liliana SZILAGYI
Hungary
|
Hungary | 806 | +1.3% | SB | |
6 |
Ilaria BIANCHI
Italy
|
Italy | 798 | -2.8% | ||
7 |
Ciara Schlosshan
City of Leeds Swimming Club
|
City of Leeds Swimming Club | 791 | – | PB | |
8 |
Roos Vanotterdijk
Flanders Coast Swimmingteam
|
Flanders Coast Swimmingteam | 787 | – | ||
9 |
Harriet Jones
Swim Wales
|
Swim Wales | 786 | – | ||
10 |
Amelie Zachenhuber
Germany
|
Germany | 753 | +4.4% | SB |
Name | Time | Score | Imp | |||
---|---|---|---|---|---|---|
11 |
Tain Bruce
Edinburgh University
|
Edinburgh University | – | – | ||
12 |
Kinge Zandringa
ZV De Dolfijn
|
ZV De Dolfijn | – | -2.3% | ||
13 |
Naele Portecop
AMIENS NATATION
|
AMIENS NATATION | – | +5.1% | PB | |
14 |
Lucie SVECENA
Czech Republic
|
Czech Republic | – | -2.1% | ||
15 |
Laura Wauters
Flanders Coast Swimmingteam
|
Flanders Coast Swimmingteam | – | – | ||
16 |
Sofia SARTORI
FIN Veneto
|
FIN Veneto | – | -2.0% | ||
17 |
Alexandra Schegoleva
Cyprus
|
Cyprus | – | – | ||
18 |
Amy Bell
Great Britain
|
Great Britain | – | – | PB | |
19 |
Barbora Janickova
Czech Republic
|
Czech Republic | – | – | ||
20 |
Nathalia SIQUEIRA ALMEIDA
Team Shane Tusup
|
Team Shane Tusup | 531 | -7.7% |
Name | Time | FINA | Imp | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Amelie Zachenhuber
Germany
|
Germany | 766 | +5.0% | SB | |
2 |
Naele Portecop
AMIENS NATATION
|
AMIENS NATATION | 728 | +4.0% | PB | |
3 |
Sofia SARTORI
FIN Veneto
|
FIN Veneto | 720 | -2.7% | ||
4 |
Laura Wauters
Flanders Coast Swimmingteam
|
Flanders Coast Swimmingteam | 719 | – | ||
5 |
Sophie Freeman
Great Britain
|
Great Britain | 705 | – | ||
6 |
Lottie Wynne-Jones
Swim England South East
|
Swim England South East | 700 | +0.1% | SB | |
7 |
Isabelle Goodwin
City of Leeds Swimming Club
|
City of Leeds Swimming Club | 687 | – | PB | |
8 |
Emily Roloff
Germany
|
Germany | 685 | – | ||
9 |
Rosalie KLEYBOLDT
SG Essen
|
SG Essen | 683 | -0.4% | ||
10 |
Maisie Thornton
Swim England South East
|
Swim England South East | 680 | – | ||
11 |
Evgeniya Zhukova
Ukraine
|
Ukraine | 670 | – | ||
12 |
Anna-Lena Kuhn
Germany
|
Germany | 669 | – | ||
13 |
Yasmine Sheffield
Leicester Sharks SC
|
Leicester Sharks SC | 647 | – | ||
14 |
Ashley McMillan
TEAM BC
|
TEAM BC | 644 | +1.9% | SB | |
15 |
Aurelie Honsberger
Hamilton Aquatics Dubai
|
Hamilton Aquatics Dubai | 637 | +2.3% | PB | |
16 |
Lilli Gerth
Germany
|
Germany | 633 | -0.5% | ||
17 |
Ella Cooper
City of Leeds Swimming Club
|
City of Leeds Swimming Club | 627 | – | ||
18 |
Camryn Stannard
TEAM BC
|
TEAM BC | 609 | – | ||
19 |
Luca Braun
Team Saarland - Swimming
|
Team Saarland - Swimming | 605 | – | ||
20 |
Delphine Little
Co Oxford
|
Co Oxford | 602 | – | PB | |
21 |
Natasha Whittall
Hamilton Aquatics Dubai
|
Hamilton Aquatics Dubai | 602 | – | PB | |
22 |
Sassy Palfreman
City of Leeds Swimming Club
|
City of Leeds Swimming Club | 596 | – | PB | |
23 |
Catherine Eland
Poole Swimming Club
|
Poole Swimming Club | 596 | – | ||
24 |
Luisa Gadzali
SGR Karlsruhe
|
SGR Karlsruhe | 594 | – | ||
25 |
Hannah Schirra
Team Saarland - Swimming
|
Team Saarland - Swimming | 580 | – | ||
26 |
Iona Morley
Winchester CIty
|
Winchester CIty | 575 | – | ||
26 |
Nicole RICCI
Plymouth Leander SC
|
Plymouth Leander SC | 575 | – | ||
28 |
Valentina Burri
Schwimmklub Bern
|
Schwimmklub Bern | 570 | – | ||
29 |
Anya Slessor
Univ of Aberdeen
|
Univ of Aberdeen | 563 | – | ||
30 |
Ella McNamara
Poole Swimming Club
|
Poole Swimming Club | 558 | – | ||
30 |
Lou-Anne GUITON
Ligue Bourgogne-Franche Comte
|
Ligue Bourgogne-Franche Comte | 558 | – | PB | |
32 |
Evie McLean
Co Oxford
|
Co Oxford | 544 | – | ||
33 |
Sterre Hendriks
NTC-PSV
|
NTC-PSV | 542 | – | PB | |
34 |
Holly Shand
Univ of Aberdeen
|
Univ of Aberdeen | 541 | – | ||
35 |
Zoé Backes
District Liège Namur Luxembourg
|
District Liège Namur Luxembourg | 515 | – | ||
36 |
Nele Vetter
Schwimm-Team Bingerbrück
|
Schwimm-Team Bingerbrück | 514 | – | ||
37 |
Sophia Doelp
SG WAGO 1950
|
SG WAGO 1950 | 490 | – | ||
38 |
Svea Bo Schmitz
SC Wiesbaden
|
SC Wiesbaden | 479 | – |
Name | Time | FINA | Imp | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Roos Vanotterdijk
Flanders Coast Swimmingteam
|
Flanders Coast Swimmingteam | 771 | – | ||
2 |
Eva Okaro
Swim England South East
|
Swim England South East | 687 | – | ||
3 |
Lena Peters
Luxembourg
|
Luxembourg | 666 | – | PB | |
4 |
Madisen Jacques
TEAM BC
|
TEAM BC | 641 | – | ||
5 |
Delara Ditterich
SV Nikar Heidelberg
|
SV Nikar Heidelberg | 610 | – | PB | |
6 |
Sasha Long
City of Leeds Swimming Club
|
City of Leeds Swimming Club | 583 | – | ||
7 |
Iona Colbert
Nova Centurion SC
|
Nova Centurion SC | 553 | – | PB | |
8 |
Lisa Maria Ulsamer
SGR Karlsruhe
|
SGR Karlsruhe | 548 | -0.9% | ||
9 |
Elise Petitjean
District Liège Namur Luxembourg
|
District Liège Namur Luxembourg | 545 | – | ||
10 |
Isabela Zurdo Romao
Leicester Sharks SC
|
Leicester Sharks SC | 522 | – | ||
11 |
Freya Johnson
City of Leeds Swimming Club
|
City of Leeds Swimming Club | 521 | – | PB | |
12 |
Naja Wachs
TSB Flensburg
|
TSB Flensburg | 510 | – | ||
13 |
Lara Urbain
District Liège Namur Luxembourg
|
District Liège Namur Luxembourg | 503 | – | PB | |
14 |
Camille Henveaux
District Liège Namur Luxembourg
|
District Liège Namur Luxembourg | 502 | – | PB | |
15 |
Yvonne Prehn
SSG Pforzheim
|
SSG Pforzheim | 499 | – | ||
16 |
Naya Dominiczak
District Liège Namur Luxembourg
|
District Liège Namur Luxembourg | 489 | – | ||
17 |
Ieva Vilimaite
Panevėžio Žemyna-SG
|
Panevėžio Žemyna-SG | 476 | – | ||
18 |
Virginia Franchi
POLISPORTIVA Comunale Riccione
|
POLISPORTIVA Comunale Riccione | 468 | – | ||
19 |
Alexia Blot
Ligue Bourgogne-Franche Comte
|
Ligue Bourgogne-Franche Comte | 463 | – | ||
20 |
Grace Mc Kenna
ESB Swimming Club
|
ESB Swimming Club | 426 | – | PB |